No mīnus 70 līdz parastam ledusskapim – Pfizer substances afēra.

Vai atceraties, ka sākotnēji pirmajos švakcinēšanas mēnešos vēl pagājušā gada beigās bija runa par to, ka Faizera švakcīna jāglabā ārkārtīgi zemā temperatūrā, mīnus 60-80 grādi, citādi mRNS sekvence ir ļoti nestabila un izjūk, kas padara šo substanci labākajā gadījumā neefektīvu, ja ne vēl daudzkārt bīstamāku?

Toreiz par to bija diezgan daudz rakstu arī medijos, tā bija liela problēma, globālā loģistika un uzglabāšana, dažas partijas tika atsauktas, jo izmaiņas tikai par kādu grādu varēja novest pie sabojāšanās. Bija nesapratne par to, kā tad nodrošināt tādu tepmeratūru, kā pārliecināties par sensoru pareizību un daudz visādu ķibeļu, padarot šo injekciju par ļoti neērtu transportēšanai.

Tāpēc pasaules nošpricēšanu viņi plānoja tieši ar Zeneku, jo tai nav nepieciešama tik zemas temperatūras uzglabāšana. Arī Modernai tā ir daudz mazāka. Taču tagad situācija ir mainījusies un Zeneka vairākās valstīs pat ir aizliegta, jo veidojas trombi. Taču šī nebija mRNS tehnoloģija, savukārt tās antireklāma vienlaicīgi ir izdevīga Pfizer, tā kā daudz vairāk lieto tieši to. Kaut arī tās kaitējums veselībai it nemaz nav mazāks.

Vai nevienam nav radušies jautājumi, kas ir noticis tagad, ka par temperatūru un vārīgo uzglabāšanu jau krietnu laiku neviens nerunā, bet Latvijas režīms špricē ļaudis lielveikalos, Centrāltirgū, tagad grasās doties potnieku izbraukumos uz gadatirgiem vasaras karstumā? Kas notika ar -70 grādiem, vai kolektīvā amnēzija? Vēl jo vairāk dīvaini, ka tādi jautājumi nerodas tiem, kuri dodas špricēties. Taču tā acīmredzot ir tāda ļaužu kategorija, kurai nekad jautājumu nav, ko vara liek, to arī dara.

Bet jautājumā par temperatūru ir noticis sekojošais. Izradās, ka jau šī gada februārī Pfizer tika iesniedzis ‘jaunus rezultātus’, kas apliecinot to, ka šīs substances ampulas tomēr varot glabāt arī zemākās temperatūrās, robežās no -15 līdz -25 iepriekšējo -70 grādu vietā. Tad to visu, saprotams, apstiprināja gan FDA, gan visu valstu aģentūras un kopš tā laika švakcīnu var glabāt parastā saldētavā.

Savukārt maijā Pfizer iesniedza vēl jaunākus rezultātus, saskaņā ar kuriem 19. datumā FDA tūlīt pat apstiprināja nākamos noteikumus – tagad atsaldētās ampulas iepriekšējo 5 dienu vietā var glabāt veselu mēnesi pie -2 līdz -8 grādiem. Kas tad ir mainījies substances sastāvā, ka iepriekš nestabilais mRNS tagad pielāgojies daudzkārt augstākām temperatūrām?

Kā tas viss izskatās, domājiet paši. Mainījies tur nav nekas – izņemot globālo stratēģiju. Redzot to, ka pasaulei nesanāk iebarot Zeneku, tūlīt pat sākās stratēģijas maiņa un pēkšņi izrādās, ka Pfizer mierīgi var glabāt parastā ledusskapī. Formāli tas tieši tā arī saucās – padarīt injekciju pasaulei pieejamāku. Tieši tāpat, kā nemitīgi mainās noteikumi un vadlīnijas vīrusa afēras citiem elementiem, kā uzpurņi, distances un PCR testi, izņēmums nav arī injekcijas. Arī tās var elementāri pieskaņot gadalaikiem.

Nākamais solis droši vien būs paziņojums, ka tai nekaiš arī Saules gaisma un to var glabāt parastā noliktavā vispār bez ledusskapjiem un potēt kaut sasilušu šļuru. Tā kā lielai sabiedrība daļai par to nav nekādas intereses, kā kaut kas tāds ir iespējams un viņi neredz šīs afēras kliedzošās izdarības, tad līdz kaut kādam līmenim potnieki savu var izdarīt, tālāk jau sāksies intensīva pretestība no tiem, kuri seko līdzi notiekošajam un jautājumus uzdod.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s