Buldozers vai Resets?

Tagad pēc zināmās eiforijas, kas vakar radās no tautas kopā sanākšanas, nedaudz analītikas par procesiem mūsu valstī. 

Vispirms – vakardiena ir ļoti liels notikums visvairāk tieši tāpēc, ka kaut kas tāds vispār pamazām sāk notikt, neatkarīgi no tā, kas ir organizētāji un ko viņi tur saka. Taču ar šo ir jāsākas veselai sanākšanu un protestu ķēdes reakcijai, lai tas novestu pie apspiedēju aizvākšanās. Vietējais režīms noteikti savu nelietīgo rīcību pa lielam balsta uz to, ka 30 gadus tauta faktiski ir visu pacietusi, lai ko krāmētu mums virsū.

Taču kā vērtēt šo procesu, kad tam pieslēgušies arī bijušie politikas un esošie biznesa smagsvari, top jaunas partijas ar solījumiem mainīt situāciju valstī? Vai tad tas viss jau nav dzirdēts neskaitāmas reizes un rezultātā mēs esam krituši tikai dziļākā bedrē? Varbūt jā, varbūt nē. Šī tomēr ir situācija, kāda zināmajā pasaules vēsturē nekad nav bijusi.

Šai tēmai jau pieskāros pirms vairākiem mēnešiem, kad pēkšņi aiz restēm nonāca viens lielkalibra oligarhs, bet pret citiem atsākās digitālās TV lieta. Toreiz Ainārs Šlesers paziņoja par jaunas partijas dibināšanu un līdz ar to uzsākās šis process un mums ir partija, nākamo ministru saraksts un vakardienas runa pie Brīvības monumenta.

Kā tas viss izskatās un ierakstās globālajos procesos? Šeit ir jāsaprot tas, ka tā saucamie ‘pasaules ļaunīši’ jeb tie, kas vēlas pārvaldīt pasauli, pēdējā laikā it nemaz vairs nav monolīta un vienota struktūra, kā tas bija agrāk. Šī pārvaldes piramīda arī ir sadalījusies vairākos milzīgos grupējumos un viss tas ir redzams uz ASV piemēra – lielie globālisti tur saķērušies ar ASV valstiskajām elitēm, kas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc vispār pasaulē notiek viss šis tracis. Pārvaldīt grib visi, bet šobrīd viņiem savā starpā notiek lielā izkaušanās, ko arī redzam dažādu klanu cīņās. Kovidšovs ir tikai dūmu aizsegs šādiem procesiem, lai sabiedrība tos neredz, kā notiek līdzšinējo iekārtu un sistēmu demontāža.

Vara un pārvalde, tas ir pavisam cits process, kā to pasniedz sabiedrībai – lūk, tauta ievēlēja, deputāti pieņem likumus un Saeima balso, vai kā nu kurā valstī tas process notiek. Reālā pārvalde ir pavisam kas cits – tie ir dažādi korporatīvie klani un pārvalde ir to spēja vienoties tā, lai tiek ievērotas visu intereses. Tāpēc viņiem ir savas partijas un savi cilvēki un tas nav nekāds noslēpums. Nekad cilvēces vēsturē nevienam nav piederējusi absolūta vara – nevienam diktatoram vai monarham, jo vienmēr eksistē šie klani, kam pieder reālā nauda vai reliģiskā ietekme un formālais valdītājs vienmēr ir spiests ar tiem rēķināties. Arī viduslaikos bija gan globālā virsvadība caur Vatikānu, gan iekšējie pelēkie kardināli, kam bieži vien valstī bija lielāka ietekme, kā pašam karalim.

Tāpat tas viss ir arī mūsdienu demokrātijā un pat vēl daudz vairāk. Un tā tas ir arī pie mums. Vismaz bija visu šo laiku. Taču tagad situācija ir tāda, ka mūsu valstī šobrīd pie varas ir atklāti Reseta un transhumānisma ideoloģijas pārstāvji, kuru uzdevums ir ieviest totalitāro tehnokorātiju, ko sludina Davosas forums. Un vienlaicīgi tas ir arī cits kapitālisms, kurā vispār nav privātīpašuma un cilvēki pieder lielajām korporācijām, nošpricēti un samazināti skaitā līdz minimumam, ko vajag triljonāru apkalpošanai.

Bet tas rada situāciju, ka tiek sagrauti arī visi līdzšinējie korporatīvie klani un viņu biznesa modeļi, kas balstījās uz veco sistēmu, ka ir cilvēki, darbs, privātbizness, ienākumi un tirgus. Tad lūk – tā saucamie vecie oligarhi šeit ir tikpat apdraudēti, kā vienkāršā tauta un viņi to saprot – tāpēc ir nostājušies pret šo jauno sistēmu, kas ir absolūts ļaunums visiem cilvēkiem, ja vien viņi vispār saprot kaut ko no brīvības.

Protams, var tagad meklēt vecos grēkus un atgādināt viņiem korupciju, visu to, kas bija līdzšinējā sistēmā, ko viņi arī ietekmēja un tajā ieguva savas bagātības. Jā, to var darīt, bet šobrīd ir jāsaprot arī lielā spēle. Lai cik tas nebūtu jocīgi, bet tā vecā sistēma ir daudz tuvāk tam, ko mēs tagad nostaļģiski atceramies kā ‘veco normālo’. Jo tur vismaz ir vajadzīgs cilvēks, ģimene, lai būtu patēriņš un ekonomiskā attīstība.

Resetā tas vairs nav vajadzīgs un briestošajā totalitārismā ne tik. Jūs taču redzat, kā tiek izpostīts mazais un vidējais bizness un cilvēki sadalīti kastās. Jā, vecajiem oligarhiem pirmām kārtām interesē sava līdzšinējā modeļa saglabāšana, ne tik daudz tauta un par to šeit ilūzijām nevajadzētu būt. Bet ko darīt tautai?

Realitātē tauta vai tās daļa pati maz ko var ietekmēt šajos procesos, ja nav kaut kāda smaguma centra, ap ko apvienoties. Cīņai ar esošo režīmu vajag resursus un jaudu, kas parastam cilvēkam nemaz nav iespējama. Bet izprotot pārvaldes tehnoloģijas un to, ka savus mērķus var sasniegt manevrējot un atbalstot kādus procesus, kas kaut nedaudz, bet virza pareizajā virzienā, izdarīt var diezgan daudz ko.

Jebkurā gadījumā visu saprātīgi domājošo galvenais mērķis šobrīd ir viens  – nepieļaut vardarbīgu nošpricēšanu un cilvēku diskrimināciju, kā arī aizvākt šo ASV ielikteņus no varas – būtu labi arī likt tiem atbildēt par nodarīto postu. Augstākais mērķis, protams, ir un paliek tautvaldība, tomēr to nav iespējams ieviest uzreiz, tas var notikt pa maziem solīšiem.

Līdz ar to, visiem būtu jāapvienojas vispirms audzēja izstumšanai no tautas miesas, lai varētu sākt domāt par nākamiem procesiem. Un tam ļoti labi der arī buldozers. Un tas ir vairāk labi nekā slikti, ka tāds vispār ir, kaut vai tāpēc, ka esošais režīms to būs spiests ņemt vērā un baidīties no vēl lielākas pretestības savām nelietībām.

Tieši tāda ir gudras pārvaldes māksla, izmantot to, kas reāli ir pieejams un tā var pamazām uzvarēt lielo karu, stratēģiski virzoties vajadzīgā virzienā. Šķelšanās un vainas meklēšana pagātnē šobrīd vairs nav produktīva darbība. Jo nav svarīgi, no kurienes tu nāc, svarīgi ir kur tu ej.

4 komentāri

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s