10 genocīda stadijas

Valsts augstāko amatpersonu agresīvā naida runa liek atkal atcerēties vēsturi un saprast to, kur viņi cenšas vest mūsu sabiedrību. Ne vien pie mums, bet vienlaicīgi tas notiek visā pasaulē. Tomēr katrai tautai ir jātiek galā pašai ar saviem naida kurinātājiem.

Uz ko tas viss balstās? Nekā jauna šai pasaulē nav. Pastāv jau krietnu laiku definētas genocīda 10 stadijas un tieši šo plānu izmanto arī vietējais režīms savās darbībās. Šīs desmit stadijas ir iepriekš paredzamas – katru no tām var apturēt, ja sabiedrība saprot, kas ir procesa virzītāji. Process nav arī lineārs, jo šīs stadijas var pāklāties, būt vienlaicīgi – bet tās visas notiek.

Klasifikācija.

Katrai nācijai un kultūrai ir savi principi, kā var sadalīt ‘mēs un viņi’ Rase, reliģija, nacionalitāte – ja pie mums līdz šim naidu kurināja starp latviešiem un krieviem, tad šobrīd tas aizgājis otrā plānā, jo dalījums ir cits – potēts/nepotēts. Protams, vislabāk zināmais un asākais pēdējā laika vēstures piemērs ir pārcilvēki/zemcilvēki Reihā.

Simbolizācija.

Mēs piešķiram vārdus vai simbolus kā atšķirības zīmes – tautām un lietām – katrai grupai ir kaut kādas atšķirības zīmes un tas savā būtībā ir normāls un cilvēcisks process, ja vien to nesāk izmantot genocīda realizācijai. Ja tas tiek lietots ar naidu pret kādu grupu, tad parādās dzeltenās zvaigznes. Arī tagad daudzviet pasaulē jau nepotētiem liek nēsāt īpašas atšķirības zīmes.

Diskriminācija.

Tad, kad ir realizētas abas šīs stadijas, var sākties kādas grupas diskriminācija. Pret to tiek izmantots politiskais un informatīvais spēks, lai atņemtu tiem tiesības normāli eksistēt. Tas tiek padarīts kā leģitīms pasākums, ar attiecīgo likumdošanu, regulējumu un tamlīdzīgi. Reihā arī tika pieņemta virkne tādu likumu, kā 1935.gada Nirnbergas likums, kas atņēma ebrejiem pilsonību un aizliedza ieņemt amatus valsts pārvaldē. Šodien to redzam ik uz soļa – aizliegumi strādāt, studēt un nākamie aizliegumi, kas tiek gatavoti veseliem cilvēkiem ar šantāžas vai terora palīdzību.

Dehumanizācija.

Viena grupa noliedz otras tiesības būt cilvēkiem. Viņus salīdzina ar dzīvniekiem, insektiem, slimībām. Tā nolūks ir pakāpeniski attaisnot turpmākos noziegumus pret viņiem. Šajā stadijā jau intensīvi tiek izmantota visa režīma rīcībā esošā propaganda un tieši tā, kā tas bija III Reihā, šodien tas skan pat no valsts prezidenta un citu politiķu mutēm, nerunājot par to, ko raksta visādi žurnālisti vai nozombēti soctīklu lietotāji. Tur jau ir atklāti nāves draudi, prasības aizliegt veselības aprūpi un viss pārējais. Skaidri skan saucieni, ka veselam cilvēkam vairs nav pat cilvēktiesību, ja viņš nav sašpricēts. Tā ir naida runa un tā vairs nav ne racionāla, ne pakļaujas loģikai, tie ir tikai zemākie instinkti.

Organizācija

Genocīdu vienmēr organizē pats režīms. Tas izmanto attiecīgas grupas, lai noņemtu atbildību no sevis – agrāk tās bija dažādas paramilitāras organizācijas, kas it kā veidojas no pašas sabiedrība vidus – kā SA jeb brūnie krekli Reihā, tad tie bija visa veida šucmaņi un līdzskrējēji tepat pie mums. Bet tagad tie ir mediji, ārsti un dažādu citu profesiju eksperti, kuri sadarbojas ar režīmu un saspēlējas ar to, saucot pēc ierobežojumiem un diskriminācijas. Protams, ne visi, bet TV ekrānos un medijos mēs jau pusotru gadu redzam faktiski vienus un tos pašus. Jo vispirms kādai idejai ir jāizskan it kā no sabiedrības un tad režīms piekrītoši var māt ar galvu – konkrēts piemērs ir paraksti par pašu apmaksātu slimošanu, ja cilvēks nav potēts.

Polarizācija

Tas ir process, kurā apzināti tiek nodalīta viena sabiedrības daļa no otras. Samazināti vai aizliegti sociālie kontakti starp tām. Piemēram, Reihā tie bija soliņi parkā āriešiem un ebrejiem – aizliegums laulībām starp viņiem, viņu nelaišana publiskos pasākumos vai veikalos ārpus noteiktiem laikiem utt. Šodien ir tas pats – kroņa pase un aizliegums apmeklēt vietas nepotētiem, īpaši vagoni, tālāk jau plānojas bērnu atņemšana nevakcinētiem un vēl citas lietas. Šobrīd process ir tāds, ka jūk attiecības un ģimenes, kolektīvi šķeļas tieši šī jautājuma dēļ. Tas pat vairs nav īpaši jākoriģē, destrukcija ir palaista pašplūsmā.

Sagatavošanās.

Tie ir plāni fiziski likvidēt apzīmēto sabiedrības daļu. Reihā to sauca par “galējo atrisinājumu” – tas ir viss tas, ko vēsturiski dara, lai ‘attīrītu’ sabiedrību vai rasi no nepilnvērtīgiem. Tā ir britu eigēnikas kustība, kas to sāka plānot vēl 19.gs beigās un 20.gs sākumā tika sterilizēti daudzi desmiti tūkstošu ASV iedzīvotāju un tas process turpinājās pēc tam Latīņamerikā. Reihs nebūt nav pirmais tajā ziņā – viņi mācījās no skolotājiem. Šobrīd viss lielais Resets ir tieši tāds plāns, kā samazināt liekos ēdājus – tikai tas nav tik atklāti redzams, bet tie ir visi procesi, pārtikas ķēdes sagraušana, špricēšana, imunitātes graušana un ekonomiskā destrukcija, kas pakāpeniski noved sabiedrības līdz sabrukumam un tur jau sākas cīņa par izdzīvošanu visām metodēm.

Vajāšana.

Apzīmētā grupa tiek identificēta un izdalīta – ar simboliem vai kādiem citiem apzīmējumiem. Šai gadījumā veselus cilvēkus lamā par ‘antivakseriem’ Tad seko piespiedu pasākumi – Reihā tie bija getto un koncentrācijas nometnes, šodien arī tādas būvē un tā saucamā ‘pašizolācija’ jeb karantīna ir modernā, mazliet maigākā versija, kamēr tādās valstīs kā Austrālija cilvēkus jau iesloga uz mēnešiem viņu mājās un tur arī top īpašas nometnes tiem, kas turpinās atteikties no potes. Ir precedenti pasaulē, kad vecākiem atņem bērnus. Arī pie mums policija nodarbojas ar vajāšanu un sodu likšanu tiem, kas kaut kur pārkāpuši absurdās prasības staigāt uzpurnī vai piedalījušies kādā pasākumā. Vispār jau saskaņā ar klasisko genocīda definīciju un starptautiskiem atzinumiem šī ir pēdējā stadija, kad vēl var paspēt iedarbināt trauksmi, jo tas ir brīdis, kad pārstāj eksistēt cilvēktiesības.

Iznīcināšana.

Nu šeit viss ir skaidrs. Ja genocīds nav apturēts iepriekšējās stadijās, tad sākas šis. Mūsdienās gan fiziski vēl nešauj, lai gan daudz kur jau pielieto gumijas lodes un suņus pret miermīlīgiem cilvēkiem. Taču šeit process būs lēnāks un viltīgāks, tas ir visu apstākļu akumulācija, kas jau iepriekš minēti – ieskaitot arī medicīnas sistēmas apzinātu sagraušanu un atceltās operācijas, aprūpi, masveida bezdarbu un tukšumu plauktos. Mēs kā tauta intensīvi izmirstam jau pēdejos 30 gadus, tagad process ir vēl straujāks.

Noliegšana.

Jā, šis process arī notiek paralēli visiem citiem un īpaši pēc tam, kad noziegumi ir izdarīti. Par to nebūtu daudz, ko piebilst, bet interesanti ir tas, ka mūsdienās tas notiek jau šobrīd – un tas izpaužas tajā, ka attiecīgās amatpersonas izsakās tā, ka patreiz notiekošais nemaz neesot ne dalīšana, ne šķirošana – respektīvi, genocīds tiek noliegts jau tagad. Tas tiek attaisnots ar likumiem, tas neesot pret Satversmi un vispār mēs jau tikai pildam pavēles – tādu retoriku dzirdam ik uz soļa.

Nu lūk – vēsture atkārtojas tieši mūsu acu priekšā, visas stadijas notiek un ir skaidri redzamas. Vai mums kā sabiedrībai sanāks izvairīties no globālā genocīda un vietējā režīma noziegumiem? Tikai tad, ja lielākā sabiedrības daļa atsakās tajos piedalīties. Un tas ir katra individuāls lēmums. Viņi daudz runā par kolektīvo jeb bara imunitāti.

Bet vispirms ir jāsasniedz kolektīvais Veselais Saprāts.

2 komentāri

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s