Krievija pilnībā aptur kravu plūsmu caur Baltiju.

Vakar, 2021.gada 8.jūnijā Krievijas Domē tika izskatīts un pieņemts kāds vēsturiski nozīmīgs un svarīgs likumprojekts attiecībā uz Baltijas valstīm. Konkrēti tas ir vērsts uz to, lai pilnībā apturētu jebkādu kravu pārvadāšanu caur Baltijas ostām un izbeigtu jebkādus kapitāla ieguldījumus šajās teritorijās.

Jā, tas brieda ilgi un vakar tas notika. Visus 30 gadus vietējais režīms ir veicis antikrievisko histēriju, draudējis tautai ar Krievijas iebrukumu, skaitījis padomju laika ‘zaudējumus’ un slēpies aiz ASV un NATO muguras. Tai pat laikā valsts lielā mērā ir dzīvojusi uz šo kravu rēķina, kas budžetā nesa ievērojamu peļņu, tās bija darba vietas un vismaz kaut kāda ekonomikas attīstība. Pēdējos gados režīms jau acīmredzami bija nospraudis kursu uz šīs tautsaimniecības nozares likvidāciju, bet simbolisku punktu tam pielika nesenā BLR karoga noraušana un aizvietošana ar Rietumu sponsorētās oranžās revolūcijas izmantoto karogu, zem kura šie ‘opozicionāri’ gribēja izdarīt BLR to pašu, kas ir šeit – likvidēt un sagraut to, kas tur darbojas tieši pateicoties ciešai ekonomiskai sadarbībai ar Krieviju un tās resursiem.

Sekas šīm mēra un ārlietu ministra izdarībām nebija ilgi jāgaida – šādi izskatās vakardienas apspriede Domē un rezultāts ir viennozīmīgs.

Mēs redzam, cik nedraudzīga politika skan no Baltijas, bet saknes ir šeit. Sen jau vajadzēja aizvērt visus tos pārkraušanas punktus un atgriezt Krievijas teritorijā. Un cik ilgi Baltija tā uzvedīsies? Viņi turpinās to darīt, ja mēs viņus barosim. Bet mums tas nav jādara. Mums jādomā par savām interesēm un ar šo lēmumu mēs radīsim darba vietas, attīstām savu ekonomiku. Bet pats galvenais – mēs pārtraucam barot tos, kas dara mums riebeklības. Un viņiem ir jāzina, ka pēc šī lēmuma, ko pieņems tautas vārdā Dome, viņi pazaudēs šos miljardus.

Bet mūsu leļļu raustītāji, kas tur sapirkušies infrastruktūru, šeit traucē mums pieņemt lēmumus caur saviem deputātiem, finansējot politiskās partijas. Tās nav spēlītes, jo viņi kaitē mūsu valstij.

Tie ir 5.5 miljoni tonnu, kas katru gadu šobrīd iet caur Baltiju. Tās iet uz visu Eiropu un tas ir 26% kravu apjoma, ko mums vajag pārnest uz savām ostām, kuras dažās vietās strādā tikai uz pusi no iespējamās jaudas. Un tas viss turpmāk strādās Kaļiņingradā. Mums ir svarīgi, kur mēs attīstām savu infrastruktūru.

Kam pieder Baltijas ostas? Diemžēl pa lielam tās pieder Krievijas biznesmeņiem, kuri tur kādreiz sabūvēja kompānijas, bet mēs uzskatām, ka visi kapitāla ieguldījumu turpmāk jāveic tikai Krievijā.

Vai no šī likumprojekta zaudētāji būs tie, kas ieguldījuši šajās ostās, tai skaitā Krievijas biznesmeņi, bet ieguvējs būs mūsu budžets? Kādu labumu tas nesīs valsts ekonomikai?

Jā, tā patiešām ir, ieguvēji ir visi mūsu 11 subjektu budžeti un tie būs ne mazāk kā 10 miljardi dolāru katru gadu.

Nu lūk, divi svaru kausi..Lēmums pieņemts.

Klaji naidīgā režīma politika attiecībā uz tuvākajiem kaimiņiem ir devusi rezultātu – pilnībā sarautas saiknes ar Krievijas un Baltkrievijas kravu plūsmu, kas aiziet citur. Tas ir likumsakarīgs un diemžēl paredzams iznākums, no kura cietēji būsim mēs visi – režīms dzīvo tikai uz parāda, budžetā ienāks vēl daudz mazāk līdzekļu un tautu spiedīs nost vēl stingrāk. Ekonomiskā ķēdes reakcija nav grūti paredzama. Raujam tik nost citu valstu karogus un kliedzam, ka mūs tūlīt okupēs. Patiesība diemžēl ir gluži pretēja – Krievija pilnīgi un absolūti ir pagriezusi muguru un aiziet savās darīšanās. Globālajā politikā ir pavisam citas vēsmas, nav vairs Pax Americana un šis saimnieks vairs sev lojālos režīmus nebaros. Ko darīsim tālāk, kad beigsies ‘lielā nauda’, kas ir tikai fikcija? Atcerieties ārlietu ministra reklāmas kampaņu 2018.gadā? Par spīti Kremlim Latvija ir un būs izdevusies valsts.

Ir liela atšķirība starp izdoties un sanākt. Izdot nozīmē palikt tukšā – šajā ziņā ministrs nav melojis. Valsts paliek pie tukšas siles un kārtējais kangaru sasniegums ir noticis. Kas nākamais, ko vajag sagraut par spīti Kremlim?

3 komentāri

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s