Raujam karogus, redzēs, kas mūs ārā vilks?

Spējais ‘starptautiskās sabiedrības’ kauciens par notikušo Minskā un Telegram kanāla – neonacistu ekstrēmista un Polijas/Lietuvas specdienestu uzdevumā strādājošā ‘žurnālista’ aizturēšanu rada sajūtu, ka Rietumi ir sajukuši prātā.

Tik daudz histērijas, agresīvu rakstu, visu diplomātisko normu pārkāpšanas, Baltkrievijas valsts simbola apgānīšana mūsu pašu valstī. Visa šī rīcība ir vienlaicīgi koordinēta daudzās valstīs un tas tiešā veidā atgādina visu to pašu, kas jau ir bijis neskaitāmas reizes – katras valsts vadītājs, kurš kaut kādā veidā nepakļaujas Rietumu spiedienam un saglabā daudz maz neatkarīgu valsts politiku, agrāk vai vēlāk kļūst par asiņainu diktatoru un viņa valstī tiek nesta demokrātija. Atšķirība tikai tajā, vai to izdara ar iekšējo nodevēju un ārējo specdienestu rīkotām krāsainām revolūcijām, vai ar atklātu bombardēšanu un slepkavošanu, kā tas tika darīts Dienvidslāvijā un Tuvajos Austrumos.

Protams, kolektīvie Rietumi it nemaz nav sajukuši prātā, jo tā tie dara vienmēr – tikai ar katru reizi tas tiek demonstrēts aizvien nekaunīgāk. Arī šajā gadījumā visiem atkal ir vispārējā amnēzija. Visi tie, kas bloķē BLR lidmašīnas vai nelido uz šo valsti ir aizmirsuši to, ka 2013.gadā ASV mierīgi nosēdināja Bolīvijas prezidenta Evo Morales lidmašīnu Austrijā tikai uz aizdomu pamata, ka tajā varētu būt Edgars Snovdens. Tur notika visas lidmašīnas visai necieņas pilna kratīšana. Turklāt Francija un Portugāle slēdza gaisa telpu virs savām teritorijām.

Vai toreiz Rīgas mērs, vai jebkuras citas valsts politiķis norāva ASV, Austrijas, Portugāles vai Francijas karogus? Vai kāda valsts aizliedza šo valstu lidmašīnām piedalīties gaisa satiksmē virs Eiropas? Vai kāds kaut iepīkstējās par to, ka arī Snovdens ir jāatbrīvo, turklāt viņš patiešām ir īsts žurnālists, nevis kaut kāds citu valstu apmaksāts blogeris ar nodomu rīkot apvērsumu savā dzimtajā zemē. Un kā ar visiem citiem gadījumiem, kad lidmašīnas veic šādu nosēšanos? Ukraina to pašu izdarīja 2016. gadā, nosēdinot pašas Baltkrievijas lidmašīnu. Un neko, viņi varēja to darīt, jo tur pārmeklētais Gasparjans taču ir saistīts ar slikto Krieviju un neatbalsta ukraiņu lēkāšanu maidaunā.

Ak jā, blogerim taču ir arī draudzene – Sofija Sapega. Aizturēja arī viņu. Varbūt šī ir žurnāliste? Sofijas rūpals arī ir telegram kanāls ar nosaukumu Baltkrievijas melnā grāmata – par tā redaktori viņa strādāja Viļņā. Un arī šis kanāls, tāpat kā Nexta, nav nekādā sakarā ar žurnālistiku. Tajā tiek publicēti dažādu BLR iedzīvotāju dati, kuri saskaņā ar tā saucamās ‘opozīcijas’ uzskatiem ir noziegušies pret ‘revolūciju’ Tie ir gan spēka struktūru pārstāvji, gan žurnālisti, gan tiesneši un visu citu profesiju pārstāvji. Arī Minskas lidostas maiņas vadītājs tur jau paziņots par noziedznieku. Tad šiem ļaudīm soctīklos metas virsū koordinēta troļļu armija ar zākāšanu un draudiem – ja viņi tur ir atrodami. Tā nav nekāda žurnālistika, bet atklāta naida kurināšana un savas valsts patriotu zākāšana, ko veic šie ārvalstīs slēpjošies ‘revolucionāri’

Tik daudz par šiem ‘žurnālistiem’, par kuru atbrīvošanu vaimanā Rietumos. Tad kur bija šādas vaimanas par Snoudenu, par Asanžu?

Nu nebija nekā tāda. Jo to taču darīja paši Rietumi un pavēle nāca no ASV. Ar to viss pateikts. Bet tagad ir pavisam kas cits. Protams, viss notiekošais ir fons lielākai stratēģijai. Visa histērija notiek tieši pirms ES galotņu tikšanās, tas vienmēr notiek tieši tā.

Tagad vajag beidzot dabūt nost trako diktatoru, kurš atteicās ieviest savā valstī lokdaunus un aizliegumus, kur joprojām ir saglabāta rūpnieciskā ražošana. Tas ir viens iemesls un tas jau vairāk vai mazāk aktīvi notiek visu šo laiku – oranžās revolūcijas un atentāta mēģinājumi nupat jau bija. Tagad ir jāmēģina citādi – sankcijas no ārpuses un centieni atkal iedarbināt iekšējo spiedienu, lai izraisītu nemierus pašā Baltkrievijā.

Bet tas pat nav galvenais iemesls. Patieso visas notiekošās histērijas iemeslu pavisam atklāti demonstrē neviens cits, kā Britu impērija. Tūlīt pat izskanēja saucieni ieviest sankcijas pret Ziemeļu Straumes projektu un pat Jamalas gāzes vadu, kas iet caur Baltkrieviju. Jo visa notiekošā cēlonis ir tā pati gadsimtiem ilgstošā britu ģeopolitiskā cīņa ar Krieviju un Eiropu, īpaši Vāciju, lai nepieļautu šo valstu un kontinentu savstarpējo sadarbību. Lai kādi arī nebūtu skaļie fona notikumi, vienmēr izlien tā pati āža kāja, kas parasti. Kaut kāda blogera dēļ slēgt šo projektu – būtu tas Navaļnijs vai tagad Protasevičs – naiva cerība, bet izmisums dara savu. Nav te nekādu starpautisko normu pārkāpuma, ikvienai valstij ir tiesības pārmeklēt savā teritorijā esošu transporta līdzekli un tam ir bijuši daudzi precedenti, arī lidmašīnu sakarā.

Bet ir kas cits – Ziemeļu Straumes projekts ir vienkārši skabarga pēcpusē gan britiem, gan amerikāņiem, gan visai brūkošās vienpolārās ASV hegemonijas pasaules pārstāvjiem. Tas rada iespējas Eiropas nacionāli domājošiem spēkiem beidzot tikt vaļā no ASV politiskās ietekmes un okupācijas, nodrošina enerģētisko neatkarību no tā un vienlaicīgi normalizē Eiropas un Krievijas saimnieciskās attiecības, bez kurām pati Eiropa tik un tā nespēj eksistēt, lai kā viņi bļautu.

Bet visi tie, kas vēlas pilnīgu Eiropas sabrukumu, naidošanos ar Austrumiem, kārtējo triecienu pa savas valsts ekonomiku, tie rauj nost karogus un sanaidojas ar starptautiskām organizācijām, kā tas notiek pie mums. Cietēji atkal būs tauta – tie, kas dēvē Rīgas mēra rīcību par ‘varonību’ noteikti ir tie paši, kuri atbalsta arī piespiedu injekcijas – domāšanas seklums ir identisks.

Kāds tad būs sausais atlikums no Rīgas mēra un ārlietu kangara ‘varonīgās rīcības’? Starptautisks skandāls, diplomātisko un visdrīzāk arī saimniecisko saišu saraušana ar kaimiņiem un tam sekojošā vēl atlikušā tranzīta likvidācija, kas radīs zaudējumus jau tā praktiski iznīcinātam sektoram. Ko nevarēja piebeigt ar kovidšovu, to tagad izdarīs dēļ ‘asiņainā diktatora’ – jo var taču atrast vainīgos Reseta ideoloģijas ieviešanai un vēl uzsist sev kādu politisko dividendi, jo šo cilvēku vēlētāji ar īpašām prāta spējām taču neizceļas. Viņiem tagad jauni nacionālie varoņi.

Pēc mums kaut ūdensplūdi. Tā ir viņu varonība.

One comment

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s