Sensācija Izraēlā – dabiskā imunitāte tālu pārspēj šprices.

Burtiski nupat pirms dažām dienām tika publicēts pētījums, kas savā būtībā ir vienlaicīgi gan sensacionāls, gan pašsaprotams tiem, kas vispār kaut ko saprot.

Tas ir kārtējais pētījums no ‘veiksmes stāsta’ ar nosaukumu Izraēla, kur ir radusies iespēja salīdzināt dabiskās imunitātes efektivitāti un to, kas ir mākslīgi radīta no ‘švakcīnām’ Par to jau raksta arī medijos un zinātnes žurnālos un šie beidzot ir dati, kam vajadzētu pielikt punktu visai krāpniecības afērai ar špricēm un visas sabiedrības nošpricēšanu ar tām.

Ko raksta Sciencemag žurnāls?

Dabiskā imunitāte, kas veidojas no pārslimošanas ar kovid, ir ievērojami labāka aizsardzība pret Delta variantu, nekā divas Pfizer dozas. To apliecina ievērojama apjoma Izraēlas pētījums. Tas nāk klajā ar datiem par to, ka iepriekš jau izslimojuši cilvēki daudz mazāk saķer jauno mutantu un viņiem ir daudz mazāk arī simptomu, ja tomēr tas notiek.

Pētījums apliecina cilvēka imūnās sistēmas spēku, ko līdz šim noliedza un pat izsvītroja gan PVO, gan vietējā Rebaltika. Protams, dažādie ‘eksperti’ joprojām cenšas apgalvot, ka šī un citas šļirces tik un tā pasargājot no nopietnas saslimšanas, kaut arī turpat Izraēlā visa šī dogma jūk pa vīlēm. Tagad pēc šī pētījuma parādīšanās atklātībā arī lielā prese un tas pats Bloomberg par to raksta. Nevajadzētu gluži rīkot ‘inficēšanās tusiņus’ – atzīmē arī šis raksts, citējot kādu Rokfellera Universitātes profesoru. Bet šī universitāte dotajā pētījumā šoreiz nepiedalījās.

Bet tie, kas to veica, raksta par to, ka attiecībā uz Pfizer špricēm tie, kuri ir bijuši inficēti un saņēmuši vienu dozu, esot labāk pasargāti nekā tie, kuri šo vienu dozu nav saņēmuši. Tagad rodas vēl jautājums par to, ko tad iesākt ar tiem, kuri ir slimojuši, vai tiem vispār vajag divas dozas, ja viņi izdomā tomēr špricēties, vai pietiek ar vienu – atkal kārtējā nesaprašana. Jo vīrusa pases nosaka to, ka jābūt abām dozām visiem, bet te parādās vēl cita cilvēku grupa, kam apstākļi ir citādi.

Taču tas viss ir otršķirīgi –tas tomēr ir oficiālās zinātnes pētījums un tas vienmēr atblasta Farmu. Tomēr šie rezultāti paši par sevi ir pietiekoši šokējoši visiem tiem, kas tā iestājas par šļirci kā vienīgo iespēju nesaslimt. Izraēla ir grandiozs eksperiments un tas parāda pavisam ko citu. Te tika izpētīti desmitiem tūkstoši medicīnas kartiņu laikā no 1.jūnija līdz 14.augustam un tā ir pasaulē lielākā tāda veida izziņa par to, kā izskatās špricētie un nešpricētie.

Un kā atzīst Charlote Thalin, Karolinska institūta profesore, tā ir rokasgrāmata tam, ka dabiskā imunitāte ir labāka par švakcinēto. Viņa atzīst, ka tā ir pirmā reize, kad tas tiek pierādīts saistībā ar kovid. Protams, arī viņa uzsver to, ka tīši mēģinājumi inficēties var radīt lielus riskus.

Bet absolūtajos ciparos pētījums izskatās tā – tie cilvēki, kuri tika sapotēti janvārī un februārī, attiecīgi jau pienākot jūnijam, jūlijam un augusta pirmajā pusē ir ar 6 līdz 13 reizes lielāku iespēju inficēties nekā tie, kuri vispār nav potēti, bet ir pārslimojuši. Savukārt izpētot 32 tūkstošus, tika secināts, ka risks dabūt simptomātisku slimību sapotētajiem ir 27 reizes lielāks un iespējas nonākt slimnīcā ar smagām sekām ir 8 reizes lielākas, kā dabisko imunitāti ieguvušiem. Tie patiesi ir pārsteidzoši cipari.

Tā ir milzīga atšķirība – atzīmē arī Thalina. Vienīgais, ko šajā pētījumā nevarēja salīdzināt, ir mirstības rādītāji, jo neviens no tur iesaistītiem pagaidām nav miris. Tomēr loģiski, ka iespējas nomirt tik un tā daudz lielākas ir tiem, kas slimo, nekā tiem, kuri neslimo, tāpēc arī šeit diez vai kaut kas būs citādi, kad tāds pētījums parādīsies.

Visādā ziņā, par šo tagad šķēpi tiks lauzti vēl ilgi, ko tagad ir pareizi darīt un ko nedarīt. Būs daudz spekulāciju un haosa. Bet tas ir izskanējis publiskā telpā un šis ir ļoti nozīmīgs pavērsiens, ņemot vērā pēdējā laika arī lielo mediju šaubas par masveida injicēšanas lietderīgumu, Izraēla aizvien skaidrāk parāda to, ka šis eksperiments tur ir izgāzies un dabiskā imunitāte vienmēr ir labāka, par jebkuru mākslīgo.

Varbūt, ka šī ir viena no pamatīgākajām naglām vīrusa afēras zārkā. Tas atgriež visu turpat, kur tas bija – vienīgā iespēja iegūt kolektīvo imunitāti ir kaut ko izslimot, ja tas tiešām ir īsts, tad imūnsistēma ar to tiks galā. Sliktākajā gadījumā var špricēt tos, kas ir lielākajās riska grupās, ja vien pote ir īsta un droša.

Turklāt, kā tas bija zināms jau pēc pirmā viļņa, tad saskaņā ar oficiālo informāciju 80% gadījumu cilvēki vispār nejūt nekādus simptomus. To, cik miljardiem pasaulē jau varētu būt dabiskā imunitāte, neviens pat aptvert nevar, visi tikai vaimanā par nošpricēšanos.

Bet dabiski veseliem cilvēkiem šī ir viena neliela uzvara, bet varbūt arī ļoti liela – mums bija taisnība, tāpat, kā par visu šīs afēras laikā. Kas tālāk? Visticamāk, ka režīmi visā pasaulē turpinās spiest totalitārismu vienkārši tāpat – bez iemesla un attaisnojuma. Tomēr redzot to, ka viņus vienkārši grib piespiest pakļauties, daudziem droši vien beidzot atvērsies acis ātrāk, kā tad, ja viņiem vēl bija ticība režīma meliem par šīm potēm un to jēgu.

5 komentāri

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s