Lokdauna efektivitāte – sabiedrības graušanā.

Kas tas ir lokdauns? Arī to ir jāizskata tieši tāpat, kā injekciju – atkarīgs, kāds tam ir uzdevums.

No cilvēku skatu punkta tas ir lielākā politiskā un ekonomiskā katastrofa, bet no tehnokrātu viedokļa tas ir lielisks instruments, kā sagraut tā saucamo brīvās ekonomikas modeli un civilizāciju kā tādu.

Nesen septembra beigās International Journal of the Economics of Business par šo tēmu publicēts arī profesora Duglasa Alena pētījums – . Tajā tiek atzīts, ka no ierastās ekonomikas skatu punkta, šie lokdauni ir bijuši lielākā miera laika katastrofa. Tiek atzīmēts, ka neviena pasaules valdība līdz šim nav piedāvājusi iepazīties ar konkrētu riska/labuma analīzi lokdauna ieviešanā, tās visas balstījās uz krāpnieka Fergusona statisko modeli, kas savukārt balstījās uz praksē nepierādāmiem cipariem, pieņēmumiem par to, ka būs ļoti augsta mirstība, ka slimnīcu kapacitāte ir nemainīga, ka cilvēku uzvedība ir konstanta un tā tālāk. Tas bija un joprojām ir pamats tā visa realizācijai, bet tam nav nekādas saskarsmes ar realitāti. Arī vietējā epidēmiju zvaigzne Trojanskis biedē sabiedrību ar līdzīgiem modeļiem – pat pie lokdauna februārī būšot 15000 saslimušo dienā, ja ierobežojumi nebūs tik stingri, tad pat 22000 utt.

Arī citi pētnieki publicē līdzīgas atziņas – National Bureau of Economic Research vēl jūnijā atzīst to pašu – viņi nav atraduši kaut kādus pierādījumus tam, ka lokdauni būtu noveduši pie mirstības samazinājuma – tur analizēti dati no 43 reģioniem visos ASV štatos un rezultāti ir tieši pretēji – lokdauni sekmē mirstību. Tie izjauc cilvēku dzīves ritmu, neļauj strādāt, mācīties, socializēties un tas viss noved pie paaugstināta stresa, slimībām un mirstības. Vēl kāda analīze Nevadas štatā parāda, ka katrs desmitais darba spējīgais štata iedzīvotājs, kas strādāja 2019.gada pavasarī, šobrīd ir bezdarbnieks.

Tieši Nevadas štatā ir viena no stingrākajām lokdaunu politikām un rezultātā arī augstākie bezdarba pieaugšanas rādītāji. Vienlaicīgi drausmīgas sekas atstāj arī skolu slēgšana, kas izraisa gan garīgās veselības traucējumus, gan pašnāvību, gan samazinātu dzīves ilgumu. Un tas viss turpinās arī Eiropā, kur atkal regulāri ievieš šos lokdaunus, kam nav nekāda pozitīva efekta. Pat CDC atzīst, ka skolās briesmīgā vīrusa izplatība nav lielāka, kā vienkāršās publiskās vietās, kamēr vēl dziļāks pētījums, kas tika publicēts Journal of Global Health atrod, ka bēŗni un pusaudži ir ar mazāku risku inficēties skolās, kā majās vai citās sabiedriskās vietās. Līdz ar to skolu slēgšana un bērnu mocīšana ir pilnīgi bezjēdzīga. Jebkādi dati par šo tēmu skaidri rāda, ka tā visa ir pašnāvnieciska politika, kam ir tikai negatīvi efekti un neviena pozitīva, ar ko tos varētu attaisnot.

Bet kaut kādu iemeslu pēc ‘veselības eksperti’ un režīmi nekādi negrasās atzīt, ka tas viss ir katastrofa, bet turpina šos dehumanizējošos pasākumus ieviest vai spekulēt par to ieviešanu tuvākajā laikā. Turklāt vienlaicīgi aizvien vairāk informatīvajā telpā parādās versijas par to, ka šis ‘briesmīgais vīruss’ nekur negrasās palikt un to nevar apturēt ne ar kādiem līdzekļiem, jo varbūt, ka nav nekā, ko vispār varētu apturēt – ir taču injekciju blaknes un klimata pārmaiņas. To mēs nevarētu saprast, kāpēc viss tā notiek, ja skatītos no sava skatu punkta.

Taču atgriežoties pie tā, ko par to domā tehnokrāti, tad šis gads viņiem ir ļoti nozīmīgs, lai līdz galam sagrautu sabiedrību, atlikušo mazo un vidējo biznesu un vispār visu ierasto ekonomikas modeli, kurā arī sapotētiem ļaudīm it nemaz nav nodrošināta vieta šajā sistēmā, jo to viņi grib sagraut vispār. Tāpēc noteikti varam sagaidīt centienus ieviest jaunus lokdaunus, kur vien tas būs iespējams, taču viņu laiks ir ļoti ierobežots un kopējais projekts manāmi bremzē – galvenais ir nepakļauties histērijai un ignorēt okupācijas varas vaimanas.

3 komentāri

 • Lasot Jūsu rakstus, arvien vairāk prātā nāk Ziemeļkoreja. Vai visas pasaules lielvaras, ja tās cīnītos par demokrātiskām vērtībām, nevarētu likvidēt šo baiso režīmu Korejas pussalas ziemeļos ? Nedomāju vis. Šī valsts ir atstāta kā eksperiments – nākotnes pasaule miniatūrā.

  Patīk

  • Drīzumā izrādisies, ka tā režīma baisums būs bijis tikai Rietumu propaganda, kamēr īstenais ļaumums atklājas tieši šeit – pēc kārtējiem protesta apspiešanas kadriem Amsterdamā, kur cilvēkus plosa suņi, nekāda Zkoreja te nestāv tuvumā.

   Patīk

 • Patiesība nav tas ko mums zombē mainstrīm mēdiji

  Ziemeļkoreja pagaidām turās, jo viņiem ir kodolieroči. Kims tiek uzskatīts par neprognozējamu. Kā parastie cilvēki tur (iz)dzīvo patiesībā var tikai nojaust.

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s