Lielā revolūcija ir klāt.

Kā īsti uztvert notiekošos procesus pasaulē šobrīd? Absolūti dažādi, jo notiekošais patiešām ir ļoti komplekss un daudzdimensionāls.

To var nosaukt arī par revolūciju un cīņu starp apspiestajiem un apspiedējiem un tādā ziņā tas nav stipri citādāk, kā Marksa aprakstītajos procesos, tikai modernajos apstākļos, kas gan pašos pamatos nemaina faktu, ka pastāv ekspluatējamie un ekspluatatori un tā tas bijis faktiski vienmēr zināmajā cilvēces vēsturē.

Un arī šobrīd viss ir tāpat – sistēma cenšas apspiest un ekspluatēt sabiedrību, turklāt atņemot tai pašas pamata tiesības un brīvības, faktiski atmetot cilvēci atpakaļ feodālismā. Un kas parasti notiek tādos brīžos? Notiek revolūcija un centieni apspiedējus nokratīt.

Bet kas ir revolūcija? Vispārējais pieņēmums ir, ka tā ir politiska, ka tas ir saistīts ar režīma gāšanu, visbiežāk arī vardarbības eskalāciju un pat pilsoņu karu – ja atceramies Franču vai Oktobra sociālistisko revolūciju, kā arī neskaitāmās tā saucamās oranžās revolūcijas, kas gan ir pavisam citu motīvu veidotas un vadītas un tur darbojas citi principi.

Bet tas viss ir tikai viens revolūcijas aspekts un pat ne galvenais, kā tas var notikt. Īstā revolūcija ir sociāla un ekonomiska. Šobrīd pasaulē notiek process, ko arī var dēvēt par tieši tādu revolūciju un tā ir Lielā aiziešana no sistēmas darbiem un uzspiestām prasībām.

Tas ir kas tāds, ko nevar kontrolēt ar spēku un nevar arī apturēt. Reālā situācija pasaulē šobrīd ir daudz traģiskāka par to, ko aprakstīja Markss – šobrīd kapitāls koncentrējies vēl šaurākas elites rokās, kas ir 0.1% bagātnieku, uz kuriem strādā visi pārējie – kaut kāda normāla un pārtikusi dzīve ir tikai 10% pasaules iedzīvotāju, kamēr pārējie 90% ir parādu verdzībā un liela daļa vispār zem iztikas minumuma. Vai tad tas pats par sevi nav pamats sociālai revolūcijai? Faktiski šodienas pārvaldes forma jau tagad ir neoliberāls neofeodālisms, kur valdošā elite to grib padarīt tikai vēl daudz neciešamāku un kas ir redzams visā notiekošajā medicīnas fašisma ieviešanas plānā.

Kā redzam, tad šo 90% protesti politiskā veidā pret sistēmu neko nemaina, izmainīt neko daudz nevar arī balsošanas ceļā, jo sistēma taču nemainās un summa vienmēr paliek tā pati, kaut nomaina kādu saskaitāmo. Opozīcija bieži vien ir kontrolēta un savas agendas viņi bīda cauri brīžiem tā, ka tās nav iespējams pat atpazīt, ja vien cilvēks nav īpaši iedziļinājies visās viņu viltībās.

Tātad patiesā revolūcija ir kaut kas cits un tā notiek nevis savācoties barā un dedzinot automašīnas, bet tā sākas katram ar sevi un savā vietā – vienkārši izejot no šīs sistēmas. Cilvēks aiz cilvēka atsakās no šīs neuzvaramās spēles – kas ir cīņa ar sistēmu un parādu nasta, bezspēks un beztiesiskums, darba apstākļi, kas ir nepieņemami. Šobrīd ir tāds laiks, kad pēc daudziem gadu desmitiem ekspluatācijas cilvēkiem beidzot ir kaut kāda iespēja – pasaulē strauji samazinās darba spēks un miljoni aiziet no tā prom, pateicoties režīmu ārprātīgai politikai un tas rada bezprecedenta trūkumu visās jomās. Jā, tas daļēji ir viņu pašu plāns, samazināt cilvēku skaitu, padarīt viņus slimus un pakļaujamus – taču tas notiek tikai ar tiem, kas grib turpināt neuzvaramo spēli un palikt par sistēmas vergu. Daudzi miljoni tajā nepiedalās.

Viņi iziet no ekspluatatoru nagiem un līdz ar to rada apstākļus, kuros tiem rodas iespēja pārtvert iniciatīvu un uzstādīt jau savus noteikumus. Potniecības sekas par sevi jau liek manīt un visai drīz atkal pieprasīti būs tie, kas reāli ir veseli un spēj strādāt un viņi varēs uzstādīt pavisam citas prasības darba apstākļos, savukārt ekspluatatoriem nāksies piekāpties.

Tas arī ir faktiski vienīgais veids un atlikusī brīvība kas cilvēkiem šai pasaulē pieder – iziet no sistēmas uz neformālo ekonomiku. Ikvienai sistēmai un režīmam gan ir vara uzspiest verdzības noteikumus, bet tiem nav varas cilvēkus piespiest tam pakļauties – tā ir viņu pašu izvēle, ko ar to darīt. Līdz ar to, pasaulē ir vērojams vēl arī šāds process, kas saistāms ar cilvēces mošanos un sapratni par to, cik šī visa sistēma ir korumpēta, paverdzinoša un ka uz tādiem noteikumiem mēs tur negribam būt.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s