Fotogrāfija, kas atcēla piespiedu maskas ASV Spāņu gripas laikā.

Interesants raksts un sižets nesen bija Fox kanālā. Stāsts par režīma divkosību toreiz un tagad. Tas ir par to, ka arī Spāņu gripas laikā vienkāršiem ļaudīm tika uzpiests nēsāt masku, bet valdošā elite to nedarīja un viens attēls panāca to, ka tas viss tika atcelts.

Tagad ir tieši tāda pati situācija. Par to var lasīt attiecīgajā Fox rakstā, kas ir saitē un tur ir arī video sižets par to pašu tēmu.

Vai jums ir sajūta, ka esam jau piedzīvojuši to, kas notiek? Mums ir. ASV sliktākās pandēmijas vēsturē, Spāņu gripas uzliesmojuma laikā 1918.gadā daudzas pilsētas visā valstī izdarīja to pašu, kas tagad ir pazīstams arī modernajās ASV. Viņi izdeva pavēles nēsāt maskas un sodīja tos, kas atteicās to darīt. Arī toreiz tas, kurš nenēsāja uzpurni, tika dēvēts par bīstamu apkārtējiem – tie bija tipiski Sarkanā krusta saukļi.

San Francisko to uztvēra īpaši nopietni un tur pat tika nošauts kāds vīrs, kas masku nevilka. Tas daudziem likās pārāk daudz, bet lielākā daļa klusējot piekrita. Viņi baidījās no vīrusa un gribēja kaut ko darīt, lai to apturētu. Bet galvenokārt – viņi ticēja saviem līderiem. Viņi domāja, ka tas viss patiešām ir viņu drošībai un tāpēc lielākā daļa neprotestēja, bet paklausīgi nēsāja šīs maskas. Bet tad viena fotogrāfija visu izmainīja.

Kāds fotogrāfs apmeklēja boksa maču un nobildēja augsta ranga pilsētas ierēdņus bez maskām. Tur bija pilsētas mērs, Kongresa pārstāvis un arī vecākais veselības ierēdnis. Tā bilde izplatījās visā valstī. Amerikāņi bija šokēti par to, ka šie ļaudis, kuri tiešā veidā izdod pavēles citiem, absolūti nedara to pašu savā dzīvē. Masu sašutums bija tik liels, ka drīzumā visā valstī ierēdņi bija spiesti atcelt obligātās maskas. Toreiz sabiedrība bija gatava paciest neērtības, bet nevis divkosību.

Tagad ASV vēsture atkārtojas. Atkal augstākā līmeņa ierēdņi ir noķerti Kalifornijā darot tieši to pašu, ko toreiz – ignorējot savas izdotās pavēles pilsoņiem, viņi sapulcējās kādā ziedojumu vākšanas kampaņā. Tur bija gan visaktīvākā masku propagandiste Pelosi, gan vesela plejāde demokrātu un arī partijas lielākie sponsori, kuri maksāja 30tk dolārus par ieeju. Protams, ka neviens tur nenēsāja maskas. Viņi tur elpo gaisu, kā vēlas –savukārt apkalpojošais personāls gan ir uzpurņos – tās gan būtu šausmas, ja sulainis uzelpotu kungam, vai ne? Kur tad vēl bērni maskās skolās, tie taču vispār ir zemākās kastas pārstāvji, tāpat, kā nešpricētie baznīcēni aiz sētas, kamēr tur sēž augstie kundziņi.

Kā redzam, visur pasaulē tas ir vienādi. Ir viņi un esam mēs – šis dalījums nekad nav bijis tik izteikts, kā šobrīd. Tā pati Pelosi, kam jau 81 gads, vispār atrodas pašā augstākajā riska grupā un viss pasākums bija vietā, kura atzīmēta kā viena no augstākajām riska zonām visā valstī. Taču tur nekādas sociālās distances, vai maskas. Acīmredzot, ka viņi visi zina un saprot, ka tur nekādu briesmu nav un nekad nav bijis – tās ir tikai skolās, veikalos un protestos, kur cilvēki cīnās par brīvību. Briesmas ir zemnieku tautai un bauriem, bet ne režīma pārstāvjiem.

To atzīmē arī Fox – tas ir atbaidoši, bet vienlaikus tā ir atklāsme. Par to, ka arī ASV galvenā kovid uzspiedēja Pelosi pati netic nevienam vārdam par to, ko saka par vīrusu. Tieši viņa ir augstākajā riska grupā. Tieši viņa ir tā, kas pieprasa visiem nēsāt maskas visu laiku Kongresā. Un arī vīna pienesējiem jaukajā pasēdēšanā. Bet ne sev.

Vai varētu būt vēl skaidrāks skats uz to sabiedrību, ko viņi cenšas izveidot? Tieši tāpat tas ir visur, ne tikai štatos. Tur bijušais vidusslānis tagad ir sulaiņu kasta, viņi nēsā maskas, viņus spiež injicēt to, ko viņi negrib, viņiem aizliedz pat sarunāties un satikties vienam ar otru. Bet tai pašā laikā ir otra kasta, uz kuru tas neattiecas – viņi to dara tikai kameras priekšā. Un bieži vien aizmirst par to, vai arī tiek pieķerti tur, kur aizmirst par iespēju viņus fiksēt.

Vai šim gadījumam būs tikpat grandiozas sekas, kā toreiz? Diez vai, jo šī sabiedrība vairs nav tāda un ir jau pieradusi pie visām šīm izdarībām, morāles līmenis ir cits un ierēdņu visatļautība ir pavisam cita – viņiem nospļauties par to, ko domā vienkāršā tauta. Gan tur, gan te.

Un tomēr – katrs šāds gadījums tomēr kopējo kausu nedaudz papildina un jācer, ka pienāks brīdis, kad kritiskā masa visā pasaulē ieraudzīs to, ka viņiem nemitīgi melo un spiež darīt lietas, ko pati elite plāno viņiem, bet ne sev. Šī krīze attiecas tikai uz mums, bet ne uz viņiem un tas ir aizvien redzamāks. Cik ilgi vēl? Atkarīgs no pašiem, cik ilgi tas tiks ciests. Viņi savu attieksmi ir skaidri parādījuši.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s