Plāndēmijas arhitekti – Kristians Drostens.

Sērijā ‘iepazīsti planetāro noziedznieku’ ir bijuši raksti par vakcinatoru Bilu, PVO bosu – teroristu organizācijas Tigray biedru Tedrosu, britu plāndēmijas modelētāju Fergusonu. Šoreiz aplūkosim vācu virusologa Drostena izdarības.

Kā 2020. gada martā atzina vācu žurnāls Stern – koronavīruss ir padarījis šo virusologu par valsts populārāko personu un zvaigzni.

Jo tas bija viņš, kas 2020. gada janvārī izstrādāja PCR testa protokolu bez paša vīrusa materiāla, kas nu jau gadu tiek izmantots kā standarta kovid diagnostikas metode visā pasaulē. Būdams Berlīnes Charite institūta direktors, Drostens ir ļoti ietekmīgs padomdevējs vācu valdībai un piedalās daudzās tās preses konferencēs eksperta lomā.

Un tādā veidā no viņa spriedumiem ir veidoti tālejoši politiski lēmumi, kā obligāta masku nēsāšana, skolu un visas pakalpojumu sfēras slēgšana.

Varētu domāt, ka šis ir kaut kāds zinošs speciālists un viņa spriedumi būtu precīzi un vērā ņemami? Tad aplūkosim, ko viņš ir prognozējis savas karjeras laikā un kas no tā ir sanācis.

2003. gada SARS – “Ja epidēmiju neapturēs, tad tās uzliesmojumi atkārtosies, tam var būt nopietna ietekme uz ekonomiku. Efektīva vakcīna nebūs pieejama ātrāk par 1-2 gadiem”

Realitātē tā saucamā SARS epidēmija beidzās ar 8096 gadījumiem visa pasaulē un 774 mirušajiem – Vācijā bija tikai 9 gadījumi un neviens nenomira.

2009. gada cūku gripa – “Šī ir nopietna infekcijas slimība, kuras efekti uz veselību ir briesmīgāki par vissliktāko vakcīnu”

Realitātē tādas pandēmijas vispār nebija. Neskatoties uz to, Drostens bija aktīvs vakcinēšanās aicinātājs un Rietumu valstis sapirkās šīs vakcīnas par simtiem miljonu eiro – toreiz lielākā sabiedrības daļa no tām atteicās, bet daudziem sapotētajiem sekas izrādījās daudz smagākas, kā no pašas cūku gripas un beigās valstīm vēl nācās miljoniem šo neizlietoto dozu vienkārši iznīcināt, jo tām beidzās derīguma termiņš. Tai pašā Vācijā tika iznīcinātas 15 tonnas šo vakcīnu 250 miljonu eiro vērtībā.

https://www.thelocal.de/20110817/37007

Un tas viss, pateicoties Drostenam un viņa prognozēm. Kā iespējams tas, ka viņš joprojām turpina būt valdības padomdevējs, par spīti tam, ka iepriekšējās šausmu prognozes ir pilnīgas muļķības?

Tad, kad Drostens kļuva par Vācijas populārāko zinātnieku, radās arī jautājumi par viņa doktora disertāciju. Tiek apgalvots, ka doktora grādu viņš ieguvis Gētes universitātē Frankfurtē 2003. gadā. Taču šīs universitātes bibliotēka nespēja uzrādīt šīs disertācijas kopiju.

Kad Dr. Markus Kuhbahers – zinātnieks, kas specializējas krāpnieku atmaskošanā, uzdeva jautājumu universitātes preses dienestam, viņam atbildēja, ka šīs kopijas esot cietušas plūdos. Arī vācu Nacionālā bibliotēkā neatradās šīs disertācijas kopija līdz 2020. Bet tas ir obligāts nosacījums, ka tām tur jābūt. Dīvaini ir arī tas, ka visa milzīgajā bibliotēkā, kurā ir visu universitāšu publikācijas, laikā no 2000-2003 par Drostenu nekas vispār nav atrodams.

Bet 2020. gada 15. oktobrī Gētes universitāte publicēja rakstu, kurā apgalvo, ka Drostenam piešķirts doktora grāds 2003. gada 4. septembrī.

Taču PVO dokumentos viņš ir atzīmēts kā doktors jau aprīlī – 5 mēnešus pirms tam.

http://web.archive.org/web/20030423125938/https://www.who.int/csr/sars/2003_04_16/en/

Visas šīs neskaidrības pamudināja vācu advokātu Reiner Fullmich iesākt lietu pret Drostenu un viņa testu. Arī Kuhbahers 2020. gada 2. decembrī iesniedza prasību Štutgartes tiesā attiecībā par Drostena disertāciju, kura esot samirkusi. Šīs lietas var atklāt vēl vairāk informācijas šajā afērā.

Taču pats galvenais ir PCR tests, kuru Drostens izstrādāja zibenīgā ātrumā pagājušā gada janvārī. Tieši šī testa rezultāti tad arī ir galvenais visu valdību iemesls demokrātijas demontāžai un visa veida ierobežojumu ieviešanai.

Bet vēl 2014. gada intervijā pats Drostens par PCR metodi izteicās šādi  – “Tā ir tik jūtīga, ka spēj atrast vienu vienīgu vīrusa molekulu. Ja tāds patogēns atrodas māsiņas degunā dienas garumā, bet nespēj viņu inficēt, pēkšņi viņa var tikt atzīta par MERS gadījumu. Ja agrāk par inficētiem atzina tos, kas bija uz nāves sliekšņa, tad šobrīd arī maigie gadījumi bez simptomiem tiek pieskaitīti statistikā. Tas var izskaidrot Saudi Arābijas gadījumu straujo pieaugumu. Un vietējie mediji ir sacēluši traci par to”

https://www.wiwo.de/technologie/forschung/virologe-drosten-im-gespraech-2014-die-who-kann-nur-empfehlungen-aussprechen/9903228-2.html

Vai tad šis apgalvojums precīzi neatspoguļo šodienas situāciju ar kovid? Tas taču ir tieši tas, kas notiek tagad – veselu cilvēku pasludināšana par slimiem, pozitīvo gadījumu pieaugums, mediju histērija. Viss tas tika atstrādāts jau MERS epidēmijas laikā un tas rada pamatotu jautājumu par to, vai Drostena tests ir speciāli veidots testu-dēmijas izraisīšanai, kas atbilst viņa paša vārdiem par MERS?

Tikmēr 22 zinātnieki ir publicējuši Drostena testa pārskatu, kurā tiek parādītas visas tā kļūdas un maldinošie pieņēmumi ar prasību atsaukt tā publikāciju kā nepatiesu.

https://cormandrostenreview.com

Taču arī tas Drostena lietā vēl nav viss. Zinātnieka uzticamību nosaka arī viņa neitralitātes faktors. Drostena gadījumā arī šis aspekts ir zem pamatīgas jautājuma zīmes, ņemot vērā viņa saistību ar Olfert Landt.

Tas ir viens no viņa darbu regulāriem līdzautoriem – bet vienlaicīgi arī Berlīnes biotehnoloģiju kompānijas TIB Molbiol Syntheslabor GmbH īpasnieks. Tā ražo tos pašus PCR testus. Drostens un Landts acīmredzami ir atklājuši sekmīgu biznesa modeli – katras epidēmijas laikā viņi kopā izstrādā testu – tā tas bija SARS, MERS, Zika un 2017. gada dzeltenā drudža epidēmijai.

Katru reizi strādā tas pats triks un arī koronas panika nav izņēmums. Pats Landts to saka vācu avīzei – “Tests un tā izstrāde nāca no Charite. Mēs tikai to nekavējoties pārveidojām testa komplekta veidā. Kad nav paša vīrusa, tad mēs varam izmantot sintētisko gēnu – datora simulāciju, kas simulē vīrusa genomu. To mēs izdarījām ļoti ātri”

https://www.berliner-zeitung.de/gesundheit-oekologie/fuer-panikkaeufe-ist-unsere-firma-zu-klein-li.79753

Un tā jau pašā kovid histērijas sākumā Landta kompānija ražoja šos testa komplektus ar ātrumu 1.5 miljoni nedēļā, bet jau februārī viņu pārdošanas apjomi bija trīskāršojušies. Tagad šī peļņa noteikti ir astronomiska un stipri apšaubāms, ka Drostenam tur nav nekāda ekonomiskā labuma. Iespējams, ka to varētu pierādīt gaidāmās tiesvedības.

Jebkurā gadījumā tas skaidri apzīmē tendenci, kad šādi par sabiedrības līdzekļiem sponsorēti pētījumi un apšaubāmi atzinumi pēc tam nodrošina milzu peļņu privātām kompānijām. Drostens ir saņēmis naudas līdzekļus arī no Farmas kompānijām balvu veidā – cita starpā 5000 eiro no Aventis Deutschland Pharma GmbH, 2500 eiro no ASV Abott laboratorijas, kā arī 335tk ASV dolāri piešķirti Charite no Bila un Melindas fonda. Nu bet protams.

Ko tad citu var gaidīt no šī zinātnieka, kā vien nebeidzamu šausmu stāstu par briesmīgu vīrusu, lokdauniem un vajadzību vakcinēties? Ja tas nav acīmredzams interešu konflikts, kas tad tāds ir?

One comment

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s