Dabiska produktu audzēšana – krimināla darbība.

Nelielu ieskatu tajā, kas drīzumā sagaida pasauli, var redzēt jau notiekošajā ASV. Tur dabiskās fermas īpašniekam uzlikts sods un draud cietums.

Amos Miller ar savu ģimeni jau vairāk kā 100 gadus kopj Miller’s Organic Farm, kurā tiek audzēti cāļi, govis un citi dzīvnieki. Viss, kas tur aug, ir pat virs kategorijas ‘organisks’ – visi dzīvnieki atrodas dabiskās ganībās un apstākļos, šajā fermā netiek izmantotas nekādas fabrikas tehnoloģijas. Ja to izskata no morāles viedokļa, tad šī būtu ferma, kam jābūt par paraugu ikvienam. Taču jaunais normālais ir citāds. Tieši tas, ka šajā fermā ar dzīvniekiem apietas cilvēciski un tie dzīvo savā vaļā, ir iemesls, kāpēc šai fermai uzbrūk varas iestādes. Nesen federālais tiesnesis piesprieda īpašniekiem soda naudas 250 tūkstošu dolāru apmērā un ja to nesamaksā, tad draud arī cietums.

Kāds tam iemesls? Tieši tas, ka fermā neizmanto ASV valdības aģentūras USDA noteiktās metodes industriālajām fermām, kas savukārt padara šo fermu par valsts ienaidniekiem. USDA, tas ir kaut kas līdzīgs mūsu PVD – Pārtikas veterinārajam dienestam.

Pavēstē lasāms, ka sods jāsamaksā 30 dienu laikā, vai arī sekos citas sankcijas un iespējamais Amosa Millera arests. Papildus tam piespriests atmaksāt tiesas izdevumus 14 tūkstošu dolāru apmērā.

Ferma nepilda USDA regulas attiecībā uz to, kā vajag pārstrādāt un marķēt produkciju. Bet tur izmantotās metodes ir tādas pašas, kādas tās bija pirms 100 gadiem, kad nekādas USDA vispār nebija un Amoss uzskata, ka tas dod tiesības ģimenei turpināt ievērot šīs tradīcijas bez USDA diktatūras.

Kas ir būtiski – ne jau kāds no klientiem būtu sūdzējies. USDA tai uzbrūk par to, ka fermā nav ieviestas viņu apstiprinātās kautuves, kurās lopiņi pirms kaušanas piedzīvo nāves bailes un stresu – jo tieši tā tas notiek lielajās industriālajās fermās un šo gaļu pēc tam cilvēki ēd, pat nesaprotot, cik zemas baiļu vibrācijas tajā visā ir, nerunājot vēl par fizisko ķīmiju. Un šīs absurdās prasības paredz to, ka pat tad, ja dzīvnieki ir brīvi auguši pļavās, viņus tik un tā vajag sakrāmēt kravas mašīnās un vest uz šo industriālo kautuvi kopā ar visiem citiem, kur viņus nokauj ar aparatūru kāds, kas nekad nav bijis saskarsmē ar šiem dzīvniekiem.

Bet Amoss, kurš pieder pie Amish kopienas, rīkojas pavisam citādi, šajā fermā arī kaušanas process notiek mierīgi un to pavada visas ģimenes lūgšanas un pateicība dzīvniekam. Protams, ka šeit netiek izmantota nekāda ķīmija un tieši tāpēc visas apkārtnes cilvēki izvēlas tieši šo pārtiku. Tagad fermas īpašnieks ir iedzīts stūrī un tai draud likvidācija. Ir jāmaksā desmitiem tūkstoši dolāru par advokāta pakalpojumiem un nācās lūgt palīdzību arī GoFundMe programmā.

Tā izskatās aizvien pieaugošais absurds un jaunais normālais – laikā, kad tik daudzi tā cīnās par dzīvnieku tiesībām un pret nežēlību industriālajās fermās, tiek izpostītas tieši pēdējās dabiskās vietas, kur dzīvnieki vismaz var dzīvot dabiskos apstākļos. Vispirms taču numurus ausīs ielika lopiņiem, tagad pienākusi kārta arī cilvēkiem. Šis uzbrukums dabiskai pārtikai ir tiešā veidā jāliek kopā ar klimata afēru un apzināto pārtikas loģistikas izpostīšanu visā pasaulē.

Pienācis laiks atbalstīt tikai vietējos ražotājus un arī tiem necensties šajos laikos domāt par cenu skrūvēšanu- tas viss nu jau ir kopējas izdzīvošanas taktikas jautājums.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s