Kas ir Ginkgo Bioworks un kā tas var mūs ietekmēt?

Šī gada maijā publiskajā tirgū parādījās kompānija ar tādu nosaukumu  un tās vērtība tiek lēsta kā 15 miljardi dolāru. Kas tā par kompāniju un kāpēc no tās jāuzmanās?

Tā ir Reseta agendas plānotāju jaunā uzlecošā biotehnoloģiju zvaigzne, ja tā var teikt. Tā šobrīd vēl nav tik labi zināma, kā Monsanto, ko ne bez pamata dēvē par pasaules ļaunāko kompāniju, bet šīs kompānijas profils un pētījumi liecina, ka šī to var pat pārspēt.

Viņi sevi sauc tieši tā – organismu kompānija. Tā tika dibināta vēl 2009.gadā un atkal tie ir MIT jeb Masačūsestsas štata tehnolģiju institūta zinātnieki. Tā ir bioloģiskā inženierija un kompānijas moto skan tieši tā – mēs veidojam, izstrādājam, testējam, ražojam un licencējam organismus. Viņu darbi saucas ‘dizaina bioloģija’ un tas nozīmē šūnu programmēšanu, lai tās ražo visu iespējamo, no pārtikas līdz dažādiem materiāliem un terapijām. Tā ir gēnu programmēšana, veidojot jaunas DNS un jaunus organismus, kurus pēc tam ar licenzi pārdod tālāk un izmanto dažādās industrijās, no mākslīgiem saldinātājiem līdz medicīnai.

Kamēr viņus pasaulē tik labi vēl nepazīst, tomēr naudas viņiem netrūkst. 2015.gadā jau pirmajā investoru piesaistes pasākumā viņi savāca 9 miljonus dolāru. Pēc dažiem mēnešiem saņēma 45 miljonus no Viking Global Investors. Bet jau pirms 3 gadiem kompānijas vērtība jau bija vesels miljards, ieskaitot 429 miljonus, ko tur investēja Cascade Investment. Tālāk vēl interesantāk – pagājušā gada novembrī Ginko saņēma 1.1 miljarda aizdevumu no ASV valdības kovid testēšanai un jēlmateriālu izstrādei nākamo pandēmiju vajadzībām.

Savukārt pats Ginkgo konsorcijs tālāk veido savas kompānijas, viena no tām ir Allonia, kas 2020.gada oktobrī uzsāka 40 miljonus dolāru vērtus notekūdeņu pētījumus, lai meklētu tur vīŗusus. Tas viss notiek saskaņā ar PVO pasludināto globālo vides uzraudzības programmu, kas ir daļa no plāndēmijas ‘apkarošanas’

Patiesībā tā ir daļa no Reseta, kur pietiekoši skaidri definēti mērķi – globālo krīžu pārvarēšana un esošo industriju transformācija. Tas ir viss tas pats, ko grib izdarīt gan Davosas hunta, gan tai kalpojošie režīmi.

Un atkal šeit redzams viss tas pats zirnekļa tīkls. Minētā Cascade Investment ir Bila Geitsa kontrolēta kompānija un caur to viņš ir kļuvis par lielāko zemes īpašnieku ASV.

Bet Ginkgo Bioworks ir skaidri norādīta kā Davosas foruma partneris un tāds ir tās vadītājs Jason Kelly. Savukārt Ryan Morhard, kas ir atbildīgais par kompānijas sabiedriskajām attiecībām, vienlaicīgi ir Davosas foruma autors. Tur viņš darbojās vēl pirms pievienošanās Ginko un kā reizi bija atbildīgs par globālo risku un veselības drošības izpēti. Tā izskatās kārtējā resetnieku brigade praksē.  Jau 2016.gadā Davosas forums atzina šo kompāniju par pasaules vienu no inovatīvākajām.

Un tāpēc tā atrodama arī Davosas partneru sarakstā, kas būs atbildīgi par nākotnes veidošanu Reseta vajadzībām. Tā ir visa fantāziju pakete, kā Švābs redz post-pandēmijas pasauli, kas ir tehnokorātisks, digitāls un transhumānisma murgs, ja uz to skatās normāls cilvēks. Bet šī murga realizācijai ir izvēlēti instrumenti, tie ir piestūķēti ar naudu un šī kompānija ir viens no ieročiem pret cilvēci, tāpēc par to būtu vērts vismaz zināt. Tas patiešām ir kā zirneklis, kas auž savu tīklu – no tās pēdējos gados atdalītas vēl vairākas kompānijas, kā Joyn Bio un MotifFoodWorks – lai saprastu, ko tas nozīmē – Joyn Bio ir noslēdzis sadarbību ar Bayer Crop Sciences par 100 miljoniem doāru, bet Motif savukārt ir 90 miljonu dolāru sadarbība ar Fonterra un Loius Dreyfus. Un tās ir globālas agrikultūras un finanšu korporācijas.

Un ko tad grasās darīt Joyn Bio? Viņi ražos mikrobus agrikultūrā, bet MotifFoodWorks strādā pie stratēģijas, kur cilvēkiem tiks piedāvāti ģenētiski modificēti augi – tāpēc tas viss lieliski der Reseta ideoloģijā, kur pārtika vairs neaug dabā, bet laboratorijās. Vēl viens Ginko atzars Coincentric nodarbojas ar kovid testu ražošanu specifiski bērniem skolās. Arī šeit var atrast to pašu tīklu, tā kā šīs kompānijas vice prezidents Dylan George pirms tam strādājis gan ASV valdības biodrošības projektos, gan CIP investīciju kompānijā, kam ir saikne ar Facebook finansēšanu, kā arī biomedicīnas militārajā kompleksā BARDA. Coincentric kadros atrodami daudz šādi interesanti tipi, ieskaitot ASV armijniekus un bijušos DARPA līdzstrādniekus.

Vārdu sakot, šeit savijas kopā viss – ASV militāristi, DARPA, CIP, Davosas forums un kas tikai ne. Kādu tad nākotni viņi mums plāno? Ginkgo uz to atbild vienkārši – viņu plāns ir uzbūvēt platformu, kas ļauj tās klientiem programmēt šūnas tikpat viegli, kā to dara ar datoriem. Šo platformu paredzēts izplatīt visās attiecīgajās nozarēs – agrikultūra, medicīna un ķīmiskā rūpniecība. Vai cilvēce tik vienkārši pieņems tādu nākotni, kurā viņiem nekas nepieder, bet viņi ir uzlaužami un programmējami dzīvnieki? Daži noteikti grib tā dzīvot un skrien potēties, bet cīņa par planētu tikai sākas.

Izmanotais avots.

2 komentāri

  • Ja tu neizveidosi pats savu dzīves plānu, tad ļoti iespējams, ka iekritīsi kāda cita dzīves plānā. Un kā tev šķiet, ko viņi tev būs ieplānojuši? Visdrīzāk, neko daudz.
    / Džims Rons /

    Patīk

  • Jeezus vaardaa, es sagrauju un saaardu visus un jebkadus velna nodomus, plaanus, programmas , idejas un sheemas; un pasludinu pilniigu un absoluutu Jeezus uzvaru; visaas muusu dziives sfeeras;

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s