Haoss Pfizer testos.

Pirms dažām dienām tika publicēts visai šokējošs ziņojums par to, kā patiesībā notika tie slavenie drošo un efektīvo injekciju testi un tas atrodams ne jau kaut kādos blogos, bet gan BMJ – Britu medicīnas žurnālā.

Iepazīsimies nedaudz ar to, kas tur ir rakstīts. Tātad 2020.gada rudenī Pfizer boss Alberts Bourla publicēja atklātu vēstuli miljardiem cilvēku visā pasaulē, kurā tika paziņota prieka vēsts par drošo injekciju, kas pieliks punktu pandēmijai. Ne nu pielika, nekā – bet toreiz pasaulē daudzi patiešām tam noticēja.  Bet tā vēstule bija tikai medaļas viena puse, kamēr otra ir pavisam kas cits. Šie klīniskie testi tika veikti ASV, dažādās Teksasas laboratorijās un sadarbībā ar vairākām organizācijām. Viena no tām ir Ventavia Research group un tās reģionālā direktore –nu jau bijusī – tad arī atklāja BMJ visu to, kas tur patiesībā notika – kā kompānija viltoja datus, algoja neadekvāti apmācītus vakcinātorus, ignorēja ziņas par blakusefektiem un veica daudzus citus pārkāpumus. Tie, kuru uzdevums bija rūpēties par drošību, nemitīgi saskārās ar šādām lietām un Brooka Džonsone – šī persona, kas par to tagad stāsta, pēc tam, kad informēja Ventavia un arī FDA – pēc tam tika uzreiz atlaista no darba. Un tā nu viņa ir nākusi klajā ar desmitiem iekšējo dokumentu, fotogrāfiju un audio ierakstu un tas vis sir BMJ rīcībā.

Kas ir Ventavia? Savā mājas lapā tā sevi sauc par lielāko privāto medicīnisko izpētes kompāniju Teksasā un tur ir saraksts ar daudziem apbalvojumiem. Taču saskaņā ar Džeksones teikto, viss ir citādi – laikā kad viņa strādāja šai kompānijā un tas bija 2020.gada septembris, viņa regulāri informēja to par visu tur notiekošo savus augstākos bosus – pēc profesijas viņa ir klīnisko testu auditore ar 15 gadu stāžu šo procesu koordinācijā. Sastopoties ar attiecīgo amatpersonu ignorance, kādā dienā viņa vienkārši visu dokumentēja pati ar savu mobilo tālruni.

Attēlos ir gan adatas, kas mētājas apkārt, gan dalībnieku identifikācijas numuri, kas redzami atklāti, tādā veidā izjaucot kārtību, kādā jānotiek šiem testiem, kur neviens nepiederošais nedrīkst zināt, pie kuras grupas katrs pieder – īstās vai placebo. Ventavia arī netika galā ar datu ievadi – vēl viena kompānija ICON, kas arī bija Pfizer partneris šajā procesā, kādā 2020.gada septembra epastā norāda uz to, ka visiem datiem jābūt ievadītiem 24 stundu laikā un tam klāt ir saraksts ar simtiem neievadītu datu, kas ir vecāki par 3 dienām – tai skaitā vairāki par nopietniem blakus efektiem pēc injekcijas. Un tā 25.septembrī Džeksone zvana FDA, lai informētu par šīm lietām, kas notiek Pfizer klīnisko testu vietā, tika aizsūtīts arī epasts – tās pašas dienas pēcpusdienā Ventavia viņu atlaiž no darba.

Daži no pārkāpumiem  – pēc injekcijas cilvēkus vienkārši izvieto gaiteņos, nevis rūpīgi uzrauga medicīnas personāls, injekcijas netiek glabātas pienācīgās temperatūrās, kavēta reakcija uz blaknēm un nemitīgi uzbrukumi darbiniekiem, kas dara savu darbu un ziņo par šīm lietām. Un arī no FDA nekādas reakcijas, izmeklēšanas – nekā, pēc šī ziņojuma nekas vairāk nenotika. Savā 10.decembra dokumentā, ko Pfizer iesniedza FDA, lai tā apstiprina šo injekciju ārkārtās kārtībā, protams, arī nekas par notiekošo Ventavia testu vietā nav minēts. Šī gada augustā FDA publicēja savu ziņojumu par to, ka viņi ir izpētījuši 9 no 153 testu veikšanas vietām, taču Ventavia, par kuru tika saņemtas šīs sūdzības, nemaz nav to sarakstā. Tur viss tātad ir kārtībā. Un mums ir droša un efektīva injekcija – kas to zina, kas darījās vēl citās vietās, kur to testēja un kā.

Bet Džeksone nav vienīgā, kas tika atlaista no darba par to, ka darīja savu darbu. BMJ raksta arī par vairākiem citiem, kuri apraksta to, ka ir pieredzējuši daudzus tādus testus savas karjeras laikā, taču nekad nav bijuši tādi apstākļi, kā šajā.

Un atkal tas ir kārtējais piemērs, ka ar šīm injekcijām absolūti nekas nav tā, kā ar citām, šeit viss notiek tieši otrādi, te darbiniekus atlaiž par to, ka viņi redz nekārtības un par tām informē, bet injekciju vajadzēja dabūt cauri par katru cenu un arī tagad to vajag cilvēkos iedabūt par katru cenu – nekas no tā nav un nevar būt normāli. Protams, labi, ka tādas lietas nāk gaismā, bet tas nenotiek lielajos medijos – tomēr BMJ, tas ir oficiālās zinātnes viens no flagmaņiem.

One comment

  • Es redzēju vienu komentāru facebiok, kur tika parādīta tabula ar injekciju intensitāti – tas ir , ka šiem cilvēkiem, kuri piekrīt potēties šobrīd, injekcijas ir stipri toksiskākas, tātad indīgākas, un šie monstri plāno nokaut parējos nepaklausīgos ar vēl lielāku indes devu – tie bija dati no Amerikas.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s