Dzīvot ar ‘vīrusu’ – ko tas nozīmē?

Tātad pēdējās nedēļās mēs varam vērot intensīvu mediju retorikas maiņu attiecībā uz notiekošo plāndēmiju. Bet kāpēc tiek mests kažoks un kas aiz tā slēpjas?

Tam ir jau ļoti daudzi piemēri un lielie mediji sāk rakstīt to, kas pirms dažiem mēnešiem bija lasāms tikai alternatīvajos ziņu avotos. Kāpēc viņi tā dara? Varētu domāt, ka tur sākusies kaut kāda atklāsme – taču zinot to, cik stingri tos kontrolē, tas acīmredzami notiek tikai tāpēc, ka tāds ir dotais uzdevums, mainīt informatīvo lauku uz kaut ko citu. Un tāpēc sākam redzēt lietas, kas agrāk tur tika vai nu noliegtas, vai vispār nepieminētas. Dažus rakstus esam jau aplūkojuši, gan par to, ka šīs nav vakcīnas, gan par to nodarīto postu bērniem, gan to, ka jaunais variants izslēdz obligātu poti. Bija arī nesenais Sky news sižets par kādu Londonas ārstu, kas iebilst britu veselības lordam Sajīdam Dāvidam par to, ka nav zinātnes, kas liktu viņam špricēties. Nesen arī CDC direktore atzina, ka PCR testi ir kļūdaini, pieminēja arī to, ka liela daļa no mirušiem ar kovid ir bijuši ar citām kaitēm un pa šo laiku Augstākā Tiesa ASV arī atcēlusi Baidena šprici privātbiznesam un UK grasās vispār atcelt kroņa pases – tādas ir pēdējā laika ziņas. It kā priecīgas ziņas, ja skatās virspusēji un neiedziļinās tajā, kāpēc tas viss tā notiek un kāpēc tieši tagad.

Loģiski, ka tas viss rada – tam vajadzētu vispirms radīt jautājumus. Viss tas, ko tagad atklāj šie lielie mediji, bija zināms jau sen – tad kāpēc šie ierēdņi un mediji par to klusēja visu  šo laiku? Kāpēc lielie ziņu mediji tagad met kažoku uz otru pusi un atzīst to, ko divus gadus stāstīja ‘sazvērnieki’? Un kas tad šajos medijos ir jaunā paradigma, kas pamazām nomaina histēriju par briesmīgo un nāvējošo vīrusu, kas nekad tāds nav bijis?

Tas saucas ‘sadzīvot ar to” Ar vīrusu – tas ir tāpat, kā vispirms tracināt ar savvaļas vilku un beigās paziņot, ka tas tagad būs ikdienas mājdzīvnieks, ar ko var mierīgi dzīvot kopā. Ja jūs pavērosiet pēdējā mēneša ziņas gan pasaules, gan vietējos medijos, tad tieši to viņi tagad grib mums iestāstīt – ka mums ar šo vīrusu būs jāsadzīvo, pretēji tam, ko viņi rakstīja un ko darīja daudzas valstis visu šo laiku, psihojot ar lokdauniem un cenšoties visus nošpricēt, lai izskaustu šo tās saucamo vīrusu pilnībā. Zinātniskā valodā to sauc par endēmiju un jau pagājušā gadā žurnāls Forbes bija viens no pirmajiem vēstnešiem jaunajā paradigmā – 1.decembrī tika publicēts raksts par to, kāpēc endēmija būs pamats svētkiem. Tur ir par to, ka šis negantais vīruss nebūs nekas vairāk kā parastā gripa un kopš tā laika šī doma ir palaista tautās un atkārtota neskaitāmas reizes. Bet vai šis ‘vīruss’ jebkad ir bijis kas vairāk, kā parastā gripa? Arī britu The Guardian tūlīt pat jeb 5.decembrī publicēja tādu pašu rakstu – no pandēmijas līdz endēmijai – tā mēs varam atgriezties pie normālā.

Vairāki citi mediji, kā CNBC pa šo laiku publicējuši veselas rakstu sērijas par to, kā pandēmija varētu beigties tieši šogad –  tā sakot eksperti – tas saistīts ar jauno mutantu, kas tad pārvērtīs to visu par tādu pašu pasākumu, kāda gadu desmitiem ir gripa. Arī Bloomberg vēsta to pašu – tas ir akūtās fāzes beigas, tam pievienojas gan New York Times, gan USA Today, bet Channel 4 nesen uzrakstīja vēl konkrētāk – šogad vīruss nozīmēs ‘mācīties ar to dzīvot’

Turklāt tas nav tikai medijos – tiek ziņots arī par to, ka šī dzīvošana ar vīrusu būs arī, piemēram, UK valdības stratēģija, kuru sagaida parādamies tuvāko nedēļu laikā. Vārdu sakot, visur info telpā tiek skandināts šis jēdziens  – ko tad nozīmē dzīvot ar vīrusu? Tā ir tāda pati atslēgas frāze, kā ‘jaunais normālais’ vai iepriekš tas bija ‘izlīdzināt līkni’

Kas šeit būtu jāsaprot – nav nekāda pamata ticēt ne šiem medijiem, ne tā saucamiem ekspertiem, kaut daļēji šīs lietas izklausās patīkamas, salīdzinot ar to histēriju, kas valdīja pirms tam. Bet nevajag domāt, ka šie 20% patiesības, ko viņi tagad palaiž ēterā un ko mēs visi zinājām no paša sākuma, ir kaut ko mainījis viņu plānos. Tie ir meļi un vienmēr tādi bijuši – tiem ir plāns un tas vienmēr jāpatur prātā. Un īpaši jāuzmanās tad, ka tie sāk runāt lietas, ko mēs gribētu dzirdēt. Viņi nelabo kļūdas, viņos nav parādījies saprāts un viņi nemaina puses.

Un patiesībā viss šeit ir vienkārši – histērijas atslābums nozīmē tikai to, ka tādā veidā viņi pāriet uz operācijas otru daļu – sabiedētie un nomocītie cilvēki vienkārši uztvers to kā atvieglojumu un būs mīkstāki pakļauties turpmākajām prasībām. Šis ‘dzīvot ar vīrusu’ nenozīmē kontroles atlaišanu, tieši otrādi, to viņi grib tikai pastiprināt un ieviest ikdienas dzīvē. Mēs jau redzam, ka tepat pie mums SEB banka grasās ieviest maksājumu termināļus ar verga koda pārbaudi – tas ir tiešā veidā zvēra zīme, bez kuras nevar pirkt un pārdot. Tāpat pastiprinās uzpurņu lietošana un globālais šprices plāns  – tikai tur paredzētas vēl citas, otrās paaudzes potes, kas acīmredzami turpinās iepriekšējās modifikācijas. Tāpat vienmēr ir vieta kādam pēkšņam jaunam mutantam, kas atkal var izmainīt visu jebkurā brīdī. Vārdu sakot, šis ir tāds kā ‘status quo’, kas it kā palaiž skrūves vaļīgāk, taču neizlaiž pavisam no spīlēm.

Tās tā varētu būt noticis vairāku iemeslu dēļ. Pirmais ir tas, ka šo neganto histēriju un uzbrukumu sabiedrībai nevar uzturēt bezgalīgi – tas ir tieši tāpat, kā ejot īstā kaujā – pienāk brīdis, kad ir jāapstājas un jāiekārto ieņemtās pozīcijas, lai varētu doties tālāk. Un daudzi cilvēki to uztvers tieši tā – labāk saglabāt esošo stāvokli un dzīvot pa pusei verdzībā, nekā cīnīties par pilnīgu tiesību atgūšanu. Un tā būs ļoti liela kļūda.

 Otrs ir tas, ka starp šīm elitēm nav vienprātības, kā procesu vadīt tālāk, jo finanšu, tehnokrātiskie un citi klani savā piramīdā cīnās par varu arī savā starpā. Trešais ir tas, ka par spīti agresīvajam spiedienam, nav noticis tā, kā to gribēja izdarīt Švābs – pēc viņa plāniem visam vajadzēja notikt visā pasaulē vienlaicīgi un salīdzinoši īsā laikā – taču tāds plāns pamatīgi iestrēdzis un daudzās valstīs protesti tikai pieņemas spēkā.

Bez tam nekur nav palikusi arī afēras otra sadaļa  – karš ar klimatu un tās problēmas, kas tagad sākas ar cenām, maksājumiem un tukšajiem plauktiem Rietumu pasaulē –tas ir vēl efektīvāks līdzeklis, kā radīt haosu un turpināt ieviest savus plānus tā aizsegā, kad cilvēki ir pilnībā pārņemti ar izdzīvošanas jautājumiem, viņiem vispār nav nekādas iespējas domāt par globālām lietām vai pretoties tām, ja ir jācīnās par maizes gabaliņu un astronomiskiem rēķiniem, kas šogad sāk nākt mums visiem. Arī tas ir daļa no visa lielā plāna, kur vīrusa histērija mazliet tiek atbīdīta maliņā.

Taču visa notiekošā rezumējums ir tāds, ka šobrīd apstāties cīnīties par savu brīvību būtu lielākā muļķība un tieši tas ir šī viņu plāna galvenais nolūks, lai mēs nomierinātos un sāktu aizmirst visus tos noziegumus, ko viņi ir izdarījuši pa šo laiku. Bet noziegumiem pret cilvēci noilguma nav.

One comment

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s