Lancet žurnāls par lokdauniem.

Tad nu beidzot arī medicīnas žurnāls Lancet, kas ir viens no pasaules vecākajiem un svarīgākajiem modernās medicīnas žurnāliem, kas darbojas jau kopš 1823. gada, ir devis savu novērtējumu notiekošajiem lokdauniem un ierobežojumiem. Šī gada 4. februāra publikācijā tas raksta sekojošo –

Mēs domājam, ka valdību lokdauni nodara ievērojamu kaitējumu sabiedrības veselībai ar tālejošām sekām. Piemēram, ASV slimnīcu apmeklējumi un ārstēšana smadzeņu insulta gadījumos 2020. gada februārī-martā bija ievērojami zemāka, kā tai pašā periodā gadu iepriekš, kas noveda pie aizkavēšanās palīdzības sniegšanā.

Salīdzinot ar vēsturisko laika līniju, UK aprūpes nami piedzīvoja mirstības pieaugumu 2020. gada februārī-jūnijā, kad tika fiksēts 41% sirds nepietiekamības, 39% sirds triekas un 25% sirds stāšanās gadījumu pieaugums. Līdzīga situācija ir ar vēža pacientiem. Vācu klīnikās pirmā lokdauna laikā no 12. marta līdz 19. aprīlim samazinājās vēža slimnieku skaits, kas liecina par to, ka šī slimība dotajā periodā netika pienācīgi diagnosticēta un ārstēta. Anglijā ķīmijas terapijas apmeklējumi nokritās par 60% un agrās diagnostikas gadījumi par 76%, salīdzinot ar pirms kovid līmeni, kas var novest pie papildus 6270 mirstības gadījumiem gada laikā.

Kavētas diagnozes un ārstēšana novedīs pie paaugstinātas mirstības tuvāko 5 gadu laikā. Tik daudz par laicīgi nediagnosticētām slimībām, kas visā pasaulē ir milzīga bumba ar laika degli, kas sprāgs tuvākajā laikā. Bet tagad pats būtiskākais.

Valdību uzliktie ierobežojumi izjauc tradicionālo sapratni un atbalstu starp draugiem un ģimenes locekļiem. Fiziskā distancēšanās un kontaktu samazināšana izraisa nopietnu stresu daudziem cilvēkiem un var palielināt pašnāvības riskus. Analīzē parādās, ka ASV cilvēkiem no 18-35 gadiem depresijas pazīmes palielinājušās no 33.7 -78.9%.

Tālāki un vēl stingrāki fizisko un sociālo kontaktu ierobežojumi var novest pie vēl dziļākas depresijas.

Mēs vēršamies pie visiem zinātniekiem, sabiedriskās veselības speciālistiem un politiķiem izvērtēt un ņemt vērā kovid ierobežošanas mēru tālejošās un kopējās sekas un bojājumus veselībai īsākā un garākā laika periodā. Cenšoties ierobežot kovid, jāņem vērā visi fiziskās un mentālās veselības aspekti. Citas dzīvībai bīstamas slimības tiek atstātas novārtā un pacientus ar tām arī ir nepieciešams apkopt tikpat laicīgi un efektīvi, kā tos ar kovid.

Tāda kā saprāta balss izskan šajā atzinumā, vai ne? Dīvaini tikai, ka šīs pašsaprotamās lietas prasīja tik ilgu laiku, lai tās atzītu arī tradicionālās zinātnes un medicīnas flagmanis Lancet. Protams, atliek tikai jautājums par to, vai visi šie dati, pierādījumi un apelācijas pie veselā saprāta vispār interesē varas pārstāvjiem, kuri uzņēmuši destruktīvo ceļu uz Jaunās kārtības ieviešanu, nerēķinoties ne ar kādiem upuriem un sekām?

https://t.me/aivisvasilevskis/26

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)00193-8/fulltext

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s