Tumšo veikalu koncepts.

Droši vien bija jau laiks saprast to, ka visa šī grandiozā afēra un krāpšana ir paredzēta pasaules pilnīgai pārformatizēšanai, līdzīgi kā tas ir ar Reset pogu. Vienlaicīgi tiek mainīta cilvēku ikdiena un dresēti jauni paradumi. Tai skaitā arī nākotnes tirdzniecība bez kontakta.

Tāpēc vēlreiz jāsaprot atšķirība starp restartu un resetu – ja pirmais nozīmē pārstartēt sistēmu, saglabājot iepriekšējos pamata uzstādījumus, tad otrais nozīmē pilnīgu visu datu nodzēšanu, kad viss pēc tam tiek instalēts par jaunu. Tādu pašu datoru pasaulē izmantoto procesu šobrīd pielieto arī visas pasaules līdzšinējo sistēmu un pat sabiedrības resetam, veidojot kaut ko citu. Un sadursmes punkts veidojas tieši starp ierastām, tradicionālām un cilvēciskām vērtībām un šo jauno, modificēto pasauli, kas paredz pārveidot pat cilvēku ģenētiskā līmenī.

Un tāpēc ikvienā jomā notiek kaut kādu jaunu koncepciju izstrāde, ko viņi plāno ieviest, vai nu uzreiz, vai ar varu, vai pamazām caur Overtona loga sistēmu – bet pastāvēšana par visu dabisko un īsto šobrīd ir karš, kāds vēl cilvēces vēsturē nav bijis – nekad vēl nav bijis uzbrukums cilvēka jēdzienam kā tādam.

Lai mēs varētu laicīgi saprast šīs briesmas un savlaicīgi novērst šo plānu realizāciju, mums tie ir jāredz, jāsaprot un jāizstrādā atbildes stratēģija, kas patiesībā vienmēr ir ļoti vienkārša – nedarīt to, ko viņi grib, lai mēs darām. Diemžēl pēdējie divi gadi rāda, ka sabiedrība to pa lielam vēl nav sapratusi. Bet tikmēr jau seko jauni koncepti un idejas, kā piespiest mūs dzīvot pēc pavisam citiem principiem. Viens no tādiem ir tā saucamais ‘dark stores’ jeb postpandēmijas iepirkšanās un tirdzniecības modelis, kas šobrīd jau tiek aktīvi reklamēts un pamazām to sāk arī ieviest. Kāpēc tāds jēdziens ‘tumšie’ veikali un kāpēc ir ‘melnās piektdienas’ – tā ir vēl atsevišķa tēma, kāpēc visur tiek izmantoti tieši tādi, ar melno un tumšo saistīti jēdzieni, nevis gaisma un mīlestība, kas visur tiek dzēsta un slāpēta.

Ko tad par to raksta un kas tas īsti ir – nu lūk, šajos divos gados afēristi ir pamanījušies sagraut neskaitāmus biznesus, bet atlikušie spēj izdzīvot tikai tad, ja spēlē līdzi jaunajiem noteikumiem, kad visi pa lielam sēž mājās vai daļa sabiedrības nemaz nedrīkst rādīties iepirkšanās centros vai apmeklēt pasākumus. Tad nu viesnīcām nākas savus tukšos numurs pārveidot par kaut kādām koplietošanas telpām, bet restorāni pāriet uz piegādi mājās, jo tas bieži ir vienīgais veids, kā tie vēl var strādāt. Sekojoši, arī daudzi fiziskie veikali pāriet uz interneta režīmu un ‘tumšie veikali’ ir tieši tas. Tā ir koncepcija, kad lokācija tiek aiztaisīta ciet un pārvērsta tikai par loģistikas centru, kur vairs nenotiek fiziska apmeklētāju apkalpošana, kā mēs bijām pieraduši normālā sabiedrībā.

16.09.2021 Warszawa . ulica Kazimierzowska 71 . Dark Store Lisek Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta

Tur tad paliek vairāk vietas preču uzglabāšanai un pasūtīto var izņemt tai pašā dienā – vai piegādāt mājās, kas kļūst aizvien populārāk. Tāpat populāra kļūst arī tā saucamā ietves piegāde, kad preci iznes stāvvietā un nav pat jākāpj ārā no mašīnas, līdzīgi kā tas ir Makdonalda Drive-Thru. Var jau būt, ka tas daudziem šķiet ērti un kaut kādā ziņā atvieglo dzīvi, ja nav jāstaigā pa fizisku lielveikalu un jāmeklē vajadzīgā prece, ja to var atrast tālrunī un saņemt piebraucot pie bodes. Taču velns jau slēpjas tajā, ka visas šīs tā saucamās ‘ērtības’ ir tiešais ceļš uz jauno distopiju, kas saucas dzīve bez kontaktiem – mūžīga distancēšanās, mājsēde un izvairīšanās no sabiedrības-  tas ir jaunais veids, kā salauzt cilvēkus psiholoģiski un iedresēt viņus par paklausīgiem un vienmēr bailīgiem lopiņiem, kas iet tikai pa nospraustu līniju noteiktā atstatumā. Tas viss jau tiek intensīvi darīts no paša sākuma un tas ir pilnīgi pretrunā ar cilvēka dabu, ar jebkādu racionālu uzvedību.

Un arī šis koncepts saucas tieši tā – bezkontakta tirdzniecība un robotizācija pasūtījumu apstrādē. Tālu pagātnē ir tie laiki, kad katrā bodītē varēja iet un aprunāties ar cilvēku, piemērīt sev vajadzīgo un dzīvot sociāli aktīvu un normālu dzīvi. Tagad visi uzpurņos un lielākā daļa ātrāk grib no turienes tikt ārā. Bezkontakta dzīve un tagad arī iepirkšanās nav paredzēta tikai uz kādu brīdi – tas ir jaunais dzīves modelis, ko viņi grib mums uztiept, tāpat kā uzpurni un nebeidzamas potes. Jā, vienīgais labums varbūt ir tas, ka nešpricētie jau tāpat netiek lielveikalos, taču nekas no tā nav normāli un pret to ir jāiestājas daudz aktīvāk un visai sabiedrībai, saglabājot cilvēcīgumu, mazos veikaliņus, savējos ražotājus.

Bet tikmēr tas viss jau tiek ieviests, piemēram, Polijā – līdzšinējie dzīvie veikali tiek aizklapēti un to logi aiztaisīti, tie kļūst par mazām noliktavām, pie kurām dežurē kurjeri ar skūteriem – tumšā bode tādā ziņā ir atbilstošs nosaukums tam, ka tur vairs nav logu un iekšā notiekošais ir aiz atslēgas.

Taču realitātē tas viss apzīmē drūmu nākotni un no tā visa ir tikai viena izeja – nepiekrist tai, pieprasīt tiesības un brīvību ik katru brīdi.

One comment

  • Patiesība nav tas ko mums zombē mainstrīm mēdiji

    Pārtiku, apģērbu un apavus pirkt online ir murgs. Man nepatīk. Pārtikai nepatīk tas, ka nav zināmi derīguma termiņi. Apaviem, apģērbiem tas, ka nav zināms vai derēs un patiks. Amazon – jā man patīk un tur iepērkos (bet ne jau pārtiku vai apģērbus/apavus), bet tikai tāpēc, ka ir liela izvēle konkrētām lietām, ko meklēju es. Tiesa gan, tur dažreiz ir diskriminācija, ka uz LV adresi nesūta. Var caur stapniekiem, bet atkal, laiks un papildus nauda.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s