Senču asiņu balss.

Cik daudz spēj pateikt kāds viens attēls par notiekošo ar mums un ap mums? Tā ir kāda 2017.gadā publicēta karte, kas tā nosacīti demonstrē to, kā izskatās Eiropa nevis pēc politiskā dalījuma, bet pēc gēnu izplatības.

Tās ir tā saucamās gēnu haplogrupas. Protams, noteikti var uzreiz iebilst un strīdēties par to, cik tā precīza un tā, taču ja uz mirkli apstājamies un pārtraucam meklēt atšķirīgo, tad savā būtībā šis attēls uzskatāmi demonstrē visu mūsu tautas vēsturi un problēmas.

Ar ko tad mēs ģenētiski esam visvairāk radniecīgi? Tieši ar tiem, ar kuriem tiek kurināts vislielākais politiskais naids un tā ir visa Baltijas valstu politika pēdējos 30 gadus. Bet ar pārējām abām Baltijas valstīm mums nemaz nav nekā kopēja gēnu līmenī, tās ir atšķirīgas. Varbūt tāpēc mums nekad vēsturiski nav bijusi kaut kāda īsta sadarbība vai alianse ne ar lietuviešiem, ne ar igauņiem – arī toreiz, pirmās republikas laikos katrā no tām uz beigu posmu bija savs autokrāts, bet nekādas vienošanās par sadarbību kaut kādās jomās tā arī netika parakstītas, tai skaitā arī militārās. Katra valstiņa darbojās atsevišķi arī ārpolitikā un katra centās kaut kā vienoties ar tā laika lielvarām.

Baltijas valstu ‘vienotība’ ir tikai politisks toreizējās viltus ‘atmodas’ mīts – tas tika radīts tikai tāpēc, ka toreiz tā vajadzēja – tika izveidots tas Baltijas ceļš un demonstrēta kaut kāda kopēja cīņa par atbrīvošanos no PSRS, ko patiesībā organizēja pati padomju nomenklatūra. Kopēji mūs visus pēc tam pievāca ES un NATO, bet ar to arī tā kopība beidzas. Realitātē nekādas sadarbības starp šīm Baltijas valstīm nav, arī attīstības līmenis krasi atšķiras, tie paši igauņi tendēti uz Skandināviju, lietuvieši uz Poliju, kur tos kaut kas saista vairāk. Bet Latvija kā tāda Dieva nepieņemta mētājas pa vidu – un naidojas ar pašiem tuvākajiem kaimiņiem. Un dara to savu aizokeāna saimnieku uzdevumā, kaut mums ar viņiem nav absolūti nekāda sakara, nekad nav bijis un nevar būt – viņi šeit ir pilnīgi svešinieki. Tāpēc Baltijas valstu vienotība izpaužas tikai šo saimnieku kārtējās pavēles izpildīšanā, sarīkojot kādu kārtējo riebeklību, ievaukšķoties par kādām sankcijām, kas rada pašiem tikai zaudējumus vai izvietojot vēl vairāk okupantu karaspēku savās teritorijās.

Tā diemžēl ir apzināta politika visu šo laiku – taču acīmredzami, ka kaut kas ļoti smagi nav kārtībā. Kāds tad ir īstais iemesls tam, ka mūsu tauta visu šo laiku tik ļoti degradējas un izmirst, kopš tā saucamās ‘neatkarības’ atgūšanas, kas ir tukša skaņa un fikcija? Vai tās ‘vērtības’ un Rietumu perversā mentalitāte ir tas, kas mums atsaucas gēnos? Ir taču acīmredzami, ka tas viss ir kaut kas pilnīgi svešs un to pieņemot, tauta vienkārši iet bojā. Bet mēs skaitāmies ‘atgriezti’ Eiropā.

Ja kokam apcērt saknes, tad tas nīkuļo un kalst un tieši tā notiek ar mums visu šo laiku. Taču par tādām lietām principā nedrīkst pat publiski runāt, jo tur Austrumos taču ir agresors, kas to vien tīko, lai mūs okupētu un apēstu. Politika ir viena lieta, bet vēsturiski mazām tautām dzīvot lielas impērijas paspārnē bija vienīgais, kas tām nodrošināja mieru un iespējas attīstīties. Par to kvēlie nacionāļi negrib ne dzirdēt, bet jaunlatviešu kustība radās tikai pateicoties tam, ka viņiem bija iespējas izglītoties un strādāt tieši tur, Krievijā – vai tad ne Pēterburgā izdeva pirmo latviešu avīzi un turpat sākotnēji glabājās arī Dainu skapis.

Tādos apstākļos dzīvojot, nav iespējami ne kari, ne konflikti tautu starpā un tādu arī nebija. Tas viss sākās pēc atdalīšanās un šķelšanās, pretnostatot vienu nacionālo ideju pāri citai. Nu labi, tas bija toreiz, pēc tam daudz kas mainījās un arī tagad viss ir citādi. Bet runājot par pašiem dziļumiem, šūnu un gēnu līmenī, kas tad mums ir tuvāks – ar ko atšķiras Pērkons no Peruna, mūsu un slāvu paražas? Varbūt, ka tieši šī pretabiskā nostādīšana pret to, kas ir īstās kultūras un garīgās, enerģētiskās saiknes arī ir visu problēmu iemesli šodien? Noliedzot savas patiesās saknes un izcelsmi, dzenoties pēc svešām un nepieņemamām ‘vērtībām’, nekāda izaugsme nav iespējama. tas ved tikai uz postu.

Līdz ar to, sapratne par lietu kārtību sākas pašos pamatos un dziļumos, kur ir vislielākie izkropļojumi – ir jāsaprot, kā tie radušies un kam tie ir izdevīgi, lai miera un saticības vietā valdītu naids un nesaticība. Bet kā jau katru gadu, šis ir tas miera un klusuma brīdis, kad par šīm lietām ir vērts padomāt un sajust, ko iekšējais ceļvedis patiesībā jūt. Citādi riet uz savu spoguļattēlu ir nekas cits kā šizofrēnija, bet tieši tāds stāvoklis raksturo šodienas kolektīvo apziņu, kur ir vēl ļoti tālu līdz sapratnei par to, kas ir īsta valsts un harmoniska sadarbība ar apkārtni.

6 komentāri

 • Es zinu vienu pētījumu, kur bija pierādīts, ka gēnu līmenī visradnieciskākie latviešiem ir igauņi. Tas ir Livonijas ietekmes rezultāts.
  Bet cariskās Krievijas rusifikācija vissmagāk skāra Latviju, tas tiesa.

  Patīk

 • Vēl viena lieta, kuru pašlaik kļūdaini pieņem ir tā, ka latvieši ir sena tauta.
  Tā nav. Latvieši izveidošanos var paralēli likt ar jaunlatviešu kustības veidošanos. Pirs tam bija , un ir, leti, latgaļi, zegaļi, sēļi, kurši un lībieši.

  Patīk

 • Padalos arī šeit ar zināmo. Raksta galvenā ideja – aizdomāties par baltās rases izdzīvošanas un evolūcijas jautājumiem – ir pats svarīgākais: pārējās lietas gan ir interpretējamas ļoti dažādi.
  Attēls. Bildē attēlotās sejas vairāk orientētas uz citu iedzīvotāju grupu. Latviešu pārstāvoši tautu cilvēkiem, kuri vēl saglabājuši kaut ko no senuma, ir vairāk šāds atveids (Rasmas Rozītes fotogrāfija Peru)
  https://images.app.goo.gl/JmXU8RwYk5kbAJE17
  Tā gēnu bilde arī ir pārāk novienkāršota. Šeit ir viens detalizētāks pētījums. Arī šeit iet runa, ka pētījumi vēl nav galā – nav tik vienkārši.
  https://tencinusarunas.wordpress.com/2012/11/26/latviesa-gens-atklaj-baltijas-tautas-vienojoso-baltu-genu/

  Vēsture un arheoloģijā norāda, ka baltu tautiņas ir apņēmušas lielas teritorijas. Ir lasīts, ka Sibīrijā var atrast vietas, kur joprojām baro zalkšus.
  Savukārt latgaļu apmetne bija arī tagadējās Maskavas tērētajā un latgaļu keramika arheoloģiskos izrakumos ir atrasta ne tikai Latgales, bet arī Baltkrievijas, Lietuvas un arī citur šodienas Krievijas teritorijā. Piemēram.

  Prūšu tautas pēdējo nozīmīgo daļu likvidēja II. pasaules kara beigās (it kā daži palikuši) – dzīvoja tagadējās Kaļiņingradas rajonā. Krievijas apdzīvotajos rajonos vēsture veiksmīgi pārrakstīta, veco tautu dotos nosaukumus aizstājot ar Kolbasnaja u.c. Šādi var turpināt.
  Šīs liecības liecina, ka pirms tā saucamās tautu staigāšanas, baltu tautiņas dzīvojušās arī tagadējās Krievijas teritorijā.

  Vēl ir ļoti strīdīgs jautājums vai krievi ir tie paši slāvi, piemēram
  http://ukhtoma.ru/history8.htm
  Termins Baltija, tāpāt kā Austrumeiropa, tiešām ir politiskais žargons. Mēs neesam Autrumeiropiēsi, bet Ziemeļeiropieši. Rakstā pieminēts, ka “Baltijas valstis” pirmās Latvijas laikā nemēģināja sadarboties, tad tā īsti nebija. Bija mēģinājums veidot Baltijas antanti, kuru arī apzināti centās bloķēt. Pirmās brīvvalsts laiks gan ir ļoti īss periods, lai to varētu nopietni vērtēt.

  Tāpēc, ja runā par vēsturi un ģeopolitiku, tad šos jautājumus var izmantot, lai mūs škirtu, nevis vienotu kas tagad ir ļoti svarīgi (vēstures kursu pelēkai masai, kā zināms, koriģē katra vara).

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s