Masveida izlikšana ASV – Sākas resets.

Augusts ir mēnesis, kad ASV sākas īsta problēma jeb epidēmija. Tā ir izlikšana no dzīvesvietām. Kāpēc tā – protams, vainīgs ir vīruss. Taču loģiski domājošie sen saprot, kāpēc tas viss tika plānots.

ASV kopš pagājušā gada septembra bija spēkā īpašs CDC moratorijs, kas aizsargāja daudzus miljonus īrnieku no izlikšanas, ja vini nevarēja vai negribēja maksāt par īri plāndēmijas laikā. Tas nozīmē, ka viņus nevarēja izlikt no telpām, īpašniekiem neļāva to darīt. Taču tagad šis laiks ir pagājis un visa iekavētā īres maksa nav nodzēsta, tā ir jāatmaksā. Daudziem tas nozīmē to, ka vai nu samaksā visa gada iekavēto maksu, vai arī viņus izliek ārā. Tā ir patiesā krīze, jeb kovidšova palaistās afēras nākamais elements visā brūkošajā kāršu namiņā.

Notiekošais draud izvērsties par īstu šausmu stāstu. Daudzi vēl cer, ka Kongresa pārstāvji atgriezīsies no atvaļinājumiem augustā un kaut ko darīs. Taču kāpēc lai vini kaut ko darītu, ja tāds ir lielais plāns no paša sākuma? Līdz ar to viss ir sagatavots turpmākajam ASV kā valsts un sabiedrības kolapsam. Savā ziņā tas bija neizbēgami un pie esošās situācijas tas pienāktu agrāk vai vēlāk. Diez vai īrnieki varēja cerēt, ka to namu īpašnieki, kuros viņi dzīvo, vienkārši neņems no viņiem naudu arī turpmāk vai atlaidīs parādus. Arī vidējam mājas īpašniekiem dzīve tur nav labāka, jo kā tad lai dzīvo, ja gandrīz gadu nav iespējams ne saņemt naudu par īpašuma izīrēšanu, ne izlikt tur esošos cilvēkus.

ASV ir tāda valsts, kas ir pilnīgi mākslīgi būvēta un darbojas uz kredīta – tā dzīvo visi, cilvēkiem parasti nemēdz būt nekādu iekrājumu. Nav tā, kā pie mums, kur lielākai daļai tomēr ir kaut kāds nebūt, bet savs dzīvoklītis, vai radi laukos un varbūt arī iekrājumi nebaltai dienai. Amerikānis tā neprot dzīvot un ar kārtējo algu nodzēš tikai iepriekšējo patēriņa kredītu. Līdz ar vispārējo masu bezdarbu afēras laikā, gluži loģiski, ka miljoni vairs nevar samaksāt par savu īri, ne kredītus un tāpēc valdība nāca klajā ar šo moratoriju, uzliekot aizliegumu izlikt cilvēku arī tad, ja viņš nemaksā. Cik loģiski tas bija un kā to vērtē viena vai otra puse, par to vairs nav ko diskutēt, jo šobrīd tas ir beidzies un namu īpašniekiem ir vesela kaudze ar iekavētās īres vēstulēm un izlikšanas pazinojumiem, ko izsūtīt.

Turklāt namu īpašnieku interesēs tagad ir pēc iespējas ātrāk izlikt tos, kas neko nevar maksāt, jo pastāv iespēja, ka Kongress tuvākajās nedēļās kaut ko vēl var lemt un varbūt pagarināt šo moratoriju, kas atkal neļaus izlikt nemaksātājus – loģiski, ka tādā situācijā labāk ir to izdarīt tagad. Un te runa ir par miljoniem – par to raksta vietējie mediji, kas tieši tā arī apraksta situāciju – šis moratorijs bija vienīgais instruments, kas turēja šos miljonus viņu mājās.

Baidena administrācija to bija arī pagarinājusi par mēnesi, bet ne ilgāk. Saskaņā ar ASV statistiku, tuvāko dažu mēnešu laikā izlikšana draud 3.6 miljoniem, bet 15 miljoni ir iekavējuši savus maksājumus. Viņu parādi saviem ‘lendlordiem’ ir astronomiski 20 miljardi.

Tā patiešām ir nacionāla traģēdija – taču ne vien tas. Septembrī lielākajā daļā štatu beidzas arī dažādi vīrusa pabalsti, kas ļāva tiem pašiem miljoniem bezdarbnieku nestrādāt un kaut ko ēst. Līdz ar to septembrī viņiem paredzēts dubultsitiens – gan paziņojums par pabalstu izbeigšanos, gan kvīts par nesamaksātiem rēķiniem vai izlikšanas pavēste. Ko darīs miljoni amerikāņu, kad pēkšņi nonāks uz ielas? Ja atcerās to, ka lielai daļai no viņiem ir vēl arī šaujamie, lietas kļūst pavisam neparedzamas.

 Kaut arī tā īsti nevar teikt, jo Resets tieši to arī paredz. Tālāk seko masu nemieri, veikalu laupīšanas un pilsoņu karš, kurā nesen varenā Amerika sabrūk kā vecs grausts. Tās filmas no sērijas par Trako Maksi un postapokaliptisko sabiedrību patiešām nebija nekāda fantastika. Šeit nepalīdz nekāda naudas drukāšana un triljoni, kurus pumpē iekšā kaut kur sistēmā, jo tas viss tikai ātrāk to sagrauj. Bet tas ir nākamais solis lielajā Resetā, kur cilvēkam nekas nepieder, bet viņš ir laimīgs. miljoni amerikāņu to piedzīvos jau tuvākajos mēnešos.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s