Neliels ‘reality check’ jeb atgriešanās pie veselā saprāta.

Tagad, kad jēdzieni zinātne un medicīna ir tik tālu degradēti šī pusotra gada laikā, ir nepieciešams mazliet sapurināties un atcerēties, kas tas vispār ir – kam vajadzētu būt.

Tie ir 5 pamata punkti, kas jāielāgo ikvienam, kad mēs sastopamies ar histēriju no sērijas ‘tici zinātnei’  un ‘ārsti tā saka’. Nē, tā tas nav.

Zinātne nav konsensuss.

Desmit, simts vai pat miljons cilvēku, kas ieģērbušies baltos halātos un saka vienu un to pašu, nenozīmē, ka tas tā ir. Tas nenozīmē neko, tas ir teātris un anti-zinātne. Īsta zinātne ir ideju testēšanas process, tā nav kaut kāda organizācija, tā nebalstās autoritātēs – tā savā būtībā ir pret jebkādām autoritātēm vispār. Un nekādā gadījumā tā nevar būt saistīta ar varu. Nozīme ir tikai tam, kas strādā reālos apstākļos – viss pārējais ir propaganda.

Medicīna stāv ārpus politikas.

Medicīna ir zinātnes aplikācija, kas attiecas uz cilvēka veselību. Politika ir varas un pārliecināšanas metode, kā pārvaldīt cilvēku masas. Tās ir absolūti atšķirīgas lietas un tās nedrīkst atrasties viena otras tuvumā. Politikas pacelšana virs medicīnas, tā ir totāla atgriešanās viduslaikos. Medicīna un politika ir atdalītas – tieši tāpat, kā baznīca ir atdalīta no valsts. Bet mēs zinām, ka viduslaikos baznīcai bija lielāka vara, kā politiķiem. Tagad atkal ir tas pats, tikai attiecībā uz medicīnu – to pārvalda nevis speciālisti, bet ierēdņi. Atcerieties Pavļuta teikto par darbu ar ģimenes ārstiem, kuri atļaujas saskatīt kontrindikācijas švakcinēšanai?

Peer review jeb atkārtota pētījuma pārbaude vairs neko nenozīmē.

Kādreiz tas bija citādi  – tas nozīmē, ka kaut kur cita pētnieku grupa neatkarīgi iegūst tos pašus rezultātus ar uzdotiem parametriem. Tagad tas vairs tā nenotiek, akadēmiskās hierarhijas ir pilnībā atdalītas no īstas zinātnes. Tas ir vairs tikai instruments, ko izmanto varas un politikas vajadzībām.

Medicīna un zinātne nav nekādā sakarā ar sociālo spiedienu.

Tikko tās sajaucas kopā un tiek izmantotas šādiem nolūkiem, tā vairs nav ne medicīna, ne zinātne. Tas ir šantāžas instruments. Sabiedrības problēma ir tajā, ka tā nespēj saskatīt totalitārisma pazīmes tikmēr, kamēr nav skaidra salīdzinājuma un pagājis kaut kāds laiks. Ja nav ar ko salīdzināt, tad jaunais normālais var tāds kļūt visur- tieši tāpēc ir izmisīgais spiediens uz visām sabiedrībām vienlaīcīgi.

Ja jūs nelasāt tieši cenzēto autoru darbus, tad jūs neko nezināt.

Šobrīd realitāte ir tieši tāda. Viss tas, ko rāda TV, ko reklamē FB un ko ļauj ielikt youtube, ir iepriekš cenzēts. Ja gribat zināt patiesību, tad ir jādara tieši pretējais, jāmeklē tie darbi, kurus tur neļauj redzēt. Citādi viss, ko jūs zināsiet, ir iepriekš cenzēti viedokļi un dogmas. Tad ir tikai Orvela Patiesības ministrija.

Visu šo rezumējot, jāsecina tas, ka cilvēki nav tik daudz dumji, kā baidās iepazīt ‘neautorizētu’ materiālu vai ideju.

Tas ir tāpēc, ka ir ticis veikts rūpīgs dresūras darbs. Runāt pret autoritāti ir bīstami – jo pliko patiesību neatbalsta nekas, kamēr autoritāti atbalsta viss, ieskaitot pat likumdošanu vai spēka struktūras, kuras var izrēķināties ar tiem, kuri tomēr atsakās ticēt tam, ko mums spiež galvā.

Otra lieta ir bailes izrādīties muļķim – ka publiski cilvēks tiks noķengāts. Šī problēma patiesībā ir milzīga un daudz lielāka, kā par to ikdienā domājam. Ir tik daudz cilvēku, kas it kā saprot, ka notiekošais nav labi, bet baidās pat uzrakstīt komentāru, jo apkārt tik daudz agresijas pat soctīklos. Jā, tas tā ir.

Bet viss tas, kāpēc sabiedrība ir nonākusi līdz tādam stāvoklim un zinātne pārvērsta par maskarādi un sektu, kam jātic uz vārda – tas nav nekāda zinātne. Tāpēc ne jau zinātnei mēs te neticam, bet psihopātu Kultam, kas sevi par tādu dēvē.

Un ja kāds saka, ka ‘visi zinātnieki un ārsti taču saka tā’, tad atbilde ir ļoti vienkārša – ja visus tos, kuri saka ko citu, izmet no darba, cenzē, neļauj runāt medijos un pat apcietina, tad protams, ka atlikušie ‘visi’ runās tā, kā vajag pasūtītājam. Kas maksā, tas pasūta mūziku- kāpēc lai visi šie zelta graudi un gudrība tiktu atmesti šodien, ja tas viss ir tāpat, kā bijis vienmēr?

3 komentāri

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s