Šprice senioriem un pensijas.

Kādi vēl varētu būt notiekošā globālā Reseta jeb vīrusa afēras motīvi? To ir ļoti daudz un tas strādā tik daudzos virzienos, ka visus aplūkot īsti nav pat iespējams. Bet kā saistās senioru masveida nošpricēšana ar pensiju fondiem?

Ja cilvēki skatās tikai programmējošās ziņas un mediju propagandu, tad varētu domāt, ka pie visa vainīgs briesmīgs vīruss. Vienīgās zāles pret to ir totalitārisma ieviešana un visas planētas nošpricēšana jebkādiem līdzekļiem. Nu un kas tālāk?

Attiecībā uz teju visas pasaules valdību pēkšņajām rūpēm par mūsu visu veselību, visvairāk acīs krīt tieši neizskaidrojamās rūpes par senioriem. Visā pasaulē pirmos sāka durstīt tieši viņus, šobrīd dažviet ir aizgājis jau līdz trešajai dozai, bet vietējais režīms sāk apsvērt domu nošpricēt ar varu vispār visus, kas vecāki par 50 gadiem.

Domājams, ka ikvienam saprātīgam cilvēkam vajadzētu rasties jautājumiem, kas te notiek un kāpēc tāda steiga. Iespējams, ka atbildi uz to varam rast arī pavisam vienkāršos ekonomiskos apsvērumos, kas vienlaicīgi parāda arī baiso šodienas pārvaldes realitāti.

Par to ir runājis ne viens vien eksperts, tai skaitā arī daudziem zināmais vācu advokāts Reiners Fuelmihs. Proti, ka vīrusa afēra tika uzsākta arī tāpēc, ka pasaulē citādi būtu notikusi finansiāla katastrofa un burbuļu plīšana – lai to maskētu un noveltu uz vīrusu, viss notiek tieši tā, kā tagad.

Un tajā visā ietilpst arī pensiju fondi, jeb pareizāk sakot, to iztrūkums. Citiem vārdiem sakot, viss tas, ko šodienas esošie vai topošie seniori – pensionāri it kā ir uzkrājuši savām vecumdienām, patiesībā vairs neeksistē. Viss ir iztērēts  – ja loģiski padomā, kādi vispār uzkrājumi var būt valstīs, kurām ir miljardi un triljoni ārējā parāda?

Tieši tāpēc pamazām sabiedrību sāk tam arī gatavot – aplūkosim divus piemērus. Viens no tiem ir pagājušā gada oktobrī  Cīrihes apdrošinātāju grupas izlaistais raksts, kas tā arī saucas – valstu pensijas var neeksistēt, kad jums tās pienāksies.

Vai cerat sagaidīt valsts pensiju savās vecumdienās, kas būtu līdzīga tai, ko saņem jūsu vecāki vai vecvecāki – vaicā raksts? Ja esat ‘mileniālis’ vai jaunāks, tad jums ir jādomā, ka pēc trīsdesmit gadiem tādas pensijas vairs nebūs. Tas kļūs aizvien grūtāk valstīm atļauties, jo cilvēki dzīvo ilgāk un tiem nav tik daudz bērnu, kā agrāk. Tātad mazāk cilvēku strādā, bet vairāk cilvēku prasa šīs pensijas, kā rezultātā valdībām būs jāpieņem smagi lēmumi.

Tāpēc tiek paaugstināts pensijas vecums un kā atzīst nozares eksperti, tad iet pensijā 65 gados vairs neatbilst sistēmai, jo cilvēki mēdz nodzīvot, piemēram, līdz 85 gadiem aizvien biežāk. Tas ir tāpēc, ka pensiju sistēma nav radīta modernai ērai, kad cilvēki tik ilgi dzīvo. Piemēram, Vācijā pensiju sistēma tika ieviesta 1890.gadā un vecums bija 70 gadi – līdzvērtīgs mūsdienām. Bet tagad šādu vecumu sasniedz aizvien vairāk cilvēku-  ja toreiz pensiju saņēma vidēji vēl kādus 5-7 gadus, tad šodien to saņem 15-20 gadus. Nu redz, šis vien jau ir visai cinisks atzinums, ka cilvēki tagad dzīvo pārāk ilgi – tagad varam pajautāt, ja reiz tā, tad kāpēc tieši seniorus grib nošpricēt visātrāk un tādas rūpes tieši par viņiem? Ir kādas idejas, kāpēc tā varētu būt?

Bet otrs raksts ir vēl precīzāks un tas bija vēl pagājušā  gada jūnija Financial Times ieskats tajā pašā problēmā, bet te ir dotas vēl tiešākas atklāsmes. Tur ir aprakstīts Bostonas koledžas veiktais pētījums par to, ka ASV faktiski pensiju fondi izbeigsies jau 2028.gadā – tātad pavisam drīz. Piemēram, Ņūdžersijas štata skolotājiem, uz ko fokusējās šis pētījums, pēc 5 gadiem ejot pensijā, uzkrājums pietiktu tikai 19 mēnešiem. Turpat tiek atzīts arī tas, ka šīs problēmas pastāvēja arī vairākus gadus iepriekš – par tām bija zināms.

Tātad ko vēsta šie ziņojumi – gluži loģiski, ka tas daudziem senioriem būtu milzīgs šoks, ja viņi pēkšņi uzzinātu to, ka visu mūžu strādājot, nekādas pensijas tiem pēkšņi nav. Tā būtu pilnīga sociāli-ekonomiska katastrofa, taču tā acīmredzami tuvojās jau krietnu laiku, tikai par to atklāti neviens negribēja runāt. Kāds tad varētu būt globālo sociopātu ātrākais ‘galējais atrisinājums’ šādai problēmai, lai tā neparādās savā patiesajā formā – nu lūk, valdību pēkšņās un izmisīgās pūles nošpricēt un pāršpricēt visus seniorus tad arī ļoti izskatās pēc šī risinājuma.

Tāpēc ikviens, kam ir dārgi seniori, darītu visu, lai viņus no šī neprāta pasargātu. Mums vēl ļoti noderēs viņu padomi un dzīves gudrība, kas šodien jau kļūst aizvien retāka parādība.

2 komentāri

 • Sargāsim savus vecākus ,bērnus ,sevi pašus un ne pārstāsim izglītoties ,lai prastu savienot mezglpunktus šai lielajā afēra !
  Paldies par rakstu ,laiku un prasmi saprotami izklāstīt faktus ,Aivi !

  Patīk

 • Kam pieder Financial Times, lai paļautos uz tajā teikto?
  Apdrošinātāji ieinteresēti uzkrājumu veidošanā.
  Līdz ar to abi avoti nav uzticami.
  Bet tas nav iemesls neredzēt acīmredzamo.

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s