Injekciju efektivitāte – ko saka ‘oficiālie’ dati?

No sajūsmas spiedzieniem par grandiozo brīnumpošu efektivitāti un Izraēlas veiksmes stāsta līdz nākamajam vilnim un lokdauniem – kā tas bija?

Pfizer kovid šprices ir tikai 39% efektīvas Izraēlā, kur Delta variants ir dominējošais – par to raksta nu jau arī lielais CNBC ziņojums. Visai pārsteidzoši to lasīt, ja iepriekš kāds bija lasījis un ticējis pošu ražotāju apgalvojumiem par 92 un pat 95% efektivitāti. Šie sākotnējie paziņojumi visai drīz sāka plakt kā pārdurts balons, tiklīdz parādījās reālās pasaules dati – lai cik arī tas vispār būtu ticami šajā afērā, tomēr vadīsimies tīri pēc oficiālām versijām. Neliela retrospektīva par to, kā tas bija.

Vispirms trauksmes zvani sākās vēl šī gada martā no Dienvidāfrikas, kur izrādījās, ka AstraZeneka īsti nepalīdz pret B1351 variantu. Pēc dažiem mēnešiem parādījās cits raksts par to, ka Pfizer pote pret šo variantu arī nav diez ko efektīva un tās rādītājs ir tikai 51%. Pirms dažām nedēļām pienāca informācija, ka arī Sinovac Ķīnas ražojumam pēc 6 mēnešiem vairs nav antivielu. Tas nozīmē, ka tikai pusgadu pēc tam, kad cilvēks ir sašpricēts, viņam vairs nav nekādas aizsardzības pret to, kam viņš tika potēts.

Līdz ar to ir skaidri redzams, ka sākotnējie apgalvojumi par pošu efektivitāti ir krietni pārspīlēti. Taču tam nevajadzētu būt pārsteigumam, ja zinām Farmas regulārās taktikas šajās lietās. Viņi tā dara vienmēr – pārspīlē produktu labumus, bet notušē blakus efektus. Kā jau jebkurš tirgotājs, kam jāiesmērē sava prece pircējam. Savus klīniskos testus viņi veic tieši tāpēc, lai panāktu sev vēlamos rezultātus. Vai tiešām nevienam nav ienācis prātā, cik absurdi tas vispār ir, ka pats ražotājs testē savu produktu uz saviem noteikumiem, nevis to dara kāda neatkarīga un neietekmējama instance vai laboratorija? Turklāt Farma ar to visu vienmēr tiek cauri, jo sistēmas korupcija nodrošina to, ka Farmas testus praktiski nekad nemēģina atkārtot vai pārbaudīt kādos citos testos, kas būtu neatkarīgi un neieinteresēti manipulācijās.

Tieši to redzam arī jauno brīnumpošu sakarā. Ražotāji izmantoja mediju sacelto paniku un trauksmi, lai steigā organizētu klīniskos testus, kuru jēga bija tikai panākt viņiem vajadzīgos rezultātus. Un par to rakstīja pagājušā gada septembrī pat tāds lielais medijs kā NyTimes, atsaucoties uz Britu medicīnas žurnālu – šo pošu testi nekad netika paredzēti tam, lai noskaidrotu pašu galveno – vai tās vispār pasargā no saslimšanas un no smagas formas. Tagad redzam, ka tas raksts bija pravietisks – nav nekāda pamata ticēt tam, ka pasludinātā efektivitāte ir kaut puse no tā, kas tika stāstīts sākumā  – pat uz oriģinālo vīrusu, kura izolāta nav joprojām. Bet nu labi.

Lieki piebilst, ka arī šobrīd minētie 39% ir stipri pārspīlēti un tie kritīsies vēl vairāk. Protams, ka visi apmānā iesaistītie – ražotāji, politiķi, regulatori un viss tā saucamais medicīnas ‘establišments’ jeb industrija, ieskaitot korporatīvos zinātniekus, negrib izrādīties par meļiem un cenšas glābt savu ādu. Un kaut arī viss jau ir slikti pat saskaņā ar oficiāli paziņotiem datiem, varam būt droši, ka patiesībā viss ir vēl daudz sliktāk un tas drīz arī nāks gaismā.

Labi var redzēt, kā lielie mediji vēl cenšas situāciju glābt ar apgalvojumiem, ka lai arī efektivitāte ir zema, tomēr potes joprojām pasargājot no smagas saslimšanas. Bet arī tie ir meli – jo kā minēts augstāk, tas nekad nebija klīnisko testu parametrs un to var redzēt arī pēc tiem pašiem Izraēlas datiem. Vienlaicīgi ar šo paziņojumu Izraēlas Veselības ministrija publicēja savu ziņojumu par to, ka tur uz to brīdi no 137 smagajiem gadījumiem 95 bija abas dozas saņēmušie. Tātad lielais vairums tieši to, kurus potei vajadzēja pasargāt no tā, ar ko tie nonāca slimnīcā tik un tā.

No tā var tikai secināt, ka visi apgalvojumi par efektivitāti jebkurā parametrā ir vienkārši meli un Izraēlas stāsts no pasakas ir pārvērties par murgu. To apliecina arī Dr. Kobi Haviv, Hercog slimnīcas ārsts Jeruzalemē savā intervijā. Ņemot vērā Izraēlas augstos potniecības rādītājus, nākas secināt, ka tās ne tikai nepasargā no tā saucamā vīrusa, bet kalpo kā papildus faktors saslimt smagi – jeb arī pati pote ir tā slimība. To būs ņemt vērā visiem un visur, ka tieši visvairāk potētās valstis šobrīd ir arī CDC sarakstā, kur neiesaka lidot. Potes ļaus ceļot? Ticiet vēl režīmiem un viņu meliem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s