Skaldīt vai apvienoties?

Pēdējā laika notikumi rada nepieciešamību vēlreiz atgriezties pie šīs tēmas.

Tā joprojām ir milzīga problēma, jebšu skaldi un valdi princips ir tik spēcīgi iedēstīts, ka pat planetārā apvērsuma, nošpricēšanas, aparteīda un ciparu fašisma draudi daudziem tā arī nepalīdz atmest vecos aizspriedumus un atrast kopēju valodu ar tiem, kuri vismaz kaut kādā veidā cenšas nepieļaut šo neprātu. Jo viņi ir slikti un nepareizi kaut kādā citā jomā.

Mums jau te nav tālu jāmeklē – nemitīgi skandētais par slikto Krieviju un sen aizgājušiem padomju laikiem, par kuriem nebeidzas vaimanāšana pat valstiskās politikas līmenī. Un tālāk var saskaldīt cik sadaļās vien grib – tie ir tāda organizācija, šitie ir sekta, tie ir dezinformatori, tiem maksā Kremlis un līdz ārprātam. Kas no tā visa beigās sanāk? Nekas nesanāk, uzvar afēras organizatori.

Un ir otra pieeja – atmest uz brīdi visus šos aizspriedumus un saprast, ka šajā brīdī var atrast kaut ko kopēju ar daudziem, kur iepriekš tas varēja likties neiespējami. Protams, ar visiem tas nekad nesanāks, bet ir kaut kādas sadaļas, kurās to var izdarīt. Viens konkrēts piemērs ir tās pašas reliģiskās organizācijas, kas arī mums Latvijā aktīvi darbojas ar savu sekotāju pulku un apkārtējie tās vienkārši sauc par sektām. Man personiski ir pavisam citi uzskati par reliģiju, par to, kas un kāpēc to šeit atnesa un ko tas viss te nodarīja – kas varētu būt kopējs Baltu kosmoloģijai ar krustnešiem? 

Bet vai nav dīvaini, ka tieši šīs tā saucamās sektas šobrīd atšķirībā no Vatikāna un daudzo lielo konfesiju pārdotajiem mācītājiem ir iestājušās pret šīm potēm, Resetu un pats galvenais, par normālu ģimeni, pret praidiem? Viņi ir tie, kas savā ziņā ir iekonservējuši šīs tradicionālās un vispārējā seksisma laikmetā dažbrīd varbūt arhaiskās viduslaiku vērtības, sievietes un vīrieša lomas ģimenē un diviem dzimumiem, nevis X.

Visi tie Amish un mormoņi un vēl visādi citi, par kuriem sabiedrībā vienmēr valdīja divdomīgi uzskati. Jehovas liecinieki vienmēr bija pret asins pārliešanu un par to viņus vajāja un tiesāja – bet vai šobrīd Jūs sev gribētu pārliet kāda sašpricētā  zombija asinis, par to pat nezinot? Asinis ir visa informācija par personību un tas ir sakrāls šķidrums, par ko lielākai daļai nav nekādas nojausmas, kā tas viss strādā un kāpēc asins tīrība ir tik svarīga. Tā ir sanācis, ka visas šīs vērtības pēkšņi ir sagriezušās otrādi un tieši šīs rūpīgi sargātās ‘atpalikušās’ tradīcijas ir tas, kas spēj izglābt cilvēci, pret kuru ir pieteikts totāls karš. Vai mēs tagad lamāsim viņus par sektām, vai sapratīsim to, ka tur ir ļoti svarīgas un būtiskas lietas, atmetot tos strīdus par Dievu, kas katram varbūt ir pilnīgi citāds un kam vēl nav šīs izpratnes nemaz?  Šobrīd tam vairs nav laika, jo ir jānosargā pati Cilvēcība.

Vēsturē ir divi labi piemēri, kas notiek tad, ja cilvēki nespēj apvienoties un kad spēj. Pirmais ir tā pati krustnešu ienākšana Baltijā, kad daudzās lepnās ciltis un to vadoņi tā arī nespēja pa īstam apvienoties visi pret šo kopējo ienaidnieku. Kāds domāja, ka kaut ko sarunās paši, kādi izvēlējās pakalpot, kādi vēl kaut ko – rezultātā, lai arī pretestība ilga gadsimtiem, kaut kādas apvienības bija, bet tādas lielas kopējas pretošanās tomēr nebija.

Otrs piemērs ir daudz interesantāks un vēsturiski mazāk saprotams, jo šeit valda milzum daudz mītu, melu un aizspriedumu. Bet tā ir revolūcija Krievijā – tur bija divas, monarhisti februārī, kas sagrāva valsti un boļševiki oktobrī, kas valsti izglāba. Toreiz tā bija ļoti maza partija un tai nebija ne kadru, ne resursu, lai pārvaldītu visu milzīgo valsti. Tāpēc vispirms viņi apvienojās ar daudzām citām tā laika partijām, meņševiki, kreisie eseri, pat anarhisti, atrodot kaut ko kopēju lielā mērķa vāŗdā, izglābt valsti no izpostīšanas – īsto patriotu vienmēr ir ļoti maz, tāpēc nākas sadarboties ar visu to, kas ir pie rokas, ja vien to visu var ievirzīt kaut kādā izdevīgā gultnē un saglābt situāciju. Pēc tam jau sākās attīrīšanās un parādījās savi kadri un process aizgāja tā, kā mēs to vēsturiski zinām. Bet šo niansi un tā laika vadītāju spēju saskatīt tālejošu stratēģiju gan zina retais.

Tad par ko ir šis stāsts – šobrīd mums atkal ir tieši tāda pati situācija un tieši tādas pašas izvēles. Vai nu spēt atrast un saprast tos, kuri kaut uz brīdi noder kopējā cīņā ar šiem Reseta fašistiem, kas ir kopējais planetāŗais ļaunums, vai arī ļauties dogmām, aizspriedumiem un turpināt dzīvot lepni viensētā ar domu, ka viss paies garām un lai tie citi tur ņemas. Tā domāja daudzi līdz šim un nekad viņiem nebija taisnība. Konkrētāk runājot, arī Latvijā ir visādas diezgan odiozas personības, kopienu līderi, bijušie un esošie politiķi ar visādu reputāciju un arī pagātnē sadarītām nesmukām lietām. Taču viņi šobrīd saprot to, kas draud gan viņiem, gan visiem citiem no šī Reseta un tās varas, kas aiz tā nāk. Un tas, kas iestājas pret to, šobrīd momentā zaudē ‘reputāciju’ varnešu informatīvajā telpā. Tāpēc tas nu it nemaz nav tas, par ko šobrīd būtu jāuztraucas.

Un šeit katrs var padomāt par saviem aizspriedumiem, ja kādam tādi ir – kāpēc nevarētu atbalstīt to vai citu kustību, iesaistīties kaut kur vai atrast kopējo ar tiem, kur starpā līdz šim valdīja kādi pavisam muļķīgas dogmas? Tas ir vienīgais veids, kā cilvēce var uzvarēt šo ļaunumu, jo tas prot iespraukties un ielīst katrā šūnā, saindējot apziņas gan atsevišķiem ļaudīm, gan sējot naidu starp veselām tautām.

Bet kas esi Tu?

One comment

 • Sarežģīti. Jautājums, cik tālu iet tie kas iestājas kāda pusē, vai jau no paša sākuma ir gatavi locīties izdevīguma dēļ. Un vai vispār kaut brīdi ir aizdomājušies kā klājās viņu līdzcilvēkiem, tautiešiem kad domāja tikai par saviem biznesiem, savu labklājību.
  Tauta ir palikusi tik liela cik ir un tas ir visu to nopelns kas taisīja politiku savās interesēs, aizmirsot kā iet tautiešiem kopumā un tie nav tukši vārdi, cilvēku dzīvju krīzes, galvenokārt materiālu iemeslu dēļ, niecīgās algas, aizbraukšana, u.c.
  Ja cilvēks iesaistās politikā ar kādu vienu mērķi tad nav iespēja to atrisināt bez ietekmes uz citām cilvēku dzīves sfērām, viss jārisina kopumā, ievērojot lēmumu ietekmi uz katru no cilvēka dzīves sfērām – labklājība, veselība, miers visiem, ja esam sabiedrībā un plānojam turpināt saskarties, mijiedarboties ar citiem cilvēkiem tad loģiski, ka viena paša vakardienas lēmumi ietekmē otra šodienas lēmumus abu attiecībās.
  Kā ir saucama bezgalīga uzticēšanās cilvēkiem kuri ir parādījuši savu lokanumu, lēmumu grozīšanu atbilstoši savtīgiem nolūkiem, nostājoties tavā pusē vien tāpēc lai tiktu uz priekšu? Kāds būs tāda cilvēka nākošais solis? Kāds zin? Vai esi pārāk jauns un pārāk maza pieredze tavas uzticēšanās laušanā un tieši tāpēc turpini ticēt “revolucionāriem” un stāstīt pasakas par uzvarētājiem.
  Tici sev.

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s