Vecie oligarhi miskastē, bet kas vietā?

Ko nozīmē tas, ka Latvijā pēkšņi sākusies tā saukto oligarhu aplasīšana? Visi zina par to, ka Lembergs jau ietupināts, konfiscēts daudz kas no redzamās un pieejamās mantas. Kas notiek tālāk?

Tagad kaut kas līdzīgs iedarbināts pret diviem pārējiem galvenajiem oligarhiem – atkal tiek celta augšā digitālās TV lieta, apsūdzība krāpšanā un arī šeit paredzēta iespēja reālam cietumsodam un mantas konfiskācijai.

Kāpēc tad tieši tagad? Šeit nerunāsim par to, kādas ir katra konkrētā personāža personiskās kvalitātes un ar ko viņi nodarbojušies – protams, Ventspils ir ļoti skaista pilsēta un tur ir liels Lemberga nopelns🙂

Taču būtiski ir saprast procesu – visa šī trijotne un vēl citi viņiem līdzīgie ir tā sauktie ‘klasiskie’ oligarhi – tāds termins raksturīgs visai postpadomju telpai, kad viņi par tādiem kļuva prihvatizācijas rezultātā. Vai nu tie ir toreizējās nomenklatūras darbinieki, vai pietuvinātie, vai arī tos vienkārši nozīmēja atbraukušie ASV padomdevēji, kas ļoti raksturīgi pašā Krievijā 90to sākumā, kad tur visu pārņēma Jeļcinveidīgā elite.

Viņiem tika piešķirts resurss un noteikti uzdevumi. Un viņi pārstāv tā saucamo veco kapitālisma modeli – tie ir dažādi ražošanas sektori, investīcijas un tamlīdzīgi.Bet tas nozīmē to, ka viņi vienkārši neierakstās jaunajā Reseta konceptā. Tagad jūs redzat, ka parādījusies jauna viestrādnieku un vietējo kadru pseido elite, kuru uzdevums ir pavisam citāds – tie ir ‘zaļie reindustrializatori’ un klimata afēristi, ģimenes institūta grāvēji un tautas noskalotāji vēstures mēslainē. Tas ir viņu uzdevums šobrīd un to viņi cītīgi dara, realizējot Cilvēkiem naidīgu politiku katrā savā rīcībā.

Salīdziniet kaut vai to, ar kādiem lozungiem savulaik startēja vecā oligarhu gvarde vēlēšanās -Tautas partijai bija programma par 3 bērnu ģimeni, Šleseram bija miljons darba vietas. Bet Kalvītis ar gāzi grīdā un treknajiem gadiem vispār ir leģenda.

Protams, te nav jāskatās uz to, vai tas reāli tika pildīts – nav šaubu, ka tas viss bija populisms un aģitācija. Bet tas vismaz tika darīts atbilstoši kaut kādām tradicionālām vērtībām un sapratnei, kam vajadzētu būt. Bet ko tad mēs redzam tagadējo partiju programmās, ar ko startē visādi Par un tamlīdzīgi cilvēcei naidīgi grupējumi? Te jau ir pavisam citas ‘vērtības’, ko viņi nes cilvēku apziņās.

Šeit ir Reseta un cilvēcības nodzēšanas programmas, nevis kaut kādas kuplas ģimenes vai daudz darba vietu, kas bija vēl veco oligarhu propagandas ietvaros. Ja vecie oligarhi nav īsti piemēroti globālistu uzdevumu risināšanā un pretojas, kā savā retorikā to darīja tas pats Lembergs, tad šie jaunie kadri ir pilnībā apmācīti un piemēroti Latvijas samalšanai lielā reseta vajadzībām.

Tāpēc priecāties par to, ka tagad vecos un visiem apnikušos oligarhus beidzot sasēdinās ir ļoti naivi, ja neredz to, kas tad taisās nākt viņu vietā – bet tas ir pulka sliktāk, ja tauta pieļaus šīs jaunās ‘pseido elites’ darbību, tad no mums paliks tīra vieta jau ļoti drīz. Mums ir steidzami jāpārņem iniciatīva un tautas vara – viens no tādiem līdzekļiem ir 1922. gada Vēlēšanu likuma atjaunošana, kas nepieļautu visas tās rebes un koalīcijas pēc vēlēšanām, kad partiju diktatūra veido savu astoņkāji un sagrābj varu, kā to spīdoši izdarīja Vienotība, sadaloties un savelkoties atkal kopā kā tāda hidra, kam nocērt gavu un vietā ataug trīs.

Ko dara šie ‘vecie oligarhi’ reaģējot uz izvirzītām apsūdzībām? Tūlīt pat vēlmi atgriezties politikā izteica Šlesers un viņam pievienojās arī Kalvītis. Arī Lembergam tiesas spriedums ironiskā kārtā netraucē atkal kandidēt uz Ventspils mēra amatu. Ko darīs Andris, pagaidām nav zināms.

Protams, šī atgriešanās ‘lai strādātu’ kaut kur jau ļoti sen ir dzirdēta. Tas, kas te notiek, ir šo divu grupējumu cīņa – lai varētu saglabāt savu ietekmi un izvairītos no paredzētās izrēķināšanās, vecajai gvardei nekas cits arī neatliek, kā mēģināt atkal tikt pie politiskās varas. Bet lai cik tas nebūtu dīvaini, izvērtējot šo grupu ideoloģiju, gluži neviļus rodas secinājums, ka labāk bija vecie vēži, nekā šī jaunā reseta ideoloģija, ar ko piesūkusies tā sauktā pseido -elite šodien. Tās vismaz ir zināmas afēras un mahinācijas, ar ko nodarbojās iepriekšējās paaudzes politiķi – taču tajā vismaz nebija jaušama visa cilvēciskā graušanas inde, ko cenšas realizēt tagadējais režīms un jaunie politikas ‘talanti’ kas izskoloti pavisam citā manierē.

Bet kopumā ņemot, šis ir ļoti izšķirošs brīdis latviešu tautas vēsturē, ne mazāk svarīgs, kā iepriekšējo lielo spēku savstarpējās cīņas, kuru rezultātā varējām kaut uz brīdi iegūt kaut kādu suverenitāti. Protams, ko ar to izdarījām, ir cits un visai skumjš stāsts. Reti kurai tautai tiek dota iespēja vēlreiz apliecināt to, ka tā grib un ir spējīga veidot savu Brīvvalsti. Bet šoreiz to nedarīs neviens cits ārējais spēks – to varam tikai mēs paši, ja tikai atmostos pietiekoša tautas daļa, kas spētu šīs izmaiņas veikt un nostiprināt – visi līdzekļi ir Satversmē iedoti, būtu tikai, kas to dara.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s