Ryanair aizturēšana Minskā – kas ir Romans Protasevičs?

Pēdējās diennakts karstākais starptautiskais notikums, kas sacēlis traci gan Eiropā, gan Latvijas medijos, ir Ryanair pasažieru lidmašīnas nosēdināšana Minskā un Nexta kanāla organizatora Romana Protaseviča aizturēšana. Kas tas tāds?

Reisā Atēnas – Lietuva tika paziņots, lidmašīnā varētu būt spridzeklis un tā tika nosēdināta Minskas lidostā, bet dokumentu pārbaudes laikā ‘netīšām atklājās’, ka uz borta atrodas arī minētais varonis. Tieši tāpat, kā tas bija ar ārvalstu ietekmes aģentu Krievijā – blogeri Navaļniju, arī šeit tūlīt pat visi Rietumi krita histērijā un attiecīgajos medijos Lukašenko atkal ir ‘terorists’ un ‘diktators’, kas nolaupījis lidmašīnu. Tūlīt pat sarosījās arī Rietumu nozīmētā Baltkrievijas prezidente Tihanovska ar savu ierakstu par to, ka tā ir bijusi Baltkrievijas specdienestu operācija ‘opozīcijas aktīvista’ arestēšanai.

Jā, tā patiešām varētu būt asprātīga BLR operācija. Tikai minētais Protasevičs nav nekāds opozīcijas aktīvists – viņa nodbinātais NEXTA kanāls ir tiešā veidā atbildīgs par oranžās revolūcijas un maidana organizēšanu Baltkrievijā pagājušā gada vasarā/rudenī, kad vairākus mēnešus notika centieni sarīkot valstī apvērsumu. Tas tika vadīts no Polijas un visā tajā ir skaidri saprotamas to pašu Rietumu specdienestu darbības un koordinācija.

Un tas nav viss, ko šis tā saucamais aktīvists ir darījis – viņam bija aktīva loma arī Kijevas maidaunā 2014.gadā un viņš iepriekš ir strādājis labi zināmajā ASV propagandas kanālā Radio Svoboda. Romanam ir atklātas simpātijas pret neonacistiem un viņš ir piedalījies arī Kijevas režīma uzsāktajā karā pret Donbasa iedzīvotājiem Pahonia neonacistu brigādē, kas karoja kopā ar Azov bataljonu. No viņa paša publicētajiem materiāliem pēdējo gadu laikā var labi redzēt, ka šis aktīvists ir piedalījies dažādos neonacistu pasākumos, ir saistīts ar attiecīgajām organizācijām Polijā, Ukrainā un Baltkrievijā. Bet galvenais viņa uzdevums acīmredzot tika iedots ASV valsts Departamentā – tieši tur viņš ieradās 2018.gadā un kā pats atzina savā publikācijā un foto, tad nekad savā dzīvē nav piedzīvojis kaut ko tik interesantu un aizraujošu. Tai pašā gadā viņš uzsāka darbu Baltkrievijas Euroradio, ko sponsorē nekas cits, kā USAID – ASV starptautiskās attīstības aģentūra.

Un tā divus gadus vēlāk viņš ir Baltkrievijas apvērsuma mēģinājuma epicentrā. Sakritība, vai ne?

Nexta Telegram kanāls tika izmantots, lai precīzi koordinētu akcijas, virzītu protestantus, dalītos ar detalizētu informāciju par notiekošo – tas nebūtu iespējams bez ārvalstu specdienestu iesaistes un attiecīga ekipējuma. Par spīti apgalvojumiem, ka šis kanāls tikai ziņoja par protestiem, ir acīmredzami, ka tas tos tiešā veidā organizēja un to nebija iespējams atslēgt.

Tas ir īss ieskats tajā, kas tad īsti ir šis ‘opozicionārs’ par kuru tagad tā satraukušies Rietumu politiķi un mediji. Turklāt visu to viņš iespējis, būdams tikai 26 gadus vecs. Interesants subjekts, lai neteiktu vairāk – Rietumi atkal spēlē ierasto spēli, dēvējot šo notiesāto ekstrēmistu par žurnālistu, brīvības cīnītāju un visi viņu saucieni sodīt Lukašenko un Baltkrieviju ir tieši tas pats, kas nupat jau bija ar Navaļniju. Tādu cilvēku izmisīgi cenšas glābt vietējais skapja ministrs un visi pārējie ASV pakalpīgie diplomāti. Viņiem tas ir sāpīgs zaudējums.

Tas, kas notika, ir skaidrs signāls visiem šiem Rietumu ietekmes aģentiem, ka spēlītes ir beigušās, Krievija un Baltkrievija tagad rīkojas pavisam citādi un nekāda aizmugure viņiem vairs nav – tie ir izmaiņas sīknauda, kurus pielieto, kad vajag destabilizēt situāciju un kuru liktenis ir attiecīgs. Tā saucamā ‘opozīcija’ šajās valstīs ir nekas cits, kā Rietumu specdienestu bīdītas marionetes, kuru nolūks ir izraisīt valsts apvērsumus gan Krievijā, gan Baltkrievijā un to viņi nesekmīgi centās izdarīt visu pagājušo gadu un vēl nupat nesen, taču tagad izrādās, ka galvenie kūdītāji paši ir sapakoti un nelīdz nekāda Rietumu vaimanāšana.

Kas ir vēl amizantāk – šis pats Protasevičs bija tik ļoti pārliecināts par savu nesodāmību, ka vēl februārī nekautrējās atklāti paņirgāties par Baltkrievijas prasību Polijai viņu izdot. Viņš dzīvojot citā valstī un tāpēc Baltkrievija varot savus papīriņus iesniegt kaut kur tālāk un citur.

Ir taču teiciens – skaļāk smejas tas, kas smejas pēdējais. Tagad liberāļu jaunietim smiekli vairs nenāk un viņam draud līdz 15 gadiem un varbūt pat nāvessods, jo Baltkrievijā tāds joprojām ir.

Kas attiecas uz Baltkrievijas rīcības atspoguļojumu gan Latvijas, gan citos Rietumu propagandas medijos, ka tā esot lidmašīnas nolaupīšana un tāpēc visiem draudot briesmas, nevarot lidot pāri Baltkrievijai – tad atgādināsim par to, ka 2013. gadā Austrijā tieši tāpat tika nosēdināta lidmašīna ar visu Bolīvijas prezidentu. Tas tika darīts tāpēc, ka ASV bija aizdomas par to, ka tur varētu atrasties Snovdens.

Tāpat arī 2016.gadā Ukrainā tika apturēts pašas Baltkrievijas Belavia reiss 840 , kuru draudot ar iznīcinātāju pielietošanu atgrieza atpakaļ uz Kijevu, lai noņemtu no borta Armenu Gasparjanu. Vai par šiem gadījumiem starptautiskā sabiedrība cēla kaut kādu trauksmi? Protams, ka ne, jo visu to, ko dara Rietumos vai pat Ukrainā, nedrīkst darīt Baltkrievijā vai Krievijā. Tāpēc tagad visu valstu ASV ielikteņi atkal lec ārā no biksēm, lai iesniegtu savus protestus un kārtējās sankcijas pret Baltkrieviju.

Taču laiki ir mainījušies un viņi vairs nevar justies droši, kurš tad būs nākošais-  šajā gadījumā Rietumos ir satraukums daudz vairāk par to, ka šis Protasevičs pārāk daudz zina, kas un kā organizēja apvērsumu Ukrainā, Baltkrievijā un plānoja uzsākt savas darbības arī Krievijā. Kad tā informācija nonāks attiecīgo dienestu rīcībā, tad varam gaidīt vēl interesantākus notikumus.

One comment

  • Kur ir liekulīgas liberālas preses aizstāvība , vaimanas par patiesām īsta žurnālista Džuliana Asandza ( Juliāns Assange) ieslidzisanu cietuma par to , ka vins parādīja ka ASV , LB karavīri slepkavo mierīgos iedzīvotājus pasu izraisītajām kara zonas?

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s