Atlantic žurnāls paziņo vakcinēto pandēmiju.

Un tā ne čiku, ne grabu pēkšņi viss izrādās citādi un grandiozā atklāsme beidzot ir notikusi. Atlantic žurnāls nupat nācis klajā tieši ar tādu virsrakstu. Kas to būtu domājis?

Attēlos uz viena un tā paša medija piemēra var redzēt plāndēmijas evolūciju un smadzeņu skalošanas tehnoloģiju jeb kažoka mešanu uz otru pusi. Un tā ‘nevakcinēto pandēmija’ oficiāli ir kļuvusi par ‘vakcinēto pandēmiju’ jeb vienkārši pandēmiju visiem. Un sākas viss no gala, izņemot to, ka lielākā sabiedrības daļa ir padarīta par atkarīgiem no sistēmas regulārām gēnu terapijas iešļircēm.

Atlantic ir viens no ASV lielajiem medijiem un šis viņu aizvakardienas raksts ir tā vērts, lai to vienkārši patulkotu tādu, kāds tas ir – gan jau arī mūsu vietējie žurnaļugas drīz metīs savus kažokus un sāks rakstīt kaut ko līdzīgu – švakcinēšanās ir totāli izgāzusies un visi injicētie ir nežēlīgi piekrāpti. Bet mēs viņiem teicām ko?

Ok. Tātad raksts vēsta sekojošo. Tas gan jālasa kritiski, jo tas tomēr ir propagandas rupors, bet krietna daļa rūgtās patiesības ‘pilnībā vakcinētiem’ tur ir gan.

Vēl pirms Omikrona ierašanās, ziemas mēneši ASV būti bijuši smagi daudzās vietās. Kamēr kovid izplatība vasarā bija augstāka Dienvidu štatos, Ziemeļaustrumi izskatījās labāk pasargāti, pateicoties augstai vakcinācijas aptverei un cikliskiem faktoriem. Taču laika apstākļi un cilvēku dzīves līkloči lēma, ka slimība izplatījās arī tajos un tas bija jau nesenās brīvdienās un tas bija vēl ar Deltu. Bet tagad jaunais variants izskatās spējīgs vēl labāk izvairīties no imūnsistēmas un šis vilnis var būt līdzīgs cunami. Jūlijā CDC direktore Valenska paziņoja, ka kovids ir kļuvis par ‘nevakcinēto pandēmiju’ – neveikla frāze, ko ātri pārķēra arī ASV prezidents. Tagad šīs loģikas kļūda tiks atklāta šausminošos apmēros. Nevakcinētie amerikāņi gan maksās dārgāko cenu tuvākajos mēnešos, bet riski ir pieauguši ikvienam. Vakcinēto pandēmiju vairs nav iespējams noliegt.

60% amerikāņu, kas ir pilnībā vakcinēti, drīz atklās, ka viņu dzīves izskatīsies pavisam citādi. Lielu daļu vasaras un vēl rudenī abas Pfizer un Moderna dozas, vai vienu Janssen saņēmušiem tika iestātīts, ka viņi ir burtiski ložu necaurlaidīgi, īpaši, ja viņi bija jauni un veseli. Bet pagaidu dati no DĀR un Eiropas tagad rāda, ka šīs dozas tik un tā pieļauj biežas infekcijas un plašu izplatību, pat ja hospitalizācija un mirstība ir minimāla. Trīs dozas izskatās, ka sniedz lielāku aizsardzību. Saad Omer, Jēlas universitātes direktoram, tas ir pietiekošs iemesls, lai izmainītu ‘pilnībā vakcinēta’ definīciju. Parādoties omikronam un datiem, es domāju, ka nav iemesla, lai mēs stingri nespiestu uz boosteriem visiem – viņš paziņo.

Šobrīd CDC dati rāda, ka tikai ¼ no pieaugušiem ir to saņēmuši. Tātad tie ir 150 miljoni vakcinētu, bet ‘neuzbūstotu’ amerikāņu. Ņemot vērā, ka šī grupa ir mazāk pasargāta no infekcijas, viņi ir ar lielāku risku inficēt nevakcinētos vai daļēji vakcinētos jauniešus, kā arī imunoloģiski vājos pieaugušos. Viņi tāpat izplatīs vīrusu arī savā starpā. Apstākļi, kas nupat viņiem likās droši, piemēram, restorāni, kas stingri pārbauda injekcijas statusu, tagad var kļūt par infekcijas perēkļiem, jo tieši tur esošie vairāk riskē saķert un izplatīt vīrusu. Jau esošie dati liecina par to, ka arī lieli pasākumi ārpusē var kļūt par ‘superizplatītājiem’, jo tur piedalās tieši ‘pilnībā vakcinētie’ ļaudis. Var ciest arī sabiedrības imunitāte – Omers saka, ka iepriekš pasargātie cilvēki tagad var kļūt ļoti ievainojami un reinficēties, kā arī izplatīt slimību. Ir iespējams, ka vienīgie reģioni, kur šī izplatība varētu vājināties ir tie, kur sākotnēji bija postošie pirmie viļņi un tālāk intensīva potēšanās – tie ir daži apgabali Ziemeļaustrumos.

Ir ļoti sarežģīti izprast, kā šīs atšķirības tagad izpaudīsies, atzīst Joshua Schiffer, epidēmiju modelēšanas eksperts. Āķis ir tajā, ka pilnībā vakcinēts cilvēks varētu arī šajā ziemā būt pasargāts no smagas saslimšanas un miršanas ar kovid, bet normalitāte viņam apkārt tik un tā sabrūk. Sliktākajā gadījumā arī augsti vakcinētie reģioni var piedzīvot slimnīcu pārslodzes, kā tas bija 2020.gadā Ņujorkā un Bostonā  – saka Samuel Scarpino, Rokfellera fonda “pandēmijas novēršanas institūta’ zinātnieks. Pat, ja tikai neliela daļa no omikrona infekcijām noved pie slimnīcas, tad tas izplatās tik ātri, ka vienlaicīgi tie būs miljoni, kam to gultu vajag.

Tāds scenārijs būtu īpaši bīstams, ja šie miljoni tur gribēs nonākt vienlaicīgi. Omikrons izplatās tik strauji, ka saslimšana var pieaugt vienlaicīgi visā valstī un tad sākas grūtības ar personālu un ventilatoriem. Intensīvās terapijas nodaļas jau tā daudzviet piedzīvo kadru trūkumu, jo masveidā aiziet no darba tie, kas atsakās potēties un tāpēc problēma var būt vēl daudz lielāka. Ja mēs nekļūstam nopietni, nevelkam maskas, netestējamies, mēs atkal būsim lokdaunā un cilvēki mirs slimnīcu gaiteņos – Scarpino ir traģiski noskaņots – šāda iespēja man neļauj naktīs gulēt, viņš stāsta.

Tas viss var tikt atcelts, ja omikrons izrādīsies maigāks, kā Delta, tas ir iespējams, bet nav apstiprināts un ja vakcīnas tomēr sargā no smagas saslimšanas. Bet pat šādā, saulainākā nākotnē, tik un tā pieaugs saslimšana gan augstu, gan zemu vakcinētos apgabalos un tas nozīmē, ka tieši augsti vakcinētos štatos, kur politiskā griba ir stiprāka, tiks atkal ieviesti lokdauni. Jo arī vakcinētiem tik un tā ir jāizolējas 10 dienas pēc pozitīva testa un jāpaliek mājās pēc kontakta ar citu tādu pašu. Pozitīvs tests klasē nosūtīs desmitiem bērnu karantīnā un neļaus vecākiem strādāt, lai viņus apgādātu.

Tālāk raksts vēsta par to, ka, protams, omikrons būs trakāks nevakcinētiem, īpaši nabadzīgo reģionos un tur, kur notiek pretošanās lokdauniem. To pašu propaganda stāstīja visu laiku arī par iepriekšējiem variantiem, bet jau ar Deltas histēriju viss iznāca tieši otrādi, vismazākās saslimšanas ir tur, kur ir visbrīvākais režīms, kā Florida un Teksasa, kamēr visvairāk špricētie štati ar lokdauniem cieš visvairāk.

Ko tad var secināt, izlasot tādu rakstu nu jau lielajos medijos –to, ka viss sākas no gala un no potēm nekādas aizsardzības nav un patiesībā nekad nav bijis – ir tikai meli un vēlreiz meli. Kas tiks darīts ar šo omikrona mutantu, vai tas medijos kļūs maigāks un iezīmēs plāndēmijas pirmās fāzes beigas, lai sāktu nākamo afēru – bojātā gaisa un klimata lokdaunu ieviešanu, vai arī to vēlreiz uzpūtīs par ‘briesmīgu un nāvējošu’ un būs lokdauni parastie, to šobrīd ir vēl grūti saprast, jo šīs versijas informatīvā telpā it kā notiek paralēli, vieni saka vienu, otri pretējo.

Izskatās, ka afēristi vēl paši domā, kādā virzienā to pavērst un kurā brīdī tad vispār sāks nākt gaismā īstā patiesība par to visu, kas pamazām tomēr arī notiek – jebkurā gadījumā vakcinēto drošība ir pilnībā atcelta un visi mēs esam ‘epidemoloģiski nedroši’ – tagad galvenais jautājums ir preces koda pases institūts, kāpēc tas vispār eksistē pie šādiem apstākļiem.

2 komentāri

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s