Kauna maskas viduslaikos


Es vienmēr aicinu cilvēkus domāt plašāk un savilkt kopā mazākas lietas, lai saprastu lielos plānus. Tā arī šoreiz vēl nedaudz par maskām. Jau esmu rakstījis to, ka lai saprastu visa šī kovidšova patieso jēgu, ir jāpaceļ sava domāšana nedaudz augstāk par to, ko Jūs redzat un dzirdat pa TV vai lasāt ziņās.

Lai to varētu izdarīt, ir nepieciešamas kaut kādas zināšanas – piemēram, attiecībā uz tām pašām maskām un to rituālo nozīmi – kāpēc tad tās tiek uztieptas par katru cenu, neskatoties uz to, ka nav nekādu pierādījumu to efektivitātei? Šāds jautājums skan nepārtraukti.

Taču, ja uz to paskatās no cita skatu punkta, tad jautājums ir citāds – bet par kādu efektivitāti vispāŗ ir runa? Ja par kaut kādu vīrusu apturēšanu, tad, protams, nekādas efektivitātes nav. Ja mēs atceramies to, kāda vēsturiski vispār ir bijusi masku/uzpurņu vardarbīgas uztiepšanas nozīme, tad redzam, ka tās ir pat ļoti efektīvas.

Jo Eiropā tā saucamās kauna maskas tika izmantotas, lai pazemotu un sodītu cilvēkus līdz pat 18. gs. Tikai toreiz tās tika gatavotas no auksta metāla un tām bija daudz un dažādas formas. Kaut arī smagā maska pati par sevi bija pietiekošs spīdzināšanas līdzeklis, bet tās patiesais nolūks bija pazemot cilvēku, cik vien tas ir iespējams. Tāpēc tās veidoja dažādās muļķīgās formās, ar ēzeļa ausīm vai cūkas šņukuriem, garām mēlēm vai pat tādas, kuras izdeva jocīgas skaņas, cilvēkam elpojot.

Vācijā tās sauca par “schandmaske” Bet tās tika lietotas arī Jaunajā Pasaulē.Visa šī pasākuma mērķis bija ļoti vienkāršs – pazemot un sodīt cilvēku, ierādīt viņam vietu un kontrolēt viņa uzvedību. Tas bija sociālās inženierijas viens no elementiem gadsimtiem ilgi.

Un tieši tāpat tas ir arī šodien, jo šajā sadaļā nekas nav mainījies. Tieši tāpat, kā toreiz, pasākuma jēga ir tāda pati arī tagad. Tikai šodien cilvēki paši sevi izķēmo, taisot dažādus uzpurņus un cenšoties tos pielāgot pat savai garderobei kā neatņemamu aksesuāru.

Tikai šie cilvēki nesaprot to, ko zina un pielieto plāndēmijas un sociālās inženierijas arhitekti, kāpēc tas viss tā notiek un kādas sekas sabiedrībā tas viss rada ilgstošākā laika periodā. Redzot to, kā cilvēciņi stāv aukstumā rindās pie lielveikaliem, kļūst pavisam skumji, jo acīmredzami, ka gads šīs kauna masku nēsāšanas ir savu panācis.

https://museum-of-artifacts.blogspot.com/…/medieval…

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s