Bērnu masu kapi – Kanādas tumšā vēsture

Kamēr Rietumu pasaule aizņemta ar Ķīnas strostēšanu par attieksmi pret etnisko minoritāti uiguriem un vaimanāšanu par Navaļniju Krievijā, tikmēr izgaismojas briesmu lietas par viņiem pašiem. Kanādā sāk atrast etnisko pirmiedzīvotāju masu kapus un pamazām atklājas cilvēktiesību pamācītāju tumšā vēsture.

Pēdējās divās nedēļās atklātas jau divas šādas masu kapu vietas skolās, kuras pārvaldīja katoļu baznīca. Vispirms tie bija 215 atrastie bērni reiz lielākajā skolā Britu Kolumbijā un tagad tie ir vēl 715 citā skolā Saskatchevan provincē. Pasaulei tiek atklātas šokējošas lietas par šīm skolām un to, kas tajās patiesībā noticis. No 19.gs vidus līdz 1970tajiem vairāk kā 150.000 pamatnāciju bērniem bija jāapmeklē valsts apmaksātās katoļu skolas, lai asimilētu viņus Kanādas sabiedrībā. Viņus piespiedu kārtā kristīja svešā ticībā un aizliedza runāt viņu valodā. Daudzi tika pārmācīti fiziski un ap 6000 no viņiem ir aizgājuši bojā.

Šie atklājumi parāda gan pašas Kanādas, gan katoļu baznīcas vēstures tumšās lappuses, par kurām līdz šim nebija zināms. Izrādās, ka tieši tur ilgstoši ir notikusi pamatiedzīvotāju bērnu spīdzināšana. Kanāda ir viena no aktīvākajām valstīm, kas šobrīd runā par Ķīnā notiekošo, kur notiek līdzīgi pārkāpumi. Kolektīvie Rietumi nemitīgi runā par cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā un Baltkrievijā un padomju laikiem, taču tagad izrādās, ka turpat ‘brīvajos un demokrātiskajos’ Rietumos notiek vēl briesmīgākas lietas.

Kaut kā līdz šim tādi bērnu kapi nav atklāti nekur citur, kā tieši tur un viņi sev patur morālas tiesības mācīt citus par cilvēktiesībām? Ja kaut kas tāds tiktu atklāts tai pašā Ķīnā vai kādā citā valstī, kam viņi nemitīgi aizrāda, tad pasaule tiktu burtiski uzspridzināta. Taču pašā Kanādā pietiek ar vienkāršu atvainošanos un šī bērnu genocīda organizētāji pat netiek saukti pie atbildības. Protams, šie atklājumi tik un tā ir nozīmīgi, jo šis ir laiks, kad maskas krīt un katrs atklājas par to, kas viņš ir. Šajā gadījumā atklājas viss britu impērijas mantojuma krāšņums – tā saucamā Anglosfēra jeb Austrālija, Kanāda, ASV un Jaunzelande šobrīd ir tieši tās valstis, kuras vieno britu imperiālisma pagātne – kolonizācija, terors pret vietējiem iedzīvotājiem, fiziska to likvidācija, asimilācija un vienlaicīgi sev piešķirtās morālās tiesības valdīt par pasauli, tajā notiekošiem procesiem un savu ‘vērtību’ uzspiešana pārējiem.

Un tas ir par spīti tam, ka šīs valstis savu pārticību ir būvējušas tieši uz vietējo pirmiedzīvotāju kauliem un nežēlīgu teroru pret viņiem –bet tas netraucē tām uzmesties par ‘brīvības un demokrātijas’ nesējiem. Tieši Kanāda līdz šim skaitījās tīrākā no šīm valstīm – ja kaut kādā ziņā pasaulei bija zināms par to, kāda ir pārējo valstu pagātne, tad par Kanādu līdz šim valdīja uzskats kā par liberālisma un cilvēktiesību utopiju, progresīvās demokrātijas nesēju un paraugu Rietumu sasniegumiem. Taču pēc savas būtības tā ir tāda pati koloniāla valsts ar tikpat tumšu pagātni, kas sāk atklāties vien tagad. Turklāt tagadējā premjerministra vadībā tā ir kļuvusi arī par vienu no digitālā fašisma un kovid diktatūras ieviešanas paraugvalstīm, kā arī perversais liberālisms un tā propaganda tur sasniedzis neprātīgus apjomus.

Kā tā var būt, ka šīs pašas valstis nemitīgi rāda ar pirkstiem uz citiem, kamēr pašu pagātne brēc uz debesīm? Turklāt tā nemaz nav tik sena pagātne, jo viena no šīm skolām darbojās vēl 1997.gadā. Mēdz teikt, ka vēsturi raksta uzvarētāji un politiskais triumfs līdz šim ļāvis noslēpt to, kas notiek pašu pagalmos. Visu šo britu imperiālisma pēcteču piesavinātā uzvara pār nacismu otrā pasaules kara laikā bija tas iemesls, kāpēc tās no pasaules kolonizatoriem varēja nomainīt zīmolu uz glābējiem un varoņiem. Nemitīgi piesauktais holokausts un cīņa pret nacismu, ko tās pašas vispirms radīja un apgādāja gan ar idejām un resursiem, radīja tām apstākļus, kur tās varēja izpausties kā taisnīguma nesēji un pasaule tam noticēja.

Taču eigēnikas un pasaules depopulācijas idejas nāk tieši no britu ģēnijiem. Bet patreiz notiekošais atklāj pasaulei pavisam citu patiesību. Kanāda apsūdz genocīdā Ķīnu, bet neko negrib zināt par tādu pašu pie sevis. Rietumi nemitīgi demonizē vienu Austrumu valstu vadītāju aiz otra, apkrāmē ar sankcijām un veic iebrukumus, bombardējot un izpostot valstis pēc patikas, kamēr pašu mājās notiekošais izpelnās labi ja kādu rakstu avīzē. Un nē, šeit nevajag vainot balto rasi, ko tagad dara šie paši liberāļi. Aiz katra nozieguma stāv konkrēta organizācija, uzvārdi un viņu īstenotā politika, kam nav nekāda sakara ar ādas krāsu, bet tikai ar morāles principiem un noziedzīga nodarījuma sastāvu.

Tieši tāpēc jau šādai vienpolārai sistēmai un hegemonijai tuvojas gals.

One comment

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s