No šoka uz pāraudzināšanu

Tagad, kad arī vietējos ‘oficiālajos ‘medijos izskanējis paziņojums par to, ka viļņi būs bez sava gala un vīruss šeit ir uz palikšanu, no globālās afēras analītikas viedokļa varam izdarīt sekojošus secinājumus – tiek iedarbināta pāreja no afēras fāzes I uz fāzi II.

Ko tas nozīmē? Nu atcerieties to, kā viss sākās toreiz, vairāk kā pirms gada. Toreiz viss balstījās uz šoka terapiju – apokaliptiskie scenāriji, modelēšana ar jauno vīrusu, kas aiznesīs miljonus katrā valstī. Tam sekoja lielākās daļas konstitucionālo tiesību atcelšanas, ārkārtas stāvokļi un varas struktūras uzsāka bezprecedenta proagandas un terora kampaņu attiecībā uz savu valstu iedzīvotājiem.

Tur bija pārpildītās slimnīcas, kapsētas un 24/7 ‘mēs tūlīt visi mirsim’ atmosfēra visos lielajos medijos. Tā bija un ir cilvēces vēsturē grandiozākā propagandas industrijas pavēršana pret cilvēkiem, kad tika iedarbināts viss iespējamais arsenāls.

Pa lielam visi šie aizliegumi ir spēkā arī šodien. Bet šai metodei ir kāds būtisks trūkums – tā nevar tikt pielietota mūžīgi. Nevar cilvēkus turēt šoka stāvoklī ilgstoši un tas arī nav šīs taktikas uzdevums. Tas ir panākt ātru masu pakļaušanu, destrukciju un vienlaicīgi demonstrēt spēku, kam pretoties nav iespējams.

Tā ir ticis darīts daudzas reizes – šoka stāvoklis un ‘ātrā dominance’ ir vēsturiski bieži pielietota iekarošanas metode vai sākuma stadija. Tikai šoreiz globālā elite to izmanto pret…visu pasauli.

Bet šai pirmai fāzei seko otrā, jo cilvēki no šoka kaut kad sāk atiet un viņus nevar nemitīgi šokēt ar vienu un to pašu.

Tad sāk strādāt iekarošanas taktikas otrā fāze. Tad iekarotāji pamazām ievieš ‘jauno normālo’ – terorizētai un izpostītai sabiedrībai tiek piedāvāts kaut kāds nosacīts risinājums. Kā okupācijas vara pārvalda iegūtās teritorijas? Terors un šoks ir derīgs tikai sākuma posmā, bet tad tiek organizēta okupācijas varai pakļāvīga vietējā pārvalde, tiek restartēta ekonomika un pamazām notiek pāreja no ārkārtas stāvokļa un komandantstundām uz nosacīti normālu ikdienas ritmu.

Tieši tā arī notiek šobrīd kovid-iekarotāju plānā. Tagad sāk parādīties attiecīgā propaganda par to, ka kovids tomēr būšot sezonāla parādība un ar to būs jāsadzīvo. Tagad viņiem ir jāatrod balanss starp masu paranoju un kaut kādu zināmu cerību uz nākotni, ko sniegs, protams, globālā novakcinēšanas kampaņa.

Vara kaut kur pamazām sāk atlaist aizliegumus, taču dara to tā, lai visi sajustu, ka jebkurā brīdī atkal var ieslēgt to pašu drakonisko teroru. Viņi grib iebīdīt cilvēkus šādā pataloģiski-totalitārā režīmā pakāpeniski, lai mums rastos sajūta, ka tas ir kaut kāds atvieglojums, kas attāli atgādina kaut ko no vecajiem laikiem, kad mēs vēl dzīvojām cilvēku pasaulē, nevis mistisku draudu un terora pārņemtā baiļu burbulī.

Vara parāda, ka tā piešķir cilvēkiem kādu daļu no atņemtajām brīvībām, bet ir gatava tūlīt pat nežēlīgi sodīt sabiedrību, ja tā būs izlietojusi varas doto uzticības kredītu nepareizi.

Tas tiek kontrolēts ar īpaši izgudrotu mehānismu – tās ir ‘saslimšanas uz 100 tūkstošiem” – ko vara regulē ar PCR testiem. Tāpēc jebkurā brīdī var paziņot, ka saslimstība atkal pieaug, viss ir slikti un atkal visiem jāsēž mājas arestā. Tā arī viņi plāno rīkoties vēl daudzus gadus un tas beigsies tikai tad, kad kritiskā masa atjēgsies un sāksies masveida pretestība – pilsoniskā nepakļaušanās un citas metodes. Ir izstrādāta vesela skala, pie cik ‘saslimšanām’ uz 100tk kādi aizliegumi var tikt noņemti un kad atkal visi jātriec arestā.

Jaunais normālais nav saistīts ar vīrusu – nekad nav bijis. Globālā pārvaldībai kā vienotai sistēmai visa pasaulē nevar būt nekādu ārēju ienaidnieku – globālajam kapitālismam ienaidnieki var būt tikai iekšpusē. Un tie esam mēs – tie, kas vēlas saglabāt savu kultūru, identitāti, cilvēcīgumu – nerunājot par skaidru naudu un praktiskām ikdienas dzīvei nepieciešamām lietām, kas mums ļautu izvairīties no sistēmas spiediena.

Tagad, kad ir atmesta jebkāda demokrātijas ilūzija, mums ir skaidrs, ka šeit vairs nav runa par kaut kādiem citiem viedokļiem, opozīciju vai tamlīdzīgiem elementiem. Tagad viņu plānos ir tikai viens – pāraudzināt visus un ikvienu atbilstoši savai kārtībai. Un tas sākas jau skolas solā.

Tāpēc notiek visu šo indīgo ideoloģiju potēšana cilvēku apziņās, tiek atrasti aizvien jauni negatīvi apzīmējumi tiem, kurus nevar salauzt ar šo propagandu un mediji turpinās baurot par aizvien jauniem vīrusa paveidiem un dažādām to izraisītām sekām. Protams, konspirāciju teorijas, ‘viltus ziņas’ un viss cits arsenāls tiks aizvien vairāk pielietots pret tiem, kuri runās tieši un atklāti.

Tā ir kovidšova otrā fāze, kad šoka terapiju nomaina pāraudzinošais darbs. To mēs redzam šobrīd vairāk vai mazāk visur. Taču vienlaicīgi redzam arī to, ka cilvēku ticība šim šovam aizvien mazinās – var melot vieniem visu laiku, var melot visiem kādu laiku, bet nevar melot visiem visu laiku.

3 komentāri

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s