Reseta esence – patēriņa samazināšana.

Aplūkojiet šo grafiku un statistiku. Tā ir galvenā un svarīgākā lieta, kas ir jāredz, daudz nozīmīgāka par visām šmovid. Jo šī ir esence tam, kas notiek un kāpēc tas notiek. Šis būs vēlreiz īsais kurss globālisma procesos, lai saprastu šodienas notikumu jēgu un tālāko virzību.

Tātad ko mēs te redzam – tas ir pirms vairākiem gadiem veikts aprēķins, kur redzams valstu patēriņš un tas, cik daudz planētu vajadzētu, lai apmierinātu patēriņu, ja visi gribētu dzīvot tā, kā dzīvo ASV un UK – krietnu laiku Rietumu pārticības un lielo sapņu zemes.

Tad lūk – tieši šis grandiozais patēriņš, ko cilvēcei radīja mākslīgi, ir tas iemesls, kāpēc globālisti nolēma veikt šo globālo Resetu – tam ir arī tīri objektīvs iemesls. Protams, paralēli iedzenot cilvēci verdzībā un atbrīvojoties no liekajiem miljardiem. Bet kāpēc viss tā ir noticis un kur radās tāds dzīvesveids, kas tagad ir jāpārtrauc? Tad ir jāatgriežas vēsturē un jāsaprot, kas ir kapitālisms un kā tas strādā. Un strādā tas tikai tad, kad tam ir iespējas izplesties, iegūt lētus resursus un darba spēku, tam vajag nemitīgu kolonizāciju un ekspansiju.

Tikko tas apstājas, sistēma sāk stagnēt. Tāpēc gadsimtiem risinājās pasaules kolonizācija un tā bija pa etapiem. Tad pienāca brīdis, kad izrādījās – nav vairs ko kolonizēt – viss jau ir apgūts un tiek laupīts, bet ar to ir par maz – Markss jau 19gs beigās to visu aprakstīja, kas ir kapitāls un kāpēc tas sevi ir izsmēlis. Bet glābiņš nāca ar I pasaules karu, kas bija sava veida Resets miniatūrā. Jo karā vienmēr var kaut ko sagraut un tad atkal atjaunot – arī tas ir veids, kā stimulēt šo sistēmu.

Taču tā efekts nebija ilgstošs un jau 20gadu beigās ASV sākās Lielā Depresija – un atkal tāpēc, ka kapitālisms bija sevi izsmēlis un tam nebija kur izplesties. Tai pašā laikā pasaulē bija parādījies cits modelis – sociālistiskā plānveida ekonomika un PSRS tieši tai laikā, kad Rietumi stagnēja, intensīvi veica industrializācijas izrāvienu, gatavojoties tam, kas bija neizbēgams – pasaules kara II sērija. Rietumiem un īpaši ASV tas atkal bija glābiņš – tika sagrauta Eiropa un to varēja kreditēt, ASV attīstījās milzu rūpniecība un tās kļuva par pasaules lielāko ekonomiku un pārvaldes centru-  sākās aukstais karš un pretstāve starp diviem blokiem.

Taču Rietumu kapitālismam atkal sākās problēma – šī dzīve pāri saviem resursiem taču prasa nemitīgu ekspansiju, bet nav taču kur – līdz ar to atkal sākās krīze un 70tajos ASV veica dolāra atvienošanu no zelta, līdz ar to sākās nemitīga finanšu burbuļa pūšana un ārējo parādu audzēšana, drukājot nevērtīgus papīriņus, kurus vairs uztur nevis reāla vērtība, bet tikai mīts par ASV varenību un tas, ka dolārs bija kļuvis par pasaules valūtu.

Jau tad būtu vajadzējis darīt to, kas notiek tagad – demontēt ASV ar visu šo ekonomiku, pārtraukt pārtēriņu un restartēt ekonomiku, izejot no reālām iespējām katrā valstī. Un šeit ir galvenais paradokss, ko daudzi nekādi nespēj saprast. Tieši tā saimniekoja PSRS – ar saviem resursiem, bez Centrālām Bankām un kredītiem – tāpēc tur cilvēki dzīvoja salīdzinoši pieticīgi – bet tā arī reāli tam bija jābūt. Savukārt uzpūstā Rietumu labklājība nav reāla, tam nekad nav bijis seguma un tieši tas veda pretī katastrofai. Taču globālisti nevarēja pieļaut ASV demontāžu toreiz. Jo tas nozīmētu to, ka sociālistiskā sistēma ir uzvarējusi un pārņem visu pasauli – bet to arī nedrīkstēja pieļaut.

Tāpēc vispirms vajadzēja sagraut tieši PSRS –te atkal viss par Baltijas ceļu, disidentiem un citas pasakas, kā tas tika darīts ar vietējās nomenklatūras stingru uzraudzību.

Un tagad esam nonākuši pie paša galvenā. Tad, kad tika sagrauta PSRS, lielajam kapitālam beidzot radās iespēja veikt šos procesus, kurus tas kavēja. Jo pats lielākais paradokss ir tajā, ka tikai PSRS eksistence un tās sociālās garantijas, kas bija cilvēkiem, lai arī dzīve nebija uz kredītiem, villās un jahtās, lika Rietumos pūst šo finanšu burbuli, lai parādītu to, ka tur viss ir labāks, lielāks, amerikāņu sapnis utt. Tikai tāpēc tika pieļauts tāds vidussslānis un uzturēta propaganda par Rietumu pārākumu pār sociālo sistēmu.

Tikko PSRS sabruka un beidzās arī bijušo socvalstu izlaupīšana, lētais darbaspēks un citi labumi, kas atkal kādu laiku stutēja kapitālismu, atkal pienāca kārtējā krīze un visi atceramies 2008.gadu. Un tas jau bija pēdējais trauksmes zvans, ar ko arī sākās tie procesi, kas notiek tagad. Un tā ir šīs patēriņa sistēmas demontāža.

Un tagad jūs varat saprast to, kāpēc tiek likvidēts vidusslānis, mazais un vidējais bizness, apturētas veselas industrijas, pirmām kārtām lētais tūrisms, tad skaistumkopšana, turpat UK un štatos tiek jauktas ārā loģistikas ķēdes, aug cenas visam un veikalos parādās tukši plaukti. Jo tiek skaidri pateikts – patēriņš jāsamazina daudzkārt, vidusslānis vairs nav paredzēts. Tāpēc mūs radina pie ‘pirmās vajadzības’ precēm un nesvarīgām, tāpēc veikalos atjauno rindas, skaita cilvēkus, dresē un pieradina pie zemākas dzīves kvalitātes ar katru dienu.

Viss tas taču bija PSRS sagraušanas beigu posmā – mākslīgs deficīts, rindas, vajadzēja blatu, lai ko dabūtu. Tagad viss tas pats notiek arī Rietumos, kad iluziorā labklājība tiek sagrauta un kapitālisms parāda to, kas tas patiesībā ir – un tā ir tikai piramīdas pati augša un pārējie vergi – nav tur vidusslāņa.

Lai jūs par to nedomātu un nesaprastu, ir ‘vīruss’ un visi ierobežojumi, kas no tā izriet – haoss sabiedrībā un šķelšanās, lai pūlis uzbrūk viens otram un tikmēr globālisti realizē šos plānus, demontēt pasaules ekonomiku un atgriezt sabiedrību reālajā patēriņa līmenī, kas ir daudzkārt zemāks, kā esam pieraduši. Tieši tā, kā dzīvojām tik ļoti zākātajā PSRS – tas bija un tāds būs reālais patēriņš, ko cilvēks parastais varēs atļauties un tas vēl pat būtu labi, ja būtu tik daudz – atkal nebūs privātīpašuma, braukāšanas apkārt pasaulei un veikalos būs tikai pats nepieciešamākais izdzīvošanai.

Tas ir lielais Restarts un lielākai daļai acīmredzami nav nekādas saprašanas, kas tas ir un kas notiek. Kapitālisms savā būtībā vienmēr ir meklējis veidus, kā iegūt neierobežotu varu un visi demokrātijas institūti, cilvēktiesības un sociālās garantijas tam traucē. Tieši tāpēc uz to visu tiek vērsts uzbrukums, jo kapitālisms grib atgriezties feodālismā, kad cilvēks tam ir tikai izmantojams resurss un tam nevar būt nekādu tiesību – tas ir inventārs. Tā, kā bija savulaik muižās. Par to ir šī cīņa, tā ir par cilvēces pastāvēšanu kā tādu un Cilvēktiesību eksistenci – ja cilvēkam atņem ķermeni un ar to rīkojas vara, tad viss ir beidzies.

Tie no mums, kuri atceras padomju laikus, diezgan labi var iedomāties, kā tas ir dzīvot ar saviem resursiem un savā ziņā ievērot askētismu savā dzīvē nav nemaz tik slikti – galvenā problēma būs tiem, kas pieraduši pie Rietumu izlaidīgās dzīves uz kredītiem un ceļojumiem katru gadu.

Bet to, kāda būs pasaule kaut pēc dažiem gadiem, patlaban ir  grūti iedomāties un diez vai to zina arī paši globālisti – stūrēt visu pasauli kādā virzienā nav nemaz tik viegli un reakcija uz to dažādās sabiedrībās ir dažāda – Francija vai paklausīgā Zviedrija ir divas nesalīdzināmas lietas.

Labā ziņa ir tā, ka mums ir šī pieredze, Latvija spēj būt pilnīgi pašpietiekama, ja tikai mēs nebūtu integrēti globālistu struktūrās un tautsaimniecību vadītu cilvēki, nevis bioroboti.

One comment

  • Par patēriņu un tehnoloģiju straujajām izmaiņām runājot – tēma ļoti aktuāla un liek cilvēkam domāt kādā pasaulē viņš dzīvos jau tuvākajā 10 gadē.
    Par psrs- ieteiktu nopietnāk vielu apgūt un pārbaudīt (no cilvēkiem, kas vēl atcerās par sapakotiem maisiem istabas stūrī – ja nu izvedīs …) – nav iespējams šo kā kaut ko objektīvu uztvert (tematikas pasniegšanas maniere mazliet atgādina mūsu pašu ķīselēnus – rečekistus). Pārējais perfekti – paldies!

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s