Vai nacisms ir uzvarēts?

Un atkal šis datums. 9.maijs, Uzvaras diena vieniem un negāciju izgāšanas iespēja otriem. Par šo tēmu katru gadu notiek sabiedrības šķelšanās par šīs dienas nozīmi, kas mums šeit ir visai sāpīga tēma, tā kā dažādas lielvaras šādus ģeopolitiskus punktus, kāda ir Baltija, vienmēr izmanto savām vajadzībām.

Vieni gaidīja nacistus kā atbrīvotājus, citi padomju armiju un citi cerēja uz sabiedrotajiem vēl pēc kara. Gaidīšana uz citiem droši vien ir visai raksturīga mūsu tautas īpašība, jo arī šobrīd nekas daudz tajā nav mainījies.

Tas viss jau ir izmalts cauri krustām šķērsām katru gadu – taču uz šodien pasaulē notiekošā fona šim datumam ir pavisam cita nozīme, jo nekas vairs nav tā, kā bija agrāk. Ja skatās uz šīs dienas simbolisko nozīmi kā uzvaru pār nacismu toreiz, ar milzīgiem upuriem un ieročiem, tad toreizējā uzvara bija tikai pār šī nacisma fizisku instrumentu un valstu apvienību, kas to nesa pasaulē. Bet fašisma ideoloģija pastāvēja gan pirms tam, gan turpināja eksistēt arī pēc tam un tā diemžēl nav uzvarēta, tieši otrādi, šodien tā grasās svinēt uzvaru pār mums.

Un te ir jāsaprot, kas vispār ir fašisms. Ir ļoti šauri uz to skatīties caur kādas valsts politiskās iekārtas prizmu, ka Itālijā bija fašisms, Vācijā bija nacisms un tās ir divas dažādas lietas un tad daudzi pārgudri ļautiņi aizrāda tiem, kuri lieto fašistu apzīmējumu plašākā nozīmē.

Bet fašisms savā būtībā ir izkropļotā mazākuma centiens pārņemt varu un uzspiest savu slimo ideoloģiju vairākumam, degradējot visu sabiedrību. Un tam ir milzum daudz izpausmes formu-  nacisms ir tikai viens elements, jo tas izmanto etniskā rasisma formulu. Taču fašisms var būt arī jebkādā citā formā – tas ir gan welkomisms,  genderisms, politiskais aparteīds, ekofašisms vai šodienas medicīniskais – kad veselus cilvēkus padara par slimiem un dabisko imunitāti iznīcina ar švakcīnām. Tas ir tieši tāds pats fašisms. Tikai citā formā, bet saturs paliek tas pats. Vēža šūnas jeb slimie grib pārņemt veselīgu organismu un saindēt to.

Arī vēsturiski redzam, kā šī fašisma ideoloģija ir vijusies cauri sabiedrībai laikā un telpā. Britu eigēnikas kustība 19.gs beigās izplatījās ASV, kur risinājās sterilizācijas kampaņas un nepilnvērtīgo tīrīšana, tad šī ideoloģija pārnesās uz III Reihu, kur tā tika pielietota jau grandiozos apmēros, iezīmējot pārcilvēkus/necilvēkus un pēdējo fiziskas iznīcināšanas mehānismus. Pēc tāda šoka pasaulē kādu laiku šī ideja pieklusa, bet tā nekur nepazuda, tikai nemanāmi transformējās par ‘ģimenes plānošanu’.

Nekur nepazuda arī fiziskie nacisti – pēc III Reiha sagrāves tūlīt pat sāka formēties citi veidojumi – NATO bloks un ES, kuros šie bijušie nacisti ieņēma daudzus vadošos amatus. Citus savukārt dažādās slepenās operācijās masveidā pārvietoja uz Argentīnu un ASV. Nirnbergas tribunāls faktiski bija vairāk farss, kā reāls sods. Visi vērtīgie nacisti tika pielietoti tālākiem darbiem, bet arī daudzi cietumsodu saņēmušie lielo kompāniju vadītāji drīz vien atgriezās apritē un turpināja vadīt tos pašus uzņēmumus, kuri kara laikā atbalstīja nacistus. Tāpēc faktiski Rietumos nekas daudz nemainījās – tur šī ideoloģija nekad netika izsvēpēta, tā transformējās un turpināja dzīvot. Ukrainā tas vispār ir valsts politika un tur nacistu bandas nepakļaujas pat vietējai varai. Pat simbolika nav mainīta – NATO jaunā ēka Briselē ir tas pats SS, kas bija uz nacistu zīmotnēm.

Un tad sākās korona šovs –ja nacistu Vācija bija demo modelis, tad šodien notiekošais ir globāla mēroga Reiha izveidošanas mēģinājums. Un šeit darbojas visi tie paši elementi un spēlētāji, eigēnikas kustība –Galtona institūts – AstraZeneka vakcīnas izgudrotājs. IBM-SS-koncentrācijas nometņu uzskaite-Moderna un digitālā vakcīnu pase. Rokfellera fonds-sterilizācija ASV-LockStep scenārijs-Kovid starptautiskā komisija ar visu Vairu Vīķi.  III Reihs-Reisepass, dzeltenie apsēji, J atzīmējums dokumentos, Ahnenpass – ES un ‘priekršocību pases’ švakcinētiem. 

Tādas saiknes var zīmēt bez gala daudz, jo vēsture atkārtojas mūsu acu priekšā. Policejiska Gestapo valsts, komandantstundas, Patiesības ministrija – Latvija korona histērijas režīmā, mājsēde, Rečeka. Viss tas pats.

Tāpēc šīs dienas jautājums ir tāds – vai šis gads režīma terora ir kaut ko mainījis sabiedrības apziņā, ka nelaime mums visiem šobrīd ir viena, latviešiem, krieviem un visiem citiem visā pasaulē? Gestapo ir aizliedzis visu visiem  – tai skaitā arī pulcēšanos pie Uzvaras monumenta. Diemžēl nākas vērot, ka daudziem latviešiem joprojām nekas nav pielecis un viņi gatavi izdurt sev aci, ja tikai kādam krievam izdurtu abas. Tas ir kaut kas šausmīgs mūsu tautas saindētajā apziņā, kas nekādi neļauj apvienoties visiem un saprast, ka šeit nav nekādu vainīgo starp iedzīvotājiem, bet ir varas prasmīgi realizēta manipulācija un aparteīda politika. Tagad taču ir pavisam jauna sistēma –pošu pases un nevakcinēto diskriminācija, kā tad mēs varam turēties tai pretī, ja nav sakārtots pat šis jautājums.

Nacisms nav uzvarēts, tas ir šeit un tagad un tā metodes ir tik atklātas, ka jābrīnās par tiem, kuri to joprojām neredz. Un atkal ir režīma šucmaņi, ziņotāji,  represijas, pretošanās kustība un partizāni – jā, tas notiek modernajā sabiedrībā un uz citiem principiem, bet tā ir tikai forma.

Ja kaut ko gribētos novēlēt šodien, tad tikai to, ka kopējiem spēkiem nacismu un visu tā indi sanāk izravēt no sevis un visas mūsu sabiedrības, jo tikai tad var nākt vietā jauna vērtību sistēma.

2 komentāri

  • Autors izmanto komunistisko histēriju. Ne vārda pret komunistu briesmu darbiem Latvijā. Ne vārda par to, ka Krievija 1940. gadā sāka uzbrukt blakus valstīm. Slepkavot, ielikt savu komunistisko diktatūru. Ja kādam kaut kas nepatika, tika noslepkavoti . Par to autor ne vārda. Tas nozīmē, ka šis cilvēks ir propagandists. PSRS laikos šādi rakstīja vai katra avīze. Aivim pilnīgi neinteresē kā naktīs komunistu slepkavas piebrauca pie latviešu mājām , sita pa durvīm un lika visai ģimenei sataisīties uz gulagu. Mūsu tautai uzspiest, ka mēs esam vainīgi pie fašisma, vai komunisma ir mūsu tautas apliešana ar dubļiem. Zemiska rīcība, Aivi. Tā laikam Tevi sauc. Lieciet mums mieru visi! Kā Krievija, tā rietumi, kā Ķīna, tā agresīvie musulmaņi, kā zilie , tā zaļie! Aivi, pabrauc kādā rakstā virsū Krievijai ! Kur problēma? Par Navaļņiju …nemelo ! Navaļnijam nav nekādu nodomu, kā vien demokratīzēt savu valsti. It kā krieviem nebūtu tiesības reiz uzelpot tāpat kā mums , Latvijā. Jo te vismaz ir kaut kāda brīvība, salīdzinot ar Zviedriju, vai Krieviju. Putins ir pārāk daudz savu seju notraipījis ar asinīm un atpakaļceļa viņam nav. Aivi, Tev tas ir pieņemami, ka viens cilvēks nostiprinājis savu varu līdz mūža galam? Normāli?
    Vārdu sakot, Tu esi Ķīnas un krievijas nelietīgo režīmu propagandists. Silti iesaku – liec miru Latvijai un beidz apmelot ! Mēs pašī tiksim ar savu valsti galā. Viss ir atkarīgs no mums pašīem, nevis no liberāļiem, sorosītiem, , krieviem…. pašiem sava valsts jāceļ un jāaizstāv. Tavi komentāri netieši zi’ņo, ka Latvija ir jāpievieno Krievijai. Bīsties Dieva ! Tā ir naida kurināšana un slepkavu filozofija. Tādu cilvēku domāšana, kuri kā neprātīgi propagandisti ierauj cilvēkus asins izliešanā.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s