Luks Montanjē par Baidena potēm.

Turpinām aplūkot lielo mediju paradigmas maiņu. Atkal tas ir Washington Times, kas publicējis kārtējo rakstu ar skanīgu nosaukumu – Omikrons padara Baidena piespiedu potes nederīgas.

Viens no tā autoriem ir Nobela prēmijas laureāts franču profesors Luks Montanjē, tāpēc tam ir vērts pievērst uzmanību – viņš arī iepriekš ir bijis skeptisks par šīm potēm kā tādām, bet viņš nav ticis publicēts šādos lielajos medijos. Kā zināms, tad ASV joprojām notiek Baidena administrācijas uztiepto pošu izskatīšana tiesā – tagad tā jau ir Augstākā tiesa, kur tas ir nonācis un pirmās debates tur risinājās jau pagājušā nedēļā. Par šo tēmu tad arī ir attiecīgais raksts.

Federālās tiesas, izskatot Baidena administrācijas obligātās potes ir fokusējušās uz administratīviem principiem. Tās izskata arī atbilstību Konstitūcijai. Bet ir kāda pavisam vienkārša lieta, kas atceļ šādas prasības un tas ir omikrons. Tas būtu neracionāli un juridiski neaizstāvami, kā arī pretrunā sabiedrības interesēm, ieviest piespiedu potes, ja nav nekādu pierādījumu to spējai apturēt infekcijas izplatīšanos. Taču tieši tas tagad notiek.

Abi piespiedu noteikumi – gan no Veselības departamenta, gan OSHA tika izrakstīti 5.novembrī. Tajā laikā tas bija Delta variants, kas sastādīja praktiski visus ASV pozitīvos gadījumus un abas aģentūras toreiz uzskatīja, ka šīs potes joprojām pret to ir efektīvas.

Bet tie dati šobrīd ir novecojuši. Jau uz pirmo janvāri 95% ASV gadījumi tagad ir omikrons, Tā kā dažas no tā 50 mutācijām spēj izvairīties no antivielu aizsardzības un tā kā tiek novērotas masveida saslimšanas augsti potētās sabiedrībās, zinātniekiem nav nekādas pārliecības, ka šīs potes spēj pasargāt.

Augstākajā tiesā 1905.gadā bija lieta Jacobson vs Masacushetts un tajā tika atzīts, ka cilvēka vēlme atteikties no medicīniskas palīdzības var tikt ignorēta, ja sabiedrībai ir jātiek galā ar epidēmiju. Arī šīs pašas tiesas sanāksmē par tagadējām potēm tika atzīts, ka prasība tās piespiest balstās tieši uz šo pašu loģiku. Bet tāda uzspiešana prasa pierādījumus, ka tā spēj apturēt infekciju un transmisiju – nevis efektivitāti smagākas saslimšanas atvieglošanai. Un tas ir atzīts arī PVO lapā – ja tiek izskatīta piespiedu pote, tad ir jābūt pietiekošiem pierādījumiem, ka tā ir efektīva infekcijas un/vai transmisijas apturēšanā. Bet tādu pierādījumu šobrīd nav. Nedaudzie dati, kas mums ir, rāda pretējo. Kāds pirms-publicēšanas pētījums atrod, ka pēc 30 dienām Moderna/Pfizer potes vairs neveido nozīmīgu aizsardzību pret omikronu un pēc 90 dienām tā vispār kļūst negatīva – tas nozīmē, ka šiem cilvēkiem ir lielāka iespēja saslimt, kā nešpricētiem. To apstiprina arī dati no Dānijas un Ontario provinces Kanādā, kur tieši tā arī notiek.

Tikmēr ir sen bijis zināms, ka potēti cilvēki, kas saslimst, ir ļoti infekciozi – kā to pagājušā gada vasarā atzina CDC direktore Valenska, tad vīrusa daudzums nāsīs ir vienāds visiem, gan potētiem, gan nepotētiem un līdz ar to jau toreiz bija skaidrs, ka potes neaptur transmisiju. Ir daži pierādījumi, ka boosteri var samazināt omikrona infekcijas, bet šis efekts arī ātri izplēn un mēs nezinām, vai atkārtoti būsteri ir efektīva reakcija uz šo variant. Tas ir atkarīgs no citiem faktoriem, tai skaitā saslimšanas smagumu, kas šeit ir vēl viens nezināmais. Saskaņā ar CDC, izteikti lielākā daļa pagaidām ir vieglā formā. Labākā politika varētu būt vienkārši ļaut tam iet savu gaitu, aizsargājot tikai pašus vājākos un tādā veidā dabiski imunizējot sabiedrību ar šī relatīvi mierīgā paveida palīdzību. Kā nesen izteicās britu vakcīnu komitejas vadītājs sers Andrew Polard, tad mēs nevaram vakcinēt visu planētu katrus 4-6 mēnešus, tas nav iespējams.

Turklāt šis piespiedu pošu plāns, ko tagad izskata tiesā, ir bez būsteriem. Tas joprojām definē, ka pilnībā vakcinēts nozīmē divas vai vienu dozu. Līdz ar to, pat ja boosteri palīdzētu, tie būtu simti tūkstoši darbinieku, kam tādā gadījumā nebūtu aizsardzības un kuri būtu ļoti infekciozi – citiem vārdiem sak0t, nav zinātnisku pierādījumu tam, ka piespiedu potes spēj ietekmēt epidēmiju. Pagājušās piektdienas debatēs omikrons tika minēts, bet Baidena komisijas pārstāvji izmantoja melīgus argumentus. Piemēram, ka šī piespiedu potēšana varētu novērst 750 tūkstošus gadījumu dienā. Tas ir mežonīgi nepareizi. Tāpat, kā atzinums par to, ka mums esot vairāk kā 100 tūkstoši bēŗnu smagā stāvoklī, daudzi pie ventilatoriem. Tie ir klaji meli – saskaņā ar Veselības Departamenta datiem, vispār ir mazāk kā 3500 reģistrētu pediatrisko kovid hospitalizāciju un tajā iekļauti arī tie, kas tur nonākuši citu iemeslu pēc un vienkārši dabūjuši pozitīvu testu. Neviena no valdības aģentūrām nemin omikronu un pošu efektivitāti pret to, jo tādu pierādījumu tām nemaz nav. Līdz ar to šis plāns ir vienkārši jāatmet atpakaļ.

Tāds, lūk, kārtējais raksts, kas ir gana loģisks savā ziņā, ciktāl vispār mēs varam pieņemt kaut ko par loģisku šīs plāndēmijas laikā. Tas, ko izlems Augstākā Tiesa ASV ir ne mazāk svarīgi arī citur pasaulē – tikai jāatceras, ka runa ir tikai par šīm potēm, kur tagad paradigma tiek mainīta, bet tas jau neizslēdz iespējas štancēt jaunas un sākt atkal visu no sākuma – nākamās taču jau tiek gatavotas un tās atkal tiek solītas kā drošas un efektīvas, kur tad atkal var sākties centieni piespiest tās, tāpat kā tiek atceltas auduma maskas, lai piespiestu vēl stingrākus un vienādākus uzpurņus.

Tāpēc vienkāršākais veids, kā no tā visa iziet, joprojām ir pārstāt piedalīties, lai kādas potes un privilēģijas viņi sola, tas viss ir un paliek verdzība.


 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s