Vakcīnu propagandas instrumenti – Jēlas universitāte.

Tiem, kuri  grib saprast visu grandiozās kovidšova afēras būtību līdz pašiem pamatiem, noteikti jāiepazīstas vēl ar kādu pētījumu. Šajā gadījumā tas ir Jēlas universitātes darbs, sadarbībā ar ASV valdību, kas tika publicēts jau 2020. gada jūlijā.

Tas ir interesants ar to, ka tika pētīti veidi, kā manipulēt ar sabiedrību nolūkā pārliecināt cilvēkus špricēt vakcīnas, kad tās būs pieejamas. Kaut arī pētījuma dati un rezultāti joprojām nav publicēti, taču var aplūkot to, kādi manipulāciju veidi tika pielietoti, lai noskaidrotu, kurš ir efektīvākais.

Pētījumā piedalījās 4000 cilvēki un katrai grupai ir savs vēstījums. Pareizāk teikt, propagandas instruments.  Kādi tad tie ir?

Pamata vēstījums – vienkārša informācija par vakcīnu drošību un efektivitāti.

Personiskās brīvības vēstījums – stāsts par to, ka kovid ierobežo brīvību un ka visiem ‘jāstrādā kopā’ lai vakcinētā sabiedrība varētu atjaunot savas ‘personiskās brīvības’

Ekonomiskās brīvības vēstījums – līdzīgs iepriekšējam, tikai šeit runa par ekonomiskās brīvības ierobežojumiem un to, ka vakcīnas palīdzēs atjaunot ekonomiskās brīvības.

Tiešais vēstījums –biedēšana ar to, ka briesmīgais vīruss apdraud konkrētu personu, kura var saslimt un ka vakcīna pasargā no tā.

Sabiedrības labuma koncepcija – spēle uz jūtām par mīļajiem un tuvajiem draudošām briesmām, kuri var saslimt un nomirt no briesmīgā vīrusa un tāpēc ir svarīgi, ka visi tiek vakcinēti.

Ekonomika – centieni pārliecināt cilvēkus, ka kovid grauj ekonomiku un tāpēc vakcinācija ir ceļš uz tās saglabāšanu.

Vainas apziņa – mēģinājums iedvest vainas apziņu cilvēkos par to, ka viņi atsakās vakcinēties, jo tas apdraud mīļos un tuvos, sabiedrību kopumā. Šeit dalībniekiem pat tiek prasīts, lai viņi iedomājas to sajūtu, ka viņi būtu vainojami pie vīrusa izplatības.

Dusmu sajūta – kaut kas līdzīgs vainas apziņai, tikai šeit emocijas ir dusmas pašam uz sevi par to, ka cilvēks nav vakcinēts un izplatījis vīrusu.

Uzticies zinātnei – pārliecināšana par to, ka kovids un vakcīnas balstās zinātnē, ir pilnīgi drošas un tas, kurš atsakās vakcinēties, neko nesaprot no zinātnes, vīrusu izplatības un ignorē to.

Gļēvuma sajūta – ārsti, ugunsdzēsēji un visi, kas cīnās ar briesmīgo vīrusu, ir drosmīgi, bet tas, kurš negrib vakcinēties, nav drosmīgs.

Tādi ir galvenie propagandas instrumenti. Ko no visa tā var secināt? Nu padomājiet loģiski – ko liecina pats fakts, ka šāds pētījums vispār eksistē? Diez vai īstas pandēmijas un drošu vakcīnu gadījumā vispār būtu vajadzīgs meklēt veidus, kā skalot cilvēkiem smadzenes ar šādu propagandu, vainas apziņu, atklātiem meliem par kaut kādu ‘zinātni’, no kuras visā šajā afērā nav ne smakas, jo īsta zinātne tiek bloķēta un cenzēta.

Un cik daudz no šīs propagandas Jūs redzat sev apkārt ikdienā un kam domāts vakcinācijas birojs? Iekšlietu ministra paziņojums par hokeja čempionāta apmeklēšanu klātienē vakcinētiem ir tieši no šīs propagandas instrukcijām, tāpat kā vainas apziņas sēšana, ar ko nodarbojas mediji un šīs propagandas apsēstie. Ticēšana zinātnei, ar ko lepojas daudzi savos FB profilos, kuriem nav it nekādas saprašanas, kas tas vispār ir.

Bet mums ir jāprot atpazīt šīs manipulācijas.

One comment

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s