Indija atsakās no Pfizer vakcīnas.

Indijas ekspertu panelis ir noraidījis ASV kompānijas Pfizer pieteikumu par tās vakcīnas ārkārtas stāvokļa apstiprināšanu. Tāds apstiprinājums ir saņemts ASV un Eiropā, bet ne Indijā. Iemesls tam ir ļoti vienkāršs – kompānijai nav plāna, kas vietējai populācijai nodrošinātu datus par drošību un vakcīnas spēju veidot atbilstošu imūnsistēmas reakciju.

Pfizer vakar ir šo pieteikumu atsaucis un paziņoja, ka iesniegs to vēlreiz, ja nākotnē šie dati būs pieejami. Indija pastāv uz to, ka ir jāveic pētījums pašu valstī, pirms apstiprināt šo vakcīnu un ekspertu panelis norādīja, ka ir vairāki smagu blakus efektu gadījumi, kas tiek izmeklēti.

Ekspertu paneļa un kompānijas tikšanās notika 3. februārī, bet pēc tam tika ziņots, ka panelis ir nolēmis neatļaut ārkārtas autorizāciju ne šai, ne kādai citai ārvalstu vakcīnai, iekams nav saņemti dati no vietējā pētījuma par to drošību. Tāds pētījums, kurā piedalītos vismaz 1600 vietējie iedzīvotāji, ir obligāts nosacījums, lai ekspertu panelis varētu izvērtēt iespēju vakcīnu apstiprināt lietošanai.

Savukārt Pfizer pārstāvis norādīja, ka balstoties uz sarunām un nepieciešamību sagādāt papildus datus, kompānija pati atsaukusi pieprasījumu, bet paredz kaut kad nākotnē to iesniegt vēlreiz, ja būs pieejami prasītie dati.

Bet ekspertu panela viedoklis ir sekojošs – “Kompānija prezentēja savu piedāvājumu autorizēt tās BNT162b vakcīnu. Komisija secināja, ka pēc tās lietošanas sabiedrībā ir fiksēti daudzi blakusefekti, notiek izmeklēšana, bet Pfizer nav piedāvājusi plānu, kā realizēt drošības un efektivitātes datus vietējā populācijā. Tāpēc šobrīd komiteja nerekomendē šo vakcīnu ārkārtas lietošanai savā valstī”

Iepriekš Pfizer pārstāvji neieradās ekspertu komisijā trīs reizes, vainojot pārāk īsu termiņu un lielo laika zonas starpību.

Lūk, tāda ziņa. Izrādās, ka tā saucamajās trešās pasaules valstīs ir daudz lielāki drošības standarti un prasības, kā tas ir ‘civilizētajā’ ASV un Eiropā, kur šo vakcīnu apstiprināja bez vārda runas un jau špricē pa labi un pa kreisi. Indijas regulators savukārt pieprasa vietējo testu un datus, nevis tic pašas Pfizer piedāvātajiem nepilnīgajiem testiem un datiem, kur realitātē nav nekas zināms par daudzām tik būtiskām lietām, kas un kā ietekmēs organismu.

Un tagad pavaicājiet mūsu valdībai – kā tas var būt, ka mēs šeit, Rietumu attīstītajā Eiropas civilizācijā, tiekam izmantoti kā laboratorijas žurkas Farmas eksperimentos un nevienam vietējam ‘ekspertam’ nav ienācis prātā pavaicāt kaut kādus papildus datus, bet tur, ‘atpalikušajā’ Indijā, kas ir otrā lielākā valsts pasaulē iedzīvotāju skaita ziņā, prasa reālus datus un testus, pirms apstiprināt šādas vakcīnas?

Varbūt, ka šis vēl kādam atvērs acis uz to, ka mūs uzskata par vēl zemāku kastu, kā neaizskaramie ubagi Indijā?

https://www.business-standard.com/article/current-affairs/india-s-expert-panel-rejects-pfizer-s-application-for-covid-19-vaccine-121020600070_1.html

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s