Haoss Lielbritānijā un tukšie plaukti.

Šajās dienās pārtikušajos un bagātajos Rietumos bija vērojamas ainas, kas ir pazīstamas tiem, kuri piedzīvojuši PSRS pēdējos gadus – tukši veikalu plaukti un haoss tirdzniecības sfērā. Kas tad noticis?

Kā zināms, tad britiem kopš 19.jūlija skaitās brīvlaišana – atcelti aizliegumi, var apmeklēt bārus un restorānus. Tai pat laikā piespiedu potes aprūpes namu darbiniekiem, uzpurņi sabiedriskājā un valdības cīņa ar izklaides industrijas īpašniekiem par kovid pasu uztiepšanu, ko tie nevēlas darīt.

Bet britu salās haoss radies tāpēc, ka tika izsūtīti 1.3 miljoni brīdinājumu pašizolēties tiem, kuri lieto šīs kontaktu izsekošanas programmas. Loģiski, ka tas ietekmē visas industrijas, jo tie taču ir arī darbinieki, kuri nevar strādāt ne loģistikā, ne veikalos. Supermārketu vadītāji centās pierunāt valdību ieviest izņēmumus attiecībā uz šoferiem un pārdevējiem, bet kā mēs to varam lasīt pašā britu presē, tad biznesa sekretārs Kwasi Kwarteng – diez kas tas par angļu lordu– izrādījis satraukumu par to, ka cilvēki kritīs panikā un izpirks visus veikalus tukšus, kas izraisīs pārtikas krīzi. Supermārketi izplatīja tieši tādus paziņojumus, aicinot nepirkt tualetes papīru, makaronus, ūdeni un vīnu, taču cilvēki tieši to ņēma un izdarīja, kā rezultātā varam vērot gluži apokaliptiskas ainas ar tukšiem veikalu plauktiem tā, it kā visur būtu notikusi beidzamā izpārdošana pirms slēgšanas.

Lietas ir tādas, ka pastāv vajadzība pārtikas apgādē iesaistīt pat armiju. Londonas mērs Sadiq Khan – vēl kāds britu lords – paziņoja laikrakstam Evening Standart, ka viņš ir noraizējies par to, vai būs iespējams uzturēt būtisko nozaru darbību, kā sabiedriskais transports, pārtikas loģistika un atkritumu izvešana. Vēl jau armijas ievešana ielās netiekot apspriesta, bet situācija ir dramatiska. Turklāt absolūti apzināti un tīši radīta kā afēras sastāvdaļa jeb nākamā fāze, radīt haosu un paniku jau pa nopietnam.

Un tas tiek panākts vienkārši izsūtot šīs īsziņas par to, ka saņēmējs ir bijis kontaktā ar feik vīrusa inficētu personu. NHS sistēmā tikai nedēļas laikā līdz 14.jūnijam tika izsūtīti 600.000 šādu ziņojumu. Tāpēc esošā situācija ironiski tiek apzīmēta kā United Pingdom – tā kā ‘ping’ nozīmē piefiksēt un apzīmēt kaut ko. Tādā veidā varam redzēt, cik gan fantastiski daudzpusējs ir šis kovidšovs – var apturēt veselu industriju darbību, radīt krīzi un haosu, pārtikas trūkumu un kritiskās infrastruktūras apturēšanu gluži kā tādā zombiju apokalipses filmā.

Turklāt NHS aplikācija vēl ir kā ieteikums, bet Anglijā darbojas vēl arī Test&Trace sistēma, kura arī izsūtījusi brīdinājumus par karantīnu 420 tūkstošiem. Un šajā gadījumā tas vairs nav ieteikums, bet pavēle, jo citādi var nākties maksāt bargus sodus. Uz valdību tiek izdarīts spiediens jau nedēļām ilgi ar prasību mīkstināt šīs sistēmas jūtīgumu, ieviest izņēmumus attiecībā uz kritisko darbu veicējiem un pilnībā sapotētiem britiem, jo pretējā gadījumā aizvien pieaugošais feik vīrusa pozitīvo Delta gadījumu skaits novedīs pie tā, ka visi tik un tā būs spiesti sēdēt mājās, jo trāpīsies ceļā kādam inficētam.

Tas viss ir tik smieklīgi, ja nebūtu tik skumji, ka tā var muļķot cilvēkus un tīši sagraut veselu valsti, bet acīmredzot, ka tā saucamā brīvestības diena ir tieši tas. Nu jau varam sagaidīt patiesu krīzi un pat kritiskās infrastruktūras apstāšanos, kam sekas tad ir neparedzamas. Un ja tas nostrādās UK, tad līdzīgi scenāriji tiks veidoti arī citur, kur tas iespējams. Šovs turpinās. Un nākamais tā cēliens patiešām ir pārtikas trūkums. Vai esam tam gatavi?

One comment

  • Šis gan nav īsti taisnība,tieši strādāju veikalu piegādē,plaukti pilni un nenormāli daudz produkti nāk atpakaļ,jo neizpirkti,paletēm aiziet uz atkritumiem.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s