Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais – Fauči un Aids psihoze.

Ir pietiekoši labi argumentētas versijas par to, ka arī HIV un Aids sāga jeb tā saucamā krīze 80tajos arī bija tāda pati afēra, kā šodienas kovidšovs. Vēl jo vairāk tāpēc, ka arī toreiz iesaistītas bija tieši tās pašas personas, kas tagad.

Un protams, tas ir nu jau gandrīz katram pazīstamais dakters Fauči. Jau toreiz viņš, būdams nacionālo veselības birokrātu iestāžu uzlecošā zvaigzne, izplatīja tādu pašu melīgu teoriju par to, ka bērni varot izplatīt šo šausmīgo slimību savā ģimenē caur ciešajiem kontaktiem.

Arī toreiz mediji naski izplatīja šo stāstu tālāk un tas radīja pamatīgu paniku sabiedrībā, kuri gan nevar salīdzināt ar šodienu, tā kā toreiz jau nebija soctīklu un medijiem nebija tāda jauda, kāda ir šodien. Taču tas varēja kalpot kā laba demo versija tam, ko viņi palaida tagad.

Fauči izvirzīja šo versiju par toreiz nesen atklāto imūndeficīta sindromu 1983.gada 6.maijā un tā tika publicēta JAMA Network žurnālā, kuru katru mēnesi izplata ASV Medicīnas asociācija.

Tajā rakstā viņš atzīmēja, ka ticis atzīmēts pirmais imūndeficīta sindroms kādam zīdainim un tas var nozīmēt to, ka ikdienas ciešie kontakti ģimenē var šo slimību izplatīt tālāk.

“Zinātnieki uzskata, ka tā izplatās caur seksuāliem kontaktiem un asins pārliešanu. Taču, ja iespējama arī transmisija ārpus šiem aspektiem, tad šī sindroma izplatība var kļūt neiedomājama – spekulē Fauči. Tad AIDS iegūst pavisam citu dimensiju.

Tam sekoja arī mediju uzmanība, kuri šo teoriju un pašu Fauči pasludināja par galveno pētnieku šajos jautājumos – tāpat, kā tagad tas ir ASV saistībā ar vīrusa afēru. Parādījās raksts ar nosaukumu  “Household Contact Can Transmit AIDS” un arī pārējie mediji sāka darīt savu darbu, taisot baiļu PR ar attiecīgiem virsrakstiem. Vēl vairāk, toreiz bija arī reklāmas pa TV, kur cilvēkus tiešā veidā biedēja ar HIV kā melno un briesmīgo nāvi. Vai tas neko neatgādina par šodienu?

Šī teorija bija un ir absolūti melīga, tā drīz vien tika apgāzta un lai arī kas būtu zināms par AIDS un to, kas tas vispār ir vai nav, tad vismaz oficiālā versija līdz šai pašai dienai atzīst to, ka inficēšanās iespējama tikai caur ķermeņa šķidrumiem. Kā nekā nesen pat Rīgas ielās bija plakāti – apskauj mani, es neesmu bīstams. Interesanti, kur tie palika, kad sākās kovida histērija, kad vajadzēja reklamēt pavisam pretējo –bēdz no visiem, jo visi ir bīstami?

Taču sabiedrībā histērija bija palaista. Simtiem mediju pārpublicēja Fauči teoriju un tas viss radīja pilnīgi nepamatotu, taču ļoti efektīvu sabiedrības manipulācijas tehnoloģiju.

Savelkot paralēles ar šodienu, redzam, ka Fauči un mediji šo pašu tehnoloģiju pielieto gan ASV, gan tas pats notiek visur citur pasaulē, tikai šoreiz apmēri ir globāli un grandiozi.

Visi tie, kas ir ieinteresēti afērā, ir pieredzējuši spekulanti un biznesmeņi, kuri savas metodes cilvēku krāpšanā un histērijas veidošanā ir atstrādājuši vairākas reizes – gan sakarā ar Hiv, gan cūku gripu. Pats dakters Fauči ir tiešā veidā ieinteresēts švakcinēšanas apmēru palielināšanā, jo kā vēsta ziņojums, tad viņš saņem par to procentus, jo viņa vadītais institūtam daļēji pieder Moderna injekcijas patents. Gan PCR metodes izgudrotājs Kary Mullis vēl 90tajos, gan šodienas infekciju eksperti, kā Steven Hatfill un kongresmenis Rand Paul apsūdz viņu tīšā birokrātijā un šķēršļu radīšanā visām citām metodēm, ar kurām varētu ārstēt saslimušos. Taču birokrātija ir tik stipra, ka šobrīd dakters ir neaizskarams, tāpat, kā Klintoni, Buši, Obamas un citi noziedznieku klani.

Tāpēc neliels atskats nesenā pagātnē vienmēr noder, lai saprastu to, ko viņi plāno rīt.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s