Kas ir nervu internets?

Ir daudz rakstīts par to, kam domāta šī afēra un kā liekas kopā visas iepriekšējo gadu ‘sazvērestības’ saistībā ar 5G, kam tas domāts un tagad aizvien skaidrāk liekas kopā visa bilde un saikne starp to, vīrusa afēru, karu ar klimatu un vispārēju digitālu verdzības sistēmu.

Lai vēl labāk saprastu to, kā tas viss tika organizēts un kas ir paredzēts nāktonē tiem, kuri šodien duras un pieņem svītru kodu, aplūkosim to, kādi interneta veidi šobrīd mums ir zināmi. Vispirms bija parastais internets. Tad parādījās “Lietu internetu koncepts”, kas nozīmē pašu cilvēku saslēgšanos kopā ar dažādām viedajām ierīcēm. Tālāk seko “ķermeņu internets”, kas nozīmē bezvadu komunikāciju caur organismā iebūvētiem sensoriem un vadības centru. Bet vai zināt, kas būs “nervu internets”?

Tā ir transhumānisma nākamā stadija un par to atklāti runāja jau 2018.gadā. Tad iznāca viens no pētījumiem par šo tēmu, ar ko arī iepazīsimies.

Iedomājieties nervu putekļus, kurus var ieberzēt jūsu ķermenī, lai tie ieraksta, uzrauga un komandē jūsu nervu sistēmu? Tie ir izmēros mikroskopiski bezvadu sensori, kuri spēj iekļūt nervu sistēmas šķiedrās. Tie komunicē, lietojot ultraskaņu un tas nākotnē veidos tā saucamo Internet of Nerves jeb IoN.

Berkeley Universitātes pētnieki Jose Carmena un Michel Maharbiz jau ir veikuši veiksmīgus eksperimentus ar šiem nervu putekļiem anestezētās žurkās, lai ierakstītu nervu signālus un bezvadu režīmā pārraidītu informāciju. Tas var dramatiski izmainīt veidu, kā funkcionē mūsu ķermeņi un var radīt milzīgu ietekmi uz visu veselības aprūpes ekosistēmu. Tehnoloģija ļaus arī izpētīt un stimulēt pašas dziļākās organisma uzbūves struktūras. Šobrīd  – un tas bija 2018.gads – eksperimenti notiek perifērajā nervu sistēmā, bet drīz tie nonāks arī Centrālajā nervu sistēmā un tad –atzīmē šie pētnieki – tiks atlauzta arī līdz šim slepenā un mistiskā cilvēka smadzeņu pasaule.

Iespēja iekaisīt šos putekļus tieši smadzenēs ļaus kontrolēt to aktivitāti un attālināti izsekot, pētīt un pat kontrolēt nervus un muskuļus, kas atklāj vēl nebijušas iespējas. Citiem vārdiem sakot, cilvēks kļūst par pilnībā vadāmu biorobotu no attāluma.

Mums būs tieša piekļuve pašiem privātākajiem datiem, kādi vien cilvēkam ir – priecājas zinātnieki. Tos viņi sauc par iekšējiem vai dziļajiem datiem. Tas palīdzēs viņiem saprast un izpētīt indivīda nervu sistēmu. Nervu internets kopā ar iekšējiem datiem ļaus izvērst slimības kontroli tiešaistē, nodrošinot piekļuvi pa tiešo cilvēka nervu un citās sistēmās no attāluma, ko varēs veikt medicīnas ‘speciālisti’ Vai arī kādi citi. “Veselība reālajā laikā” – tā sauc šo konceptu un tas palīdzēšot ātri un efektīvi tikt galā ar dažādām kaitēm jau pašā organismā no attāluma un samazināt visas izmaksas, kas saistās ar šībrīža darbībām, vajadzību transportēt pacientu, diagnosticēt, meklēt pareizās zāles utt – tas viss padara veselības aprūpi fantastiski dārgu, bet šeit ir risinājums. Ar šiem putekļiem var ne tikai uzraudzīt, bet arī stimulēt smadzeņu šūnas, var konstatēt slimības agrīnā stadijā, kad cilvēkam nav nojausmas par to, ka kaut kas notiek un viņš neiet pie ārsta uz pārbaudi.

Vai tas nav lieliski? Viss, ko vajag izdarīt, ir sabērt sev smadzenēs un nervos šos viedos putekļus un ģimenes ārsts varēs no attāluma vadīt jūsu veselību. Un protams, tas viss būs jauki un skaisti.

Cik tālu šis koncepts ir līdz realitātei? Toreiz tika spekulēts, ka varbūt kāda desmitgade. Kā reizi līdz 2030, kad jāsāk darboties visām šīm agendām un cilvēkam jātop reducētam līdz bioloģiskai būtnei bez identitātes, personības un ar svītru kodu. Tad viņš jāapkaisa ar šīm nanoierīcēm un caur 5G tīklu viņš tiks monitorēts 24/7 un visi biometrijas dati nemitīgi nonāks lielajā serverī, kur kāds varēs nospiest attiecīgās podziņas un manipulēt ar katra vai kopējās sabiedrības domām, sajūtām, nervu sistēmu un smadzenēm.

Kaut ko tādu cilvēces vēsturē nebija spējis izgudrot neviens totalitārais režīms. Bet var panākt to cilvēku stulbums, kas stāv rindā pēc svītru koda šodien.

One comment

  • Viena lieta ir gribēt,plänot ,cita kā tas īstenosies…?!,,,nekad ,nevienam kosmiskos lielums un spėkus nav izdevies pakļaut saväm iegribäm vai garïgajämkroplïbäm !Daba bez sapuvušas civilizäcijas varēs uzelpot ,ja nu kas ,,,!

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s