Tici zinātnei – viss atkal otrādi.

Vai atceraties to, kā pašā afēras sākumā, kad visai pasaulei tika iestāstīts tas, ka drīkst būt tikai dabiskās vīrusa izcelsmes versija, tas bija žurnāls Lancet, kurā 2020.gada 19. februārī tika publicēts attiecīgais raksts?

Tas notika pēc tam, kad februāra sākumā sāka parādīties pirmie pierādījumi tam, ka šī ‘pandēmija’ varēja tomēr sākties no Ķīnas laboratorijas. Toreiz dakters Fauči organizēja konferenci, acīmredzot tāpēc, lai pārrunātu to, kā slēpt šos datus, jo tie norāda uz tiešo viņa saistību ar šo pasākumu.

Un tad Lancet publicēja šo vēstuli, kuras viens no galvenajiem autoriem bija Peter Dashak – tas bija 27 cilvēku kopdarbs, no kuriem pa šo laiku 26 ir izrādījušies tiešā vai netiešā veidā saistīti tieši ar to pašu Uhaņas laboratoriju. Pats Dašaks vispār ir EcoHealth Alliance boss, kas tiešā veidā finansēja šos pētījumus ar korona vīrusiem. Tas viss toreiz bija sazvērestības teorijas un tā reaģēja arī faktu čakari visā pasaulē, ieskaitot vietējos LV.

Un visi viņi atsaucās tieši uz šo rakstu, kurā kategoriski tika noliegta laboratorijas izcelsme – vairāk kā gadu tā bija stingra  un ‘oficiāla’ pozīcija. Un tad izrādījās, ka ticība zinātnei kārtējo reizi ir tikai ticība naudai un ietekmei.

Tagad tas pats Lancet nesen publicējis citu rakstu, kura autori ir citi 16 zinātnieki, ieskaitot Jazques van Helden no Marseļas universitātes un Richard Ebright no Ņūdžersijas Rutgera universitātes. Tagad viņi tikpat stingri kritizē antizinātniskās viltus ziņas, ko izplatīja tie autori. Vai nav smieklīgi? Tiek atzīts, ka tāda mākslīgas izcelsmes kategoriska noliegšana ir izslēgusi iespējas notikt plašākām zinātniskām debatēm. Šobrīd paradigma ir gluži pretēja – nav tiešas informācijas par to, ka vīruss varētu izcelties dabiski un laboratoriskā iejaukšanās ir ļoti iespējama. Dabiskai izcelsmei vienkāŗši nav pierādījumu. Tādas saiknes starp sikspārņiem uz cilvēkiem arī nav.

Rakstīts arī tas, ka starptautiskai izmeklēšanas grupai nemaz nav piekļuves pie ģeogrāfiskām vietām vai datiem, kas saistās ar šo Uhaņas laboratoriju un pat PVO boss Tedross ir atzinis, ka visas hipotēzes ir iespējamas. Tad arī beidzās faktu čakarēšana un cenzūra par šo jautājumu soctīklos. Nav jau tā, ka tagad tam vairs īsti būtu nozīme, jo visi mehānismi ir palaisti darbībā neatkarīgi no tā, kur tas viruss radās un vai tāds vispār ir.

Tomēr šajā publikācijā tiek norādīts, ka Fauči un viņa lelles ir nolikuši savus politiskos uzskatus augstāk par zinātni. Tā nozīmē, ka visas hipotēzes jāvērtē līdzīgi un atbilstoši zinātniskai metodei, nevis politiskam izdevīgumam.

Tas, protams, ir pareizi – tieši politisko izdevīgumu un prasības mēs redzam augstāk par visu katru dienu gan pie mums, gan daudz kur citur pasaulē. Tikai viss šis ir mazliet par vēlu un par maz – politiskie režīmi daudzviet jau sagrābuši pārāk daudz varas, lai viņiem vispār interesētu jebkas, kas varētu to apšaubīt – kāda tur vairs zinātne. To taču pavisam atklāti paziņo arī vietējie bonzas, ka viņiem nav laika gaidīt, kamēr tā zinātne velkas un neapstiprina 3-4 potes un lokdaunu pa virsu.

Kā tad īsti ir – šīs švakcīnas tika steigā štancētas ar datoru dažu dienu laikā, balstoties uz kādu vīrusu – ja vēl tagad nav skaidrs, kāds tas ir, dabisks vai mākslīgs? Ja to patiešām nevar noskaidrot gandrīz divu gadu laikā neviena laboratorija, tad par kādām švakcīnām vispār var būt runa? Ja tas ir sintētisks, tad tam ir patents un īpašnieks. Kurš tas ir?

Dabā acīmredzot tāda vīrusa vispār nav – nu tad kā var būt injekcija, pret ko tā ir un tajā taču vispār nav dzīva vīrusa – kur šeit ir loģika un jēga no šīm injekcijām, kas ievada organismā kaut ko pilnīgi svešu un nedabisku?

Zinātne gada laikā mainās pilnīgi pretēji, faktu čakari izgāžas un skaidri parāda, ka tie kalpo tikai lielajai industrijai un cenzē to, ko tajā brīdi liek. Taču pasaule joprojām ir apmāta ar šo histēriju un rindā stāvošie pēc kroņa pases pat neuzdod jautājumus?

One comment

  • “kur šeit ir loģika un jēga no šīm injekcijām, kas ievada organismā kaut ko pilnīgi svešu un nedabisku?”
    Organismam sveš un nedabisks ir arī vēzis, ko visticamāk šīs vakcīnas izraisa.
    Jēga tam visam varētu būt “planētas pārapdzīvotības ” samazināšana.
    Ja šis ir tiesa, tad Pievilšana iet pilnā sparā un drīz sāksies tiešām Lielās bēdas.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s