Raganu medības un klimata izmaiņas.

Vai ir kaut kas kopīgs patreizējai vīrusa un klimata karošanas afērai ar viduslaiku raganu medībām? Jā, cilvēku tumsonība ne ar ko neatšķiras ne toreiz, ne tagad.

Vienmēr ir interesanti pastudēt vēsturi un redzēt, ka tā vienmēr atkārtojas, ja cilvēce no tās neko nav iemācījusies. Šobrīd notiekošā medicīniskā fašisma ieviešana jeb totalitārisma jaunā forma pēc sava satura ne ar ko neatšķiras no iepriekšējiem centieniem panākt totālu kontroli, tikai šoreiz viņi ir sagatavojušies tik labi, ka ir apņēmības pilni veikt ne vien kādas valsts padarīšanu par totalitārisma nometni, bet izdarīt to visā pasaulē. Kaut kur viņiem iet labāk, kaut kur vēl ne tik labi. Paralēli tam notiek arī vēl lielākas afēras bīdīšana jeb karš ar klimatu – pareizāk sakot tiem, kas nozīmēti par vainīgiem pie tā.

Un tie esam mēs, cilvēki, kas pārāk daudz ēd, braukā apkārt, tie ir arī govju purkšķi un tamlīdzīgas lietas. Jā, patēriņš Rietumu pasaulē un vienreizējās lietošanas produkcija patiešām ir problēma un kapitālisms ir sevi izsmēlis, tie patiešām ir objektīvi rādītāji, taču vainīgi pie tā ir paši globālisti, kas tādu šo pasauli iekārtoja un tagad grib atbrīvoties ne jau no saviem miljardiem, bet no krietnas daļas cilvēces, lai paturētu kontroli pār visiem resursiem.

Saistībā ar patreizējo klimata afēru arī ir zīmīgas vēsturiskas paralēles, ko var savilkt – kāpēc Eiropā 15-17gs izvērtās tik intensīvas raganu medības? Tās bija tieši par to pašu, kā tas ir šodien. Arī toreiz epidēmijās un sliktās ražās vainoja raganas un burvjus, jo Eiropā tai laikā bija iestājies tā sauktais mazais ledus laikmets. Un toreiz, tāpat kā šodien, valdīja ticība, ka tie ir kaut kādi ļauni cilvēki, kas ietekmē laika apstākļus un noved pie katastrofas.

Ja toreiz būtu bijušas avīzes, tad virsraksti būtu tieši tādi paši, kā šodien. Pirmās intensīvās raganu medības sākās tad, kad pasliktinājās klimats un pēc vairākus gadsimtus ilgušā siltuma perioda vietā nāca aukstums – 13.gs sākās gandrīz 5 gadsimtus ilgstošais vēsuma periods, kam bija raksturīgs biežs lietus un vējš, kā rezultātā, saprotams, cieta raža, kas savukārt noveda pie bada, slimībām un depopulācijas. Līdz ar to sākās arī vainīgo meklēšana – 1430.gadā bija pirmās un par to rūpes uzņēmās katoļu pāvesta inkvizitors Heinrihs Kramers.

Pats pāvests Inokentijs VIII izdeva īpašu rīkojumu, kas atļāva sodīt un likvidēt klimatu mainošās raganas – šis rīkojums vēlāk kļuva par pamatu pašām negantākajām medībām. Sākotnējais aukstuma periods turējās dažus gadu desmitus gadu, sākoties 16gs un tad atkal sekoja 40 gadi siltāka laika, kas uzlaboja ražas un nostiprināja sabiedrībā pārliecību, ka raganu medības ir devušas rezultātus. Taču tam atkal sekoja aukstums – 1560.gada vasara bija īpaši auksta un vēsa, kas ļoti slikti ietekmēja ražu un atkal sākās intensīva zīdaiņu mirstība un epidēmijas.

Tajos laikos tā bija tikai agrāra saimniekošana un sabiedrība bija atkarīga no ražas katru gadu – varēja kaut kā pārdzīvot vienu neražas gadu, bet ja tādi bija vairāki pēc kārtas, tas nozīmēja katastrofu. Nu un atkal tās bija raganas, kas izraisīja mākoņus, vēju un lietu – no viņām tika izspiestas visa veida atzīšanās, ka viņas lido pa gaisu un izraisa salnas un tamlīdzīgi. Šajos divos gadsimtos no 15-17gs tika nogalinātas desmitiem tūkstoši šo raganu – gan uz sārta, gan pakarot, ieskaitot vecās sievietes, kas dzīvoja vienas kaut kur ārpus lielajiem ciemiem un pilsētām. Vistraģiskākās eksekūcijas risinājās tieši no 1560-1680 gadiem – tagadējās Vācijas teritorijā Wiesensteig 1653.gadā vien tika sadedzinātas 63 raganas. Vidēji Eiropā tās bija apmēram 500 katru gadu. Process sāka mazināties līdz ar patreizējā siltuma perioda sākumu 17gs beigās – tas iezīmēja kārtējo cikla maiņu un tas mums ir arī šobrīd, jau 300 gadus.

Tad kur ir šī stāsta morāle – kas tad ir mainījies cilvēku apziņā kopš 16gs – sanāk, ka absolūti nekas. Toreiz ļoti daudzi ticēja tam, ka šīs izmaiņas rada cilvēki un arī šodien tieši tāpat. Šodienas klimata fanātiķi un nevakcinēto demonizētāji ir tieši tādi paši, kāds bija bēdīgi slavenais raganu mednieks Heinrihs Kramers. Arī viņi un visa milzīgā propagandas mašinērija cenšas pārliecināt cilvēci, ka mēs varam kontrolēt to, kas ir dabiski un milzīgi Dabas un Kosmosa cikli, kas darbojas miljardiem gadu un turpinās to darīt neatkarīgi no tā, ko šeit dara cilvēce un vai tāda vispār eksistē.

Taču bailes ir laba prece un ja cilvēki no tām netiek vaļā gadu tūkstošiem, neattīstās un nespēj pāriet uz jaunu attīstības līmeni, tad tāda dzīve viņiem arī būs – aizvien jauni bubuļi, histērija un apdraudējumi, kas viss beidzas tad, kad cilvēks izslēdz TV, pārtrauc klausīties propagandistus un sāk domāt ar galvu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s