Singapūras (ne) veiksmes stāsts.

Kas notiek tad, kad sabiedrība paklausīgi izpilda režīma prasības, sašpricējas un gaida brīvību? Atbilde ir ļoti vienkārša – viņi dabū vēl vairāk cietuma. Tā ir aksioma, kas jāsaprot visiem.

Režīms vaimanā par nepieciešamību ‘paplašināt aptveri’ un sola, ka daudz injicēto ļaus atcelt ierobežojumus. Stāsta par Skandināviju – Dānija, Norvēģija esot tos atcēlusi. Bet nepasaka to, ka tur īsti nav bijuši nekādi īpaši ierobežojumi – savukārt Norvēģijā 12.septembrī bija Parlamenta – Stortinga vēlēšanas un tā jau bija jaunā valdība, kas atcēla vecās uzliktos aizliegumus – tas tā, lai mēs saprastu, ka tas viss ir tikai politika. Mums vēl priekšā gads murgu, iekams varbūt tā notiks arī pie mums.

Bet nez kāpēc režīms spītīgi izvairās pieminēt sākotnējo veiksmes stāstu Izraēlu, kuru vajadzēja ņemt par piemēru visai pasaulei, kas tur notiek tagad. Vēl mazāk runā par tādu valsti kā Singapūra, kurā nošpricēti 82%. Tāpēc par to parunāsim mēs. Pirms dažām dienām pat lielais NYtimes publicēja rakstu par viņiem, ko var atrast arī citos resursos, kā Yahoo, jo NYTimes ir maksas avīze.

Virsraksts ir attiecīgs un tieši par tēmu – Singapūrā bija švakcīnas un atvēršanās plāns. Tā vietā viņiem ir vilšanās.

Kas tad notika? Švakcīnām vajadzēja būt biļetēm ārā no plāndēmijas, bet kaut kādu iemeslu dēļ tā nenotiek. Arī šo valsti visu laiku slavēja kā veiksmes stāstu, kā cīnīties ar vīrusu – tā vispār ir augsti tehnoloģiska valsts, viss tur ir lieliski, no paša sākuma ātri aizvēra robežas, testēja un agresīvi izsekoja visus – tā bija pirmā valsts tajā reģionā, kas pasūtīja arī injekcijas. Tika paziņots, ka 80% sašpricēto ir plāns, kas ļaus atvērt atkal visu vaļā – turklāt maskas ir obligātas no pagājušā gada aprīļa pat ārpusē. Vārdu sakot, ja pasaulē ir kāda valsts, kura perfekti izpildīja visas prasības, par kurām pārējās tikai sapņo un cīnās ar savām tautām, tad tā ir tieši Singapūra- visi pakļāvās režīmam, darīja to, ko liek, sašpricējās un gaidīja brīvestību.

Vai sagaidīja? Nē, tieši otrādi, šī valsts atkal veras ciet, tā īsti arī nekad neatvērusies kopš pagājušā gada sākuma. Jau septembrī sākās kārtējais vilnis ar dubulto palielinājumu katru nedēļu un atkal sākās aizliegumi – gan iekšējie uz tikšanos, gan ārējie, kad ASV paziņoja par ieteikumu tur vairs nelidot.

Tagad tur ir lielākais saslimšanas daudzums, kā jebkad bijis, vilnis ir trīs reizes lielāks, kā pirmais bez potēm. Un tā lielajā presē tiek atklāti atzīts, ka šis ir kārtējais aukstās dušas piemērs visiem, kas tādā veidā cer apkarot vīrusus – singapūriešiem tagad ir pamatīgi jautājumi, kāpēc pie visas pakļaušanās režīma prasībām viss ir sliktāk, kā jebkad bijis.  Dīvains izskaidrojums nāk no Nacionālās Universitātes infekciju speciālista Paul Tambyah. Mēs esam savu panākumu ķīlnieki – viņš saka. Mēs sasniedzām gandrīz 0 kovid un mums bija ļoti, ļoti mazs mirstības %. Un to ir ļoti grūti noturēt.

Tagad izrādās, ka sterilā Singapūra, kura noslēdza visu un centās izvairīties no jebkādas saslimšanas, ir nonākusi tādā pašā stāvoklī, kā cilvēks, kas pirmos dzīves gadus nodzīvojis skafandrā – neļaujot attīstīties dabiskai imunitātei un saskarsmei ar patogēniem. Tagad to pašu redzam ar tiem, kuri sākotnēji izvairījās no uzliesmojuma, bet tagad tur viss ir slikti. Arī Austrālija un Jaunzelande iet to pašu ceļu – arī tur pilnīgi lokdauni un centieni sasniegt 0 slimības. Tas, protams, ir tā, oficiāli, realitātē tas visur ir totalitārisms, tikai to jau lielā prese vēl nesaka.

Bet tīri no epidemioloģiskā skatu punkta viss ir skaidri redzams – visiem ir jāizslimo dabiski, ja ir ko un augstā švakcinācija neko nepalīdz, tā nav panaceja un kā redzam, tā spēj panākt burtiski pretēju efektu.

Kāds tas efekts īsti ir – tagad Singapūrā jau runā par dažādu ierobežojumu saglabāšanu līdz pat 2024.gadam. Līdz ar to līdz šim absolūti paklausīgajiem singapūriešiem arī sāk rasties neizpratne par to, ko tad valdība īsti dara. Pareizāk sakot, sākas apjausma par to, ka neatkarīgi no visu ierobežojumu ievērošanas un visas nācijas nopotēšanas viņi tik un tā sēdēs lokdaunos vēl gadiem, ja nesapratīs, ka tieši tas ir bijis plāns no paša sākuma un nekādu vīrusu nevar uzvarēt.

Līdz ar to, vēlreiz varam apsveikt arī viedos latviešus, kas ticēja režīmam par veco dzīvi – daudzi no tiem jau sāk kurnēt soctīklos, ka atkal jānēsā uzpurņi pat špricētiem. Jā, mīļie draugi, tā ir mācība, ka pakļaušanās tirānijai noved tikai pie vairāk tirānijas. Lasiet Singapūras veiksmes stāstu un skatieties, kā tas notiek praksē.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s