Tici zinātnei jeb kas maksā, tas pasūta mūziku

Tici zinātnei, viņi saka. Bet kas tad ir šodienas Farmas zinātne? Ja to vispār varēja par tādu nosaukt, tad pēdējā pusotra gada laikā tai iedzīta pēdējā zārka nagla. Bet arī šis process nesākās ne vakar, ne pirms gada.

Jau 2005.gadā profesors John Ionnidis uzrakstīja ļoti populāru un pēc tam bieži citētu pētījumu par to, kapēc lielākā daļa tā saucamo publiskoto zinātnisko dokumentu ir nepatiesi.

Kopš tā laika tas ir ticis lejupielādēts desmitiem tūkstošu reižu un to lasījuši neskaitāmi pētnieki un tie, kas patiešām gribētu ticēt zinātnei. Protams, ne tie, kas tai sākuši ticēt kovidšova laikā, kad viņiem to pateica no TV ekrāna. Galvenā atziņa jau toreiz tika izteikta šādi – :

Aizvien vairāk atklājas tas, ka apgalvojumi par veiktiem pētījumiem daudzās zinātnes sfērās ir tikai esošās viltus doktrīnas precīzāk izteikti mērījumi.

Marcia Angell 20 gadus ir bijusi kādreiz respektablā New England Journal of Medicine redaktore. Arī viņas izteikums ir līdzīgs.

 Proti, mēs vairs nevaram ticēt lielai daļai no klīniskajiem pētījumiem, kas tiek publicēti, vai uzticēties autoratīviem doktoriem un viņu vadlīnijām. Man nav prieka izdarīt tādu secinājumu, bet es pie tā nonācu lēnām un pamazām savu 20 gadu pieredzes laikā tieši šajā darbā.

Peter Gotszhe savā grāmatā “Nāvējošā medicīna un organizētā noziedzība” raksta sekojošo –

Galvenais iemesls tam, ka mēs lietojam tik daudz zāles ir tas, ka Farma mums tirgo nevis zāles, bet melus par tām. Praktiski viss, ko mēs par tām zinām, ir vien tas, ko šīs kompānijas ir izvēlējušās teikt mums un arī mūsu ārstiem. Ja jūs neticat tam, ka sistēma ir ārpus kontroles, tad paskaidrojiet, kāpēc medikamenti ir trešais lielākais mirstības iemesls pasaulē?

Arī Richard Smith, kas savulaik daudzus gadus bijis redaktors vēl kādā prominentā medicīnas žurnālā British Medical Journal, jau pirms vairākiem gadiem rakstīja par to, ka vēl pirms 20 gadiem kāds statistiķis Doug Altman publicēja rakstu šajā žurnālā par to, ka liela daļa medicīnisko pētījumu ir sliktas kvalitātes un maldinoši. Viņa raksts saucās “The scandal of Poor Medical Research” Jau tad viņš rakstīja, ka tie balstās uz neatbilstošiem parametriem, nekorektām metodēm un kļūdainām interpretācijām. Tas bija jau 1994.gadā. Savukārt Ričards Smits piebilst, ka 20 gadus vēlāk nekas nav kļuvis labāk, bet sliktāk. Un tad pienāca kovids..

Kas tad ir noticis? Medicīniskie pētījumi arī ir kļuvuši par industriju. Turklāt ļoti dāsnu un bagātu industriju. Daudzi medicīnas žurnāli tagad prasa tūkstošiem dolāru autoriem par to, ka viņu pētījumi tur tiek publicēti. Tas nozīmē, ka jebkuram neatkarīgajam pētniekam ir ļoti apgrūtinātas šādas iespējas kaut ko vispār publicēt, ja vien viņam nav sponsora, piemēram, kādas universitātes vai Farmas kompānijas veidolā. Tad viņam jābūt pietiekoši turīgam un tas jādara par savu naudu. Ne vien tas, bet arī lasītājiem bieži tiek prasīta samaksa par pilna pētījuma lasīšanu. Viņi prasa maksu par lejupielādi, pelna ar reklāmām, bet paši autori parasti nesaņem neko. Un tas viss nes labu peļņu.

Ja šo procesu kontrolē nauda, tad tas neizbēgami noved pie interešu konflikta un krāpšanas. Kas maksā, tas pasūta mūziku arī šeit. Un tie ir paši ražotāji – farma vai pārtikas kompānijas var atļauties maksāt lielu naudu par šo pētījumu publicēšanu attiecīgajos žurnālos. Tikai tie ir viņu intereses pārstāvoši pētījumi, nevis kritiska pieeja un izvērtējums. Papildus finanšu sistēmai tur darbojas vēl otrs aizsardzības mehānisms un ja kāds iedrošinās uzstāties pret ‘oficiālo’ versiju, viņš tiek pakļauts nopirkto ‘kolēģu’ uzbrukumiem.

Šodienas pseidozinātne ārēji izskatās pietiekoši īsta – ir baltie halāti, laboratorijas, datorprogrammas, zinātniskie grādi un konferences. Bet iekšēji tur ir pavisam kas cits. Šie zinātnieki nav gluži tik muļķi, lai stāstītu atklātus melus, kaut arī tā reizēm gadās. Tomēr šajā arsenālā ir daudz kas cits – pārspīlējumi, selektīvā izvēle un manipulācijas –tas viss strauji pieaug. Viss jau bija slikti, bet plāndēmija vispār aiznesa visu veselo saprātu uz kādu citu dimensiju. Ja pašā afēras sākumā kāds teica, ka, piemēram, vitamins D ir svarīgs saslimstības novēršanā, tad viņam virsū metās ‘faktu čakari’ ar apgalvojumu, ka tās ir muļķības un viltus ziņas.

Un tad 17.jūnijā parādās pētījums par to, ka Izraēlas zinātnieki tomēr atklājuši, ka D vitamīna trūkums hospitalizētiem pastiprina letāla iznākuma bīstamību. Tātad tas tomēr ir nepieciešams – tikai vajag to pateikt citiem vārdiem, tad viss ir kārtībā un faktu čakariem nav komandas uzbrukt, ja šis ir viņu pašu interesēs. Cik reizes ir mainījušās visu lielo veselības globālistu organizāciju vadlīnijas pa šo laiku bez nekāda loģiska pamata?

Bet šodien vispār nav pat iespējas par šīm tēmām uzsākt zinātnisku diskusiju, jo tādas nav – visi, kas iestājas pret šīm antizinātniskam muļķībām, vienkārši tiek izdzēsti no platformām un izmesti arī no karjeras. Viens no daudziem piemēriem ir Dr. Francis Christian, praktizējošs ķirurgs un klīniskais profesors Saskatchewan Universitātē – viņu nekavējoties atstādināja no amata un iespējas mācīt studentus ar šī gada septembri neskatoties uz viņa 20 gadus ilgstošo praksi savā amatā un daudzu veselības programmu vadīšanā.

Un tas ir tāpēc, ka šī gada jūnijā viņš uzrakstīja paziņojumu 200 saviem kolēģiem, kurā pauda bažas par to, ka Kanādas bērnu spricēšanas programmā nepastāv informētas izvēles nodrošinājums. Turklāt viņš nav nekāds ‘vakcīnu’ pretinieks, tieši otrādi, atbalsta tās, tic arī tam, ka vīruss ir īsts un vecākiem ļaudīm kovidpotes nes labumu. Viss, kam viņš nepiekrīt, tas ir bērnu špricēšana, kuri nav riska grupā un viņa bažas ir par informācijas trūkumu vecākiem pirms tās. Tas ir viss.

Tāpēc kad mēs redzam šos nejēdzīgos saukļus ‘ticēt zinātnei’ mums ir jābūt tieši tādai pašai informācijai par to, kas tad ir šī zinātne, kas par to maksā un vispār jau zinātnei ticēt ir absurds pats par sevi. Zinātne ir kritikas, šaubu un pētījumu ceļš – šī nav zinātne, tā ir totalitāra sekta.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s