Universālais ienākums -sapnis vai lamatas?

Šobrīd notiek parakstu vākšana iniciatīvai, kas paredz virzīt ideju par universālā ienākuma ieviešanu visa ES teritorijā. Ja gada laikā tiks savākti miljons paraksti no Eiropas valstīm, tad šis jautājums tiks virzīts tālāk. Šobrīd savākti jau pāri 100tk parakstiem un jādomā, ka šis process virzīsies vajadzīgajā virzienā. Bet kam tas ir vajadzīgs? Smieklīgākais ir tas, ka uz šīs iniciatīvas bildē redzams pērtiķis. Principā ar to vien ir skaidri pateikts, par ko globālisti uzskata cilvēkus un tos, kas parakstās par viņu plāna realizāciju.

https://eci.ec.europa.eu/014/public/#/screen/home

Kas tad ir šis universālais ienākums un vai tiešām viss ir tik skaisti, kā izskatās? Teorētiski tas ir beznosacījumu naudas summas izmaksa, ko veic valsts katram pilsonim, neatkarīgi no viņa personiskajiem ienākumiem un statusa, to saņem gan augsti apmaksāts ierēdnis, gan bezdarbnieks.

Vēsturiski šī ideja ir diezgan sena – jau vēlajos viduslaikos viens no ASV ‘tēviem’ Tomass Peins aprakstīja domu, ka ikvienam pilsonim pēc 21 gada vecuma sasniegšanas pienākas izmaksas no valsts. Toreiz gan tas paredzēja katra cilvēka daļu kopējā valsts ražošanā. Savukārt 1943. gadā šī doma, ka katram pienākas daļa no valsts nacionālās bagātības, gandrīz tika apstiprināta Britu parlamentā, taču tomēr beigās uzvarēja ideja, ka izmaksas ir atkarīgas no stāža un citiem parametriem, respektīvi, tika ieviestas dažādas šodien zināmās pabalstu un sociālo izmaksu sistēmas, kas ir individuālas katram, tā vietā, lai tiktu izveidots šāds vienotais maksājums ikvienam.

Modernajā pasaulē šī ideja par vienoto maksājumu atkal parādījās 20.gs 70tajos, kad notika arī pirmie eksperimenti ASV un Kanādā atsevišķās provincēs un štatos. Kaut arī šie eksperimenti nosacīti bija veiksmīgi, jo noteiktai ļaužu grupai sanāca pacelties virs nabadzības līmeņa un mazāk stresot, tālāk tas netika virzīts, bet process atkal pieņēmās spēkā 2000to beigās, kad līdzīgi eksperimenti sāka notikt arī citur pasaulē. Šeit var aplūkot gan jau veiktos, gan patreiz esošos, gan plānotos eksperimentus dažādās valstīs.

Ja Rietumu valstīs cilvēki labprāt piedalās šādos eksperimentos, tad dīvaina situācija ir Āfrikā. Tur 2011. gadā arī tika palaists šāds eksperiments uz nabadzīgajiem Kenijas, Ruandas un Ugandas iedzīvotājiem, kur naudas principā vispār gandrīz nav nevienam. Bet 2015. gadā izrādījās, ka, piemēram, Kenijas Home Bay apgabalā 45% iedzīvotāju negrib saņemt šos ienākumus un viņiem bija ļoti interesants pamatojums, proti, viņi neticēja tam, ka kaut kas vienkārši tāpat dod naudu un tāpēc radās versija, ka tas pēc būtības ir līgums ar nelabo. Turklāt šī pretestība tiek izrādīta arī pret visiem citiem it kā humanitārajiem projektiem. Un kā Jūs domājat, cik tālu tad viņi ir no patiesības? Vienkāršajiem un nabadzīgajiem Āfrikas cilvēkiem lietas ir daudz labāk redzamas kā labi barotiem civilizētiem rietumniekiem.

Jāatzīmē, ka visi tie ir veikti tikai uz ļoti nelielu sabiedrības daļu, kuri atrodas zem nabadzības sliekšņa. Tas vēl nav bijis pacelts visas valsts līmenī. Tāds piedāvājums tika noraidīts nesenā referendumā Šveicē. Tur gan tas bija saistīts tīri ar ekonomiskiem apsvērumiem, jo tas nozīmētu nodokļu celšanu un sociālo izmaksu atcelšanu tiem, kam tās patiešām vajag, nomainot uz kopējām izmaksām visiem – Šveicē principā nepastāv tāda nabadzības un bezdarba problēma, ienākumi ir ļoti augstā līmenī un tāpēc tur šī ideja neguva īpašu atsaucību.

Vēl viens eksperiments nesen risinājās tepat Somijā. Tā bija 2 gadu programma, kur dalībnieki – bezdarbnieki saņēma 560 eiro mēnesī. Par to rakstīja arī Davosas forums, atzīmējot to, ka galvenais ieguvums ir stresa mazināšanās un veselības uzlabošanās, citiem vārdiem sakot, cilvēki kļuva laimīgāki.

https://www.weforum.org/agenda/2019/02/the-results-finlands-universal-basic-income-experiment-are-in-is-it-working/

Nu lūk, te ir tas atslēgas vārds – ko tad sludina šis pats Davosas forums? Jums nekas nepiederēs, bet Jūs būsiet laimīgs!

Un te mēs nonākam pie paša galvenā. Visi šie eksperimenti līdz šim ir tikuši veikti ierastajā kapitālisma modelī, kurā darbojas ražotāja un patērētāja cikls, pieprasījums un piedāvājums, naudas apgrozība un ierastie ekonomikas likumi.

Tāpēc šajā modelī šis universālais ienākums principā nevar strādāt lielākos apmēros, kā valsts ietvaros vai pat globāli, jo tas vienkārši ir pārāk dārgs un kapitālismam šeit beigās vienkārši ir strupceļš, jo nav no kurienes ņemt to naudu, ko vienkārši izdalīt tāpat vien visiem.

Tas noved arī pie darbaspēka samazināšanās un šis ienākums tāpat paredz tikai minimālo vajadzību nodrošināšanu un cilvēku pirktspēja līdz ar to ir tikpat maza. Tāpēc arī nekur tālāk par šādiem eksperimentiem līdz padsmit tūkstošu grupiņām šī sistēma nav tikusi un tas ir loģiski, jo ierastais kapitālisms tā nemaz nevar strādāt, tā jau ir drīzāk sociālisma utopija.

Taču tad sākās plāndēmija un mēs redzam, ka pēkšņi šis jautājums atkal kļūst aktuāls un ar šo universālā ienākuma propagandu sāk nodarboties tie paši diriģenti, kas organizē lielo Restartu – par to runā lielo tehnoloģiju kompāniju bosi un pat Romas pāvests. Un parādās arī šī iniciatīva visas Eiropas līmenī.

Kas tad ir mainījies? Ja pie ierastā kapitālisma modeļa šī ideja par regulārām izmaksām par neko vienkārši nestrādā, jo tā principā paredz cilvēka atdalīšanos no saimnieciskās darbības, tad Lielā Restarta ietvaros tas ir tieši tas, ko plāndēmistiem vajag. Tā sauktais stakeholder kapitālisms kā reizi arī paredz visa mazā un vidējā privātbiznesa likvidāciju, globālo korporāciju diktatūru un kontroli pār absolūti visu planētu, resursiem, aktīviem. Tas paredz maksimālu visu darba procesu digitalizāciju, robotizāciju un dehumanizāciju. Loģiski, ka līdz ar to rodas simti miljonu bezdarbnieku, strauji pieaug nabadzība, cilvēki nonāk totālā atkarībā no šīs sistēmas. Klauss Švābs savās grāmatās taču piemin tādu jēdzienu kā ‘sociāli atbildīgas’ korporācijas.

Ko tad tas nozīmē? Nu lūk, pie šādas kārtības tas arī nozīmē to, ka tāds universālais ienākums ir globālas diktatūras viens no svarīgākajiem elementiem, kas intensīvi tiek gatavots. Šeit Jums korporatīvais oligarhāts atmetīs kaut kādas kapeikas par to, ka Jums ir aizliegts strādāt savā interešu sfērā, veidot privātbiznesu, būt radošam un izpausties.

Turklāt tas paredz arī ļoti stingrus noteikumus, jo šīs kapeikas saņems tikai tie, kas izrādīs lojalitāti jaunajiem feodāļiem, ne jau kurš katrs. Gribēsiet šo ienākumu – staigājiet uzpurņos, vakcinējaties, ja vajadzēs, arī čipojieties.

Ja tas tiek integrēts sociālo kredītu sistēmā, tad nemaz nemēģiniet kaut ko iebilst, uzrakstīt FB savas pretenzijas vai paskatīties kādu pretvakcīnu mājas lapu – viss tiek piefiksēts un cilvēks tiek automātiski sodīts, tā kā visi viņa dati un ienākumi caur šo sistēmu ir digitāli un redzami 24/7 tiem, kas ir cilvēka īpašnieki.

Tā kā skaisti viss izskatās tikai uz papīra, siers par velti ir tikai peļu slazdā otrai pelei un Kenijas iedzīvotāji daudz labāk saprot, ko nozīmē šī iniciatīva, kā dumjie eiropieši, kuri atkal tiešā veidā stūrē pretī bezdibenim neofeodāļu izliktajās lamatās. Šis process notiek vienlaicīgi ar mazā un vidējā privātbiznesa likvidāciju, ko redzam arī pie mums, tiek praktiski iznīcinātas skaistumkopšanas, sporta/veselības sfēras, darboties pagaidām var tikai milzīgie lielveikali, kuri var nodrošināt mistisko futbola laukumu vienam cilvēkam- tas viss ir tieši tas, ko paredz Lielais Restarts, jo tikai globālās korporāciju ķēdes var labi dzīvot šajos pašu radītajos apstākļos. Mazie uzņēmēji, vidusslānis, amatnieki, pakalpojumu sfēras darbinieki – tiem visiem jau paredzēts stāvēt pie Krišņām pēc zupas šķīvja.

Žēl , ka viņi to joprojām nav spējīgi saprast un turpina uzdot to pašu muļķīgo jautājumu – kad tas viss beigsies? Tad, kad Jūs to izbeigsiet, apvienosieties ar tautu un sāksiet rīkoties. Pretējā gadījumā atcerieties, kā dzīvoja senās Romas plebeji – lai viņi nemaisītos varas darīšanās, visu to bezjēdzīgo masu baroja ar maizi, dzirdīja ar vīnu un rādīja gladiatoru cīņas. Tikai toreiz tas vismaz bija pa īstam, kamēr tagad visi sēdēs mājas arestā un spēlēs datorspēles. Ja cilvēce to pieļaus.

One comment

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s