Vakcīnu kukuļošana – vai tiešām pandēmija?

Aplūkosim vakcinatoru izdarības un to, ko viņi ir spiesti darīt, lai iemānītu cilvēkiem savas eksperimentālās vakcīnas. Kopš ASV tika apstiprinātas Moderna un Pfizer vakcīnas un operācija Warp Speed, bija paredzēts, ka līdz 2020. gada beigām tiks vakcinēti 20 miljoni amerikāņu un šāds temps tiks uzturēts arī 2021. Taču līdz gada beigām vakcinācijas plāns izpildījās tikai uz 14 miljoniem un tas nebija labs sākums.

Amatpersonas tajā vainoja divus apstākļus – slikto loģistiku un vakcīnu pretestību. Scott Gotlieb, bijušais FDA komisijas loceklis, kurš tagad ir Pfizer padomē, paredz, ka pieprasījums pēc vakcīnām mazināsies pēc tam, kad 1/3 amerikāņu būs tās saņēmuši. Jo par spīti uzmācīgām vakcīnu reklāmām, lielas amerikāņu daļas interese par tām ir minimāla. Īpaši tas attiecas uz veselības aprūpes darbiniekiem, kuri spiesti nemitīgi skaidroties par to, ka viņi nav nekādi anti-vakseri, bet vienkārši negrib piedalīties šajā eksperimentā. Un tāpēc tiek ziņots, ka daudzās vietās šīs vakcīnas vienkārši stāv plauktos, jo darbinieki tās negrib.

Līdzīga situācija ir aprūpes namos. Tur apmēram puse darbinieku nevēlas špricēties. Un tā kā šie darbinieki bieži redz, kā viņu aprūpējamie mirst īsā laikā pēc vakcīnu saņemšanas, kam, protams, nekad nav sakara ar vakcīnām, ja tic oficiālai varai un medijiem, tad viņu vēlme pēc tām ir vēl mazāka. Jēlas universitātes programmu direktors decembra sākumā nāca klajā ar iniciatīvu pielietot finanšu burkānu, lai piespiestu vairāk cilvēkus vakcinēties.

Šo ideju pielieto arī daudzas privātā sektora kompānijas, kuras uzsākušas piedāvāt saviem darbiniekiem dažādus finanšu un citus bonusus, ja tie piekrīt vakcinēties.

Piemēram, Penslivānijas štata Gracedale aprūpes nams tiešā veidā piedāvā 750 dolārus.

https://6abc.com/health/lehigh-valley-nursing-home-employees-offered-money-to-get-covid-19-vaccine/9178036/

Teksasā Hjūstonas metodistu hospitālis sola 500 dolāru bonusu. Bet tur paredz, ka ar laiku šīs vakcīnas tomēr tiks padarītas obligātas.

https://edition.cnn.com/2021/01/05/health/houston-hospital-system-bonus-vaccine/index.html

Citas iestādes nav tik devīgas. Viskonsīnas aprūpes nams piedāvā tikai 150 dolāru bonusu par abām dozām, kas ir tikai 8 stundu darba alga.

Atlantā tie ir citi bonusi – TV iekārtas, apmaksātas brīvdienas, prēmijas. Līdzīgas stratēģijas sāk ieviest arī citi aprūpes nami.

https://www.nbcnews.com/news/us-news/nursing-homes-make-big-push-change-minds-workers-who-refused-n1254509

Ne vien tas, bet arī Nacionālā futbola līga piedāvā brīvbiļetes 7500 veselības aprūpes darbiniekiem, kas būs saņēmuši abas dozas. Lielais veikalu tīkls Aldi plāno piešķirt divas apmaksātas stundas vakcinētiem darbiniekiem par katru dozu – tātad kopā 4 – tas pamatots ar to, ka darbinieki var doties vakcinēties darba laikā un nezaudēt šīs stundas. Patiesi, ļoti cēlsirdīgs akts. Varbūt arī mūsējie rimčiki un maksimas ko tādu grasās ieviest?

Līdzīgas iniciatīvas ir arī valstiskā līmenī. Tā, piemēram, bijušie ASV prezidenta kandidāti John Delaney un Andrew Yang piedāvā izmaksāt katram amerikānim pa 1500 dolāriem, ja viņi pierāda, ka ir vakcinēti. Tāda ideja parādījās jau pagājušā gada novembrī.

https://www.washingtonpost.com/opinions/2020/11/23/pay-americans-coronavirus-vaccine-john-delaney/

Brookings institūts savukārt piedāvā 1000 dolārus – bet vienlaicīgi viltīgi paziņo, ka šāds maksājums pienākas tikai tad, kad ir sasniegts vakcinācijas mērķis, ko Fauči un līdzīgie visu laiku ceļ uz augšu – sākot ar 60%-tagad jau līdz 90% vakcinētas ASV populācijas.

Un kādi tad ir vietējo vakcinatoru plāni? Pagaidām tādi pavāji – nekādu reālu labumu nav, ja neskaita runas par hokeja čempionātu, kurš tomēr tā kā paredzēts bez skatītājiem un vispār labāk būtu atcelts, jo tā ir īstākā parodija un ņirgāšanās. Bet katrs sev var uzdot jautājumu vēlreiz – kas tā par tādu pandēmiju, kur nemitīgi jāmeklē veidi, kā cilvēkus sašpricēt ar šīm eksperimentālajām vakcīnām? Tas viss taču ir tieši tas pats, kas reliģijas dogmu uztiepšana – sākumā ar meliem un viltu, tad ar sludināšanu, tad ar uguni un zobenu, ja pierunāšana nav izdevusies. Jo vairāk un uzbāzīgāk kaut kas ir jāreklamē, jo vairāk skaidrs, kāds mēsls tas patiesībā ir.

Un par cik Tu esi gatavs pārdot savu veselību un piedalīties Farmas eksperimentā?

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s