Diētas dresūras aproces

Kā Jūs domājat, ko īsti nozīmē totāla kontrole un kā valdības plāno jaukties cilvēku dzīvēs? Lūk, kārtējais piemērs tam ir nekur citur, kā britu valdības mājas lapā.

Tas ir viņu jaunais pilot-projekts jeb aplikācija, kas ļaušot cilvēkiem veikt pozitīvas izmaiņas viņu diētās un fiziskajās aktivitātēs – pirms dažām dienām paziņoja britu režīms. Izklausās labi? Tikai problēma ir tajā, ka cilvēki nez kāpēc nevarētu paši saprast šo lietu nozīmi savā dzīvē un ar to nodarboties, kā tas piedien Homo Sapiens, kurš sevi par tādu vispār uzskata, bet tās ir aproces ar īpašu programmatūru, kas šīs rekomendācijas viņiem sniegs – piemēram, palielināt soļu skaitu, ēst vairāk augļus un samazināt porcijas izmērus.

Šis projekts tiks palaists un izmēģināts ar 2022.gada janvāri, bet tā lietotāji saņems īpašus punktus par atbilstošu rīcību, ja viņi paklausīgi izpilda aproces uzstādītās prasības, tad par to saņem kaut kādus atlaižu kuponus veikalos, kino vai biļetes uz atrakciju parku.

Projekta uzvarētājs ir HeadUp kompānija, kura piegādās jauno sistēmu un ar 3 miljoniem mārciņu to atbalsta arī britu veselības Departaments. Pierādījumi liecina, ka finansiāla motivācija var uzlabot fiziskās aktivitātes un veselīgu ēšanu, tāpēc HeadUp strādās kopā ar dažādām organizācijām, kas nodrošina dažādas atlaides šīs sistēmas lietotājiem. Valdība to visu pasniedz ļoti skaisti – tās ir rūpes par ļaužu veselību un tas palīdz izdarīt veselīgas izvēles – sistēmu slave britu lords Veselības ministrs Sajid Javid, kurš liek roku uz sirds un saka, ka valdība dara visu, lai uzlabotu cilvēku dzīves un atvieglotu spiedienu uz NHS sistēmu.

Un jā, taisnība jau ir – NHS pārēdušies briti katru gadu izmaksā 6 miljardus mārciņu un tas ir daudz trakāk, kā jebkāds vīruss – kurš, starp citu, ietekmējot tieši tos ar lieko svaru – tā kā Anglijā ar tādu dzīvo 2/3, tad tos tagad ieplānots apgādāt ar šīm aprocēm, lai piespiestu viņus kustēties un veselīgi ēst.

Un tas viss jau būtu jauki un skaisti, ja vien šai sistēmai nebūtu pamatīga ēnas puse – kurš nu ticētu tam, ka režīmam interesē cilvēku veselība, būtu tas britu salās vai pie mums. Te ir runa par pavisam ko citu un tas ir kārtējais dresūras elements, kas pamazām, caur Overtona logu tiek ieviests cilvēku dzīvēs. Līdz šim viņi jau ir panākuši faktiski bez ierunu uzpurņu nēsāšanu, tad ir sociālā distance, protams, injekcijas ar neskaitāmām papildus dozām un tagad ir arī šis. Faktiski tas ir solis ceļā uz sociālo kredītu sistēmu, tikai viltīgāks un ne tik straujš, bet idejiskā jēga paliek tā pati – cilvēkam par labu uzvedību un sistēmas prasību izpildīšanu tiek piešķirti bonusiņi. Un tā pamazām sabiedrību mēģina pieradināt pie tā, ka cilvēki paši vispār nav spējīgi ne lemt, ne saprast to, ko viņiem vajag – viss ir jāuztic ‘autoritātēm’, tai skaitā veselība un pat ķermenis jānodod valdībai, jo tā zina labāk.

Konkrētās kompānijas HeadUp dibinātājs ir kāds Glenn Riseley no Austrālijas un viņa moto tieši tā arī skan – klients nevar zināt, ko viņam vajag. Tas ir kompānijas darbs, ievākt pēc iespējas vairāk datus par klientu, lai piedāvātu to, ko viņam vajag.

Šajā gadījumā valdība sāk plānot jau to, ko cilvēkam ēst, kā pavadīt savu laiku un ja šobrīd tāds projekts ir tikai testa versijā, tad Ķīnā šī sociālo kredītu sistēma jau darbojas diezgan plaši. Tur ir izstrādāta fantastiski dziļa sabiedrības regulēšanas sistēma, kur pārkāpums skaitās jebkas – pārāk ilgstoša video spēļu lietošana, sociālo tīklu izmantošana, kaut kādu ‘lieku pirkumu’ veikšana – tā visa rezultātā tiek piemērots milzums dažādu ierobežojumu, aizliegumi ceļot ir viens no galvenajiem – jau līdz 2018.gada beigām Ķīnas režīms bija to piemērojis veselus 17.5 miljonus reižu. Vēl var aizliegt iegādāties biznesa klases biļetes vai rezervēt labākās viesnīcas, pārkāpēju bērniem neļauj apmeklēt noteiktas ‘labākās skolas’ un tā tālāk.

Un viss šis absurds strauji tuvojas arī Eiropā  – lūk, britu režīms arī sāk iet to pašu ceļu. Viedā zaļā reindustrializācija – vai švakcinētie ir gatavi drīzumā piemērot arī jaunās aproces un atskaitīties valdībai par katru savu soli, jo tieši tāds ir viņu nākamais plāns. Kā pierādīja pēdējie 20 mēneši, tad pasaulē izrādījās tik daudz pilnīgi domāt nespējīgu radījumu, ka tas būtu taisni vai grēks, ja režīmi visā pasaulē neizmantotu tādu iespēju, pilnībā atņemt viņiem visu brīvību un tā vietā vest saitītē ar norādēm, ko un kad tie drīkst vai nedrīkst darīt. Un viņiem tas patīk un viņus tas apmierina, bet dabiskā atlase ir lieliska lieta.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s