Eitanāzijas masveida legalizācija – Reseta nākošais Posms.

Vienlaicīgi ar globālo vakcināciju pasaulē risinās vēl kāds, daudz mazāk pamanāms process, kas ir pietiekoši baiss gan pats savā ziņā, bet vēl vairāk jautājumu rodas tad, ja saliek šos abus procesus kopā. Proti, daudzās valstīs tiek mainīta likumdošana, kas legalizē un paplašina to personu loku, kas var tikt eitanazētas.

Un vai tas notiek tikai tāpēc, ka kādam pēkšņi sākuši rūpēt smagi slimie cilvēki, vai arī šeit, tāpat kā vakcinācijai ir redzami pavisam citi iemesli? Šī gada 17.martā Kanādā stājās spēkā Bill C-7. Šis likums ievērojami paplašina eitanāzijai piemēroto ļaužu skaitu, iekļaujot arī tos, kuru iespējamā aiziešana vēl nav pamatoti redzama. Dienu vēlāk, 18.martā Spānijā tika pieņemts likums, kas pirmo reizi pieļauj eitanāziju kā tādu – tas stāsies spēkā jūnijā.

Tas pats notiek arī Jaunzēlandē – tur likums saucas End of Life Choice Act jeb dzīvības izbeigšanas izvēles likums un tas stāsies spēkā novembrī. Nupat 8.aprīlī arī Francijas parlamentā bija debates par eitanāzijas atļaušanu. Lielākā daļa tam piekrita, taču tas vēl netika pieņemts, jo nebija laika iziet cauri tūkstošiem visādu papildinājumu, kurus izvirzīja šāda likuma pretinieki. Arī citās valstīs, kā Anglijā process ir līdzīgs – šobrīd tur vēl eitanāzija nav legāla, bet lielākā daļa ārstu un iedzīvotāju tai piekrīt. Tāpēc tur tas notiek tik un tā un procesa veicējus principā nesoda, bet ir sākusies aktīva kampaņa ar nolūku panākt legalizāciju. Pirmās ES valstis, kas to izdarīja, bija Holande un Beļģija – tur eitanāzija ir legāla jau kopš 2002.gada.

Tad 2009.gadā tas notika arī Luksemburgā. Šajās valstīs cilvēks var izvēlēties aiziet no dzīves, ja viņam ir nopietna medicīniska problēma arī tad, ja tas nedraud ar neizbēgamu nāvi tuvākajā laikā. Bet Holandē notiek vēl kāds process un tas jau ir daudz tālejošāks un ar citu nozīmi. Tur pēdējos gados ir kustība, kas aicina legalizēt eitanāziju arī tādiem cilvēkiem, kam pēc 75 gadiem vienkārši ir apnikusi dzīve. Vienlaicīgi pieaug arī eitanāzijas pakalpojumus izmantojušo cilvēku skaits Beļģijā un Holandē. To var izdarīt vēl 5 valstīs vai kādās to teritorijās-  Kanādā, ASV, Austrālijā, Vācijā un Šveicē.

ASV to lemj katrs štats – šobrīd tas ir atļauts 8 štatos un Vašingtonā DC. Arī Austrālijā tas ir štatu jautājums – tur no jūlija varēs eitanazēties Viktorijas štatā. Savukārt Kanādā vispārēji eitanāzija tika atļauta 2016.gadā, bet jaunais likums to paplašina un atvieglo.

Tagad vairs nav jāgaida 10 dienas no pieteikšanas līdz izpildei, to var darīt arī tiem, kam nāve pēc būtības nav paredzama un būtiski ir arī tas, ka jaunais likums atļauj eitanzēt arī tos, kam ir tikai psihiska saslimšana – pirms tam ar to vien bija par maz. Ja valdība un masu mediji par to runā, tad tas tiek pasniegts kā izvēles brīvība, kā pašiem izbeigt savas dzīves. Idejas atbalstītāju saukļi skan, ka tās ir ‘tiesības mirt’ un ‘aiziet lepni’ Ir arī veselas organizācijas, kuras izplata šādu propagandu, kā Hastinga centrs ASV. Tāpat arī citas ietekmīgas apziņas formēšanas institūcijas, kā Wikipedia tiecas šo procesu attēlot pēc iespējas pozitīvākā nozīmē. Savukārt tie, kas šādai idejai pretojas, vairāk ir no reliģiskām aprindām.

Tur, kā zināms, pašnāvība skaitās pats lielākais nodarījums sev jeb grēks. Un ko tad nozīmē šāds process un kāpēc tieši tagad? Plāndēmijas mākslīgi izraisītās krīzes laikā notiek tas, ka cilvēki ar demenci, Alcheimera slimību un dažādiem defektiem aizvien biežāk saskaras ar situāciju, kurā viņi nevar saņemt nepieciešamo aprūpi. Kovid histērijas laikā tas viss tiek nobīdīts otrajā plānā. Kaut arī lielākā daļā valstu likums paredz veselības aprūpētājiem vispirms informēt cilvēks par šādas aprūpes iespējām, kam jātiek piedāvātām kā alternatīvai tiem, kas izvēlas eitanāziju, taču tas neparedz obligāti to nodrošināt. Un tas veido situācijas, kad parādās fakti par to, ka cilvēki ar defektiem tiek apzināti vedināti uz pašnāvību caur eitanāziju.

Bet tas neattiecas tikai uz veciem cilvēkiem. Tai pašā Beļģijā 2014.gadā tika pieņemts papildinājums, kas eitanāziju atļauj pat bērniem gada vecumā. Bet Holandē, kad tā tika legalizēta 2002.gadā tas tika atļauts vecumā sākot no 12. Bet arī tur tiek izskatīta iespēja sekot Beļģijas piemēram. Un tur nebūs jāmaina federālais likums – izmaiņas var izdarīt caur Groningenas protokolu. Tās ir 2004.gada vadlīnijas, kas ļauj nogalināt jaundzimušos, ja tiem ir nopietnas slimības vai deformācijas.

Taču galvenā īpatnība ir atļauja eitanzēt tos, kam ir tikai psihiska saslimšana, bet nav citu deformāciju. Šobrīd tas ir atļauts šajās trīs valstīs – Holandē, Beļģijā un Luksemburgā, bet Kanādā tas stāsies spēkā 2023.gadā

ASV psihiatru asociācija jau 2016.gadā paziņoja, ka tā neatbalsta psihiatra kā profesionāļa iespējas parakstīt vai ieteikt tādu metodi, ja cilvēkam nedraud nāve un visādi citādi viņš ir bez defektiem.

Tādi patreiz notiek procesi. Tie, kas spēj savilkt lietas kopā un atcerās kaut ko no vēstures, šeit noteikti saskatīs to pašu veco eigēnikas kustības āža kāju. Šis pats process jau darbojās ASV gadsimta sākumā, kad tur tika sterilizēti tūkstošiem nepilnvērtīgo – savukārt psihiski slimo un defektīvo ļaužu aktīva tīrīšana notika III Reihā. Un jau iepriekš esam aplūkojuši arī šodienas vakcīnu izgudrotāju saikni ar to pašu britu eigēnikas kustību, kas tagad saucas Galtona institūts.

Tagad viņi cenšas izdarīt to pašu – tikai maskējoties aiz humānisma un brīvās izvēles – tādas pašas, kā aborti un dzimuma maiņa. Savukārt Davosas Reseta un Švāba ideoloģijā, kurā cilvēks ir tikai digitalizēts resurss, nemaz netiek slēpts tas, ka veci un resursu nokalpojuši cilvēki ir problēma. Arī šim kapitālisma modelim tā bija problēma, taču to nācās kaut kā pieciest un maksāt pensijas, lai arī brīžiem pat pie mums varēja dzirdēt daža laba ‘investīciju baņķiera’ nicinošos izteikumus par pensionāriem kā lieku nastu.

Bet Resetā šis jautājums ir vēl nozīmīgāks. Tur digitālā nauda paredzēta ar derīguma termiņu un uzkrājumus vecumdienām līdz ar to nav iespējams veidot, savukārt cilvēki pēc 75 gadiem vairs nav izmantojami – kas tad ar viņiem notiek? Nu lūk, viena no iespējām, kas pamazām pasaulei tiek demonstrēta caur Overtona loga principu, ir tieši augstāk minētais. Tas, ka cilvēkam zināmā vecumā vienkārši apnīk dzīve un viņš pats no tās aiziet, kaut arī varētu dzīvot vēl ilgi un skaisti.

Saliekot to kopā ar intensīvo veco ļaužu masveida švakcināciju aprūpes namos un brutālo propagandu, kā tas viss tiek pasniegts kā ‘rūpes par tuvajiem’ veidojas pavisam cita, diezgan baisa aina- tā jau ir tīrīšana. Esiet modri, mīliet savus vecvecākus – tikai dariet to saprātīgi un apdomājiet šīs tendences. Jautājums paliek atklāts – kas jums liek domāt, ka depopulatori, eigēnisti un eitanizatori tiešām tā rūpējas par jums un jūsu vecmāmiņām/vectētiņiem?

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s