Veselības aprūpes sabrukums?

Palasot pēdējo dienu mediju histēriju, rodas sajūta, ka nupat gals ir klāt – mediķi izsludina ‘karastāvokl’, slimnīcas ir pilnas, veselības aprūpes sistēma brūk kopā.

Tās pārpludina ‘kovid pacienti’, veselības ministrs kliedz, ka vajagot ārvalstu palīdzību, prezidents bļauj, ka piegriezušies nevakcinētie un šaubīgie. Vēl citi raksti vēsta par to, ka dezintegrējas visa sabiedrība, bailes saslimt nomaina naids un neiecietība. Tas gan tiesa – bet naids pret ko? Loģiski, ka viena daļa to vērš pret tiem, kas atsakās no potes, jo tieši tos cenšas nozīmēt par vainīgiem šajā sabrukumā. Tieši šādu histēriju uztur arī valdošais režīms. Kas tad īsti notiek? No vienas puses, tas bija diezgan loģiski, ka sabiedrība, kuru pusotru gadu tracina ar paniku, stresu, bezjēdzīgiem aizliegumiem kaut kad sabruks – tai būs novājināta imunitāte un par to taču mēs sen brīdinājām, ka nākot rudenim un īstām infekcijām, arī potētie saskarsies ar rūgto patiesību.

Kā tad var būt tā, ka šogad, ja sapotēta ir puse, ir karastāvoklis un anarhija un viss ir daudz sliktāk, kā pagājušā gadā, kad švakcinācija nebija sākusies? Vajadzēja taču būt labāk. Ak protams, sasodītie nevakcinētie sagrāvuši veselības sistēmu. Ir taču tie, kas no tiesas tam tic. Bet varbūt, ka varam atvērt kādu rakstu no 2019.gada oktobra un izlasīt tur dīvainas lietas. Tas ir žurnāla IR raksts burtiski mēnesi pirms Ķīnā sākās brīnumvīruss. Faktiski tie ir divi sasaistīti raksti, kur no viena var aiziet uz otru.

Tas tā arī saucas – ko darīt, jo Rīgā ir pārslogotas slimnīcas. Jo problēma jau toreiz un arī tagad ir tā, ka tās ir 5 ļoti dārgas un tehnoloģiski aprīkotas, bet ir daudz pacientu, kurus mierīgi varētu ārstēt arī ne tik ekskluzīvās vietās. Taču visi nonāk tur, jo zemāka līmeņa slimnīcu Rīgā nav. Līdz ar to, pārslodze bija problēma jau ilgi pirms vīrusa afēras, tikai tagad to nez kāpēc neviens vairs neatceras.

Ir tikai superstāri un tukšums – tā jau toreiz situāciju raksturoja Viņķele, būdama veselības ministre tajā laikā. Tiek atzīmēts, ka 2019.gada pirmajā pusgadā visā valstī tika hospitalizēti 157 tūkstoši, bet no tiem 40% ārstējās tieši šajās dažās nosacīti labākajās slimnīcās.

Un vēl rakstā minēta problēma, par kuru vispār nerunā plaši ne toreiz, ne tagad. Un tās ir multirezistentās baktērijas. Respektīvi, tā ir infekcija, ko cilvēks dabū tieši slimnīcās, kad tiek ārstēts no kaut kā, bet rezultātā attiecīgo apstākļu dēļ un nesterilās vides ietekmē dabū šīs baktērijas, kuras ir noturīgas arī pret antibiotikām.

Universitātes slimnīcas to arī nenoliedz. Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem, pēdējos trijos gados dažādas baktērijas konstatētas 8853 visu Latvijas slimnīcu pacientiem. Šogad ārstu kongresā prezentētie dati liecina, ka Stradiņos multirezistento baktēriju skarto pacientu skaits pēdējos gados nav samazinājies: 2013. gadā, veicot mikrobioloģiskās pārbaudes, tās atklāja 436 pacientiem, pērn — 442. Stradiņa slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs Uga Dumpis precizē, ka lielākā daļa šo pacientu ir baktēriju nēsātāji, tātad viņiem nav inficēšanās simptomu. Taču viņi var inficēt citus.

Lai ierobežotu rezistences veidošanos, Stradiņos ārsti pēdējos četros gados samazinājuši antibiotiku patēriņu par 16%. «Bet baktēriju izplatību veicina fakts, ka ir neizremontētas telpas, vienā palātā ārstējas daudzi pacienti,» skaidro Dumpis.

Vai atcerieties, kas pagājušā gada sākumā darījās Itālijā? Tur mediji tieši tāpat klaigāja par pārpildītām slimnīcām, mirstošiem cilvēkiem koridoros, ar to sākās visa šī histērija Eiropā un tur bija arī pirmais lokdauns. Bet tieši Itālijā šo baktēriju problēma jau izsenis ir viena no lielākajām visā ES – tur ir ievērojama mirstība katru gadu tikai no tā vien. No šejienes rodas loģisks jautājums – mēs taču zinām, ka visa tā negantā mirstība nenotiek mājās, neviens uz ielām nekrīt – tas viss ir tieši tur, slimnīcās, kad cilvēks tur nonāk vienalga ar ko un tūlīt pat viņu metas testēt, atrod pozitīvu un iemet palātās kopā ar citiem, kas var būt slimi ar jebko – mikrobi, baktērijas, visa netīrā vide – tas viss palielina iespējas patiešām saslimt un nomirt desmitiem reižu un tas ir nāves konveijers, kad cilvēki ar novājinātu imūnsistēmu nonāk tādā vidē, kad organisms tikko sācis ar kaut ko cīnīties. Atliek tikai visu norakstīt uz kovid. Atkal viss tas pats, kas jau bija pagājušā gadā. Tikai toreiz nebija nevakcinēto, kurus vainot – tad tas vēl bija pats vīruss.

Tālāk rakstā atzīmēts, ka jau toreiz katastrofāli trūkst ārstu – vēl pirms plāndēmijas. Protams, tagad vēl vajag atlaist no darba tos, kas atsakās ievadīt sev substanci un situācija kļūs vēl labāka, režīma prāt. Varam aplūkot arī 2018. gada statistiku par mirstību 30 dienu laikā pēc stacionēšanās. Kā būtu, ja šos datus tagad pārdēvētu par kovid, ja reiz ir bijis pozitīvs viltus tests?

Tā ir perfekta recepte katastrofai un nebeidzama augsne dažādām manipulācijām un to var izdarīt un pasniegt jebkurā valstī – toreiz tā bija Itālija, tagad tā var būt arī Latvija, jo tieši tāpat, kā toreiz visas gadu desmitiem ilgstošās medicīnas sistēmas problēmas tur varēja norakstīt un briesmīgo vīrusu, tā arī pie mums var izdarīt to pašu. Bet tepat vietējā presē vēl var izlasīt, ka šīs problēmas te ir jau sen pirms vīrusa afēras un ka režīma nāsīs ierautie kovid miljardi neko nav uzlabojuši. Tagad izrādās, ka viss ir vēl sliktāk, kā pirms gada šai laikā – kā tas vispār iespējams?

Cilvēki ir iedzīti bailēs, stresā, viņus šantažē un grauj imunitāti, puse nošpricēti bez jēgas un rezultāta, viss ir tikai sliktāk un nekam nav ne gala, ne malas – apzināta haosa radīšana notiek pilnā sparā. Viss, ko režīmam tagad vajag, ir pasludināt par vainīgiem savās izdarībās mūs, nešpricētos un to viņi arī cītīgi dara. Bet mēs paliekam veseli – tāda sistēma, kas nemitīgi melo un savās nelietībās vaino veselus cilvēkus, mums nav vajadzīga, tā var mierīgi sabrukt.

2 komentāri

 • Lielaa tirishana ir klaat

  Tieshi taa, lai iet ellee, un pashizniicinaas, kas nav deriigs.

  Patīk

 • Tas tā ir . Ir baktērijas ,kas aug tieši slimnīcās no kurām guļošie dabū tieši pneimonijas .
  Kādā LV mazpilsētā ir slimnīca ,tur protams ir arī reanimācijas palāta ,kas noteikti nav salīdzināma ar lielo slimnīcu ,bet tas nemaina būtību .
  Man ir divi cilvēki ,kas nonākuši šajā reanimācijā .Viens ar insultu ,otrs ar smagu izkaisītās sklerozes paasinājumu ,un abi dabūja abpusējos plaušu karsoņus. Pie otrās reizes jau pakonsultējos ar radiem – mediķiem .Tieši to arī apstiprināja ,ka palātā aug šīs pneimonijas .

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s