Viltus pošu pases – Fantāziju pasaules jaunā industrija.

Esam nonākuši pasaulē, kurā viltus pandēmijas laikā cilvēkus špricē pret viltus vīrusu ar viltus vakcīnu, kas nav nekāda vakcīna, jo tajā nemaz nav vīrusa. Bet tas ir tikai fantasmagorijas viena daļa. Otra ir viltus vīrusa pases, ko daudzi cenšas iegādāties.

Jā, tas viss jau kļuvis par veselu industriju un šajos laikos viss iet no rokas tiem, kas radījuši šādu pseido pasauli. Bet kā tad iet tiem, kas šādas viltus pases ir iegādājušies, vai tās palīdz?

Pirms nedēļas presē parādījās stāsts par kādu ASV pāŗi, kas saņēma sodu 50.000 dolāru apmērā no Kanādas valdības par to, ka tika pieķerti uzrādot šādu viltus potēšanas apliecību lidostā. Tas atklāja tikai aisberga augšējo daļu, jo šobrīd ir parādījusies vesela viltus dokumentu industrija, kurā glābiņu meklē tie, kuri sastopas ar prasībām šādas pases uzrādīt, bet nevēlas špricēties. Ir vietas, kur tās jau ieviestas un kur paredzēts tās ieviest, piemēram, Ņujorkā vairs nevar ieiet ne restorānā, ne sporta klubā bez šīs zvēra zīmes. Citviet pasaulē vēl notiek protesti un tepat Eiropā īpaši Francijā un Itālijā cilvēki pret to iestājas visaktīvāk.

Bet ASV jau visi federālie darbinieki ir saņēmuši prasību špricēties, vienīgā alternatīva ir regulāri testēties un nēsāt maskas. Tas pats ir redzams pie lielajām kompānijām, kuras to pašu prasa saviem darbiniekiem. Loģiski, ka ļoti daudzi no tā atsakās, taču arī nevēlas nonāk otrās šķiras pilsoņu klasē, kas sastopas ar aizvien intensīvāku diskrimināciju.

Tas rada vēl lielāku sabiedrības sadalījumu – no tiem, kas nevēlas špricēties, daļa ir kategoriski pret jebkādu pakļaušanos, kamēr daļa meklē veidus, kā viltot attiecīgos sertifikātus. Tam pievērš uzmanību arī lielie mediji, kā Wall Street Journal, kas raksta par to, ka internetā ir pieejams plašs daudzums šo karšu, kas balstās uz visai vieglu iespēju viltot CDC sākotnējās pases un tās parādās pat Amazon un Ebay saitēs. Jau maijā tika arestēts kāds bāra īpašnieks Kalifornijā par šādu pašu tirgošanu par nieka 20 dolāriem. Apsūdzība par to ir identitātes zagšana, valdības dokumentu un medicīnas dokumentu viltošana.

Kamēr WSJ vēl nevar nosaukt konkrētus ciparus, kādos apjomos tas viss notiek, tiek atzīmēts, ka šīs shēmas aizvien paplašinās. Ir arī kāds Kalifornijā licencēts homeopāts, kurš izgudrojis citādu shēmu, kurā cilvēki pasūta imūnsistēmu stiprinošas tabletes, bet saņem arī CDC pošu pasi, ieskaitot specifiskas instrukcijas, kā ierakstīt pareizo potes sērijas numuru.

Līdzīgi ir arī Eiropā, te tāpat šīs viltus pases sastopamas bieži. Itālijā konstatēti vismaz 30 dažādi sociālo mediju profili, kas tādus tirgo un pati Itālijas policija ziņo, ka pēdējos mēnešos zina par apmēram 500 pārdotām viltus pasēm. Galvenokārt tas notiekot Telegram kanālos.

Šobrīd attiecīgos viltus dokumentus var atklāt visai viegli – bet to ražotāji arī nestāv  uz vietas un tiklīdz tiks uzlauzta kādas valsts datu bāze, situācija var mainīties. Arī hakeri un dokumentu viltotāji savās prasmēs nemitīgi izglītojas. WSJ žurnāls piedāvā vēl vienu piemēru, kā tas notiek Itālijā. Tur kāds Telegram kanāls reklamē digitālo potes sertifikātu par 100 eiro, bet drukātu versiju par 120 eiro. Tur ir pat ‘ģimenes paka’ jeb 4 pases par 300 un 350 eiro attiecīgi. Par tām var maksāt gan kriptovalūtā, gan dažreiz ar Paypal vai Amazon dāvanu kartēm.

Tāpēc šī industrija nekur nepaliks, tā tikai pieņemsies jaudā un aizvien vairāk cilvēku mēģinās izkļūt no aparteīda otrās zonas uz pirmo. Un protams, daudzi no mums arī saskarsies ar šo dilemmu, vai mēģināt viltot šos ierakstus, vai tomēr palikt nelokāmiem un cīnīties par šādas pretdabiskas sistēmas eksistenci vispār.

One comment

  • Būtībā vai tas sertifikāts dabūts caur poti vai apejot poti, bet nopērkot, mērķis jau paliek tas pats – vēlme dzīvot pa vecam. Cilvēks izvēli veic vadoties no tā, kas ir izdevīgi viņam pašam. Tātad dzīvot pēc izdevīguma ir dzīvot pa vecam. Ne pēc sirdsapziņas.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s