DNS vākšana – trauksme ASV par Ķīnas BGI.

Atcerieties, ka 2019. gada rudenī klusi un nemanāmi pie mums tika atvērts Ķīnas biotehnoloģiju milža BGI datu sekvencēšanas centrs? Par to rakstīju divreiz, kas tas ir un ko tas dara.  Bet lielie mediji to pieminēja tikai kā notikušu faktu, bez nekādas publiskas diskusijas, kam tas domāts un kāpēc tas vispār te vajadzīgs.

Un ko par šo kompāniju tagad raksta ASV presē?

Pasaules lielākā biotehnoloģiju kompānija netērēja laiku un piedāvāja uzbūvēt  kovid testēšanas laboratorijas  ASV jau pēc pirmā viļņa sākšanās. Piedāvājumi tika izteikti 6 štatiem.

Un tas, kopā ar citiem BGI piedāvājumiem kovid testēšanā, tik ļoti satrauca Bilu Evanina, kas toreiz bija viens no vadošajiem pretizlūkošanas virsniekiem, ka viņš nāca klajā pat ar publiski paziņojumu.

Ārvalstu spēki var savākt, uzglabāt un pielietot biometrisko informāciju no kovid testiem – tā tika pateikts šajā brīdinājumā. Evanina ir pārliecināts, ka tādā veidā ķīnieši cenšas savākt amerikāņu datus, lai kontrolētu pasaules biodatu bāzi.

Un lielāko tiesu tieši pateicoties Bila saceltai trauksmei, neviens no štatiem šo piedāvājumu nepieņēma – pēc viņa datiem, BGI ir ciešas saites ar Ķīnas militāristiem un valdošo komunistu partiju. Tas parāda Ķīnas tieksmi izmantot pandēmijas krīzi. Tagad ilggadējais FIB un CIP veterāns ir atstājis amatu, bet vispirms sacēla šo trauksmi. Vai mēs zinām, kur šie dati varētu nonākt, tā kā šī ir Ķīnas kompānija?

Viņa bažas ir par to, ka biodatu kontrole var novest pie pilnīgas kontroles pāŗ veselības aprūpi –ja patreizējais personas veselības stāvoklis ir zināms no DNS datiem, tad šo datu īpašnieks kļūst par monopolistu to zāļu ražošanā, ar kurām to plāno ārstēt. Vai mēs gribam sistemātisku savas veselības aprūpes iznīcināšanu, ko veic cita valsts?

ASV jau tagad ir gandrīz pilnībā atkarīga no aizsardzības līdzekļiem, ko piegādā Ķīna pandēmijas laikā.

Ir vēl citi veidi, kā Ķīna var tikt pie DNS datiem. Miljoni amerikāņu ir brīvprātīgi nodevuši šos datus dažādam ģenealoģijas kompānijām, lai noskaidrotu savu senču izcelsmi. Un ar šiem datiem var notikt daudz kas cits – arī šīm kompānijām ir partnerattiecības ar biotehnoloģiju firmām, kurās savukārt investējušas Ķīnas kompānijas. Cilvēki nesaprot, kāda vērtība ir šiem viņu datiem, saka Evanina. Tie ir jūsu pagātne un nākotne, ieskaitot arī bērnu nākotni. Tas ir ļoti riskanti, ka tie nonāk svešās rokās.

Ķīniešu hakeri jau krietnu laiku mēdz uzlauzt ASV viesnīcu, veselības aprūpes kompāniju un pat ASV valdības datu bāzes – viņi zog tehnoloģijas gadiem. Gandrīz katrs amerikānis ir ar to saskāries. Pat 80% amerikāņu dati var būt nozagti un aizplūduši uz Ķīnu.

Tā raksta CBS. Un tagad uzdodiet sev galveno jautājumu –kā tas var būt, ka tāda Ķīnas kompānija šeit uzradās tieši pirms kovidšova bez nekādas informācijas par tās nolūkiem un kas notiek ar tiem miljons testēto datiem, vai tie nonāk šīs kompānijas rīcībā?

Ir zināms, ka Latvijas biomedicīnas centrs sadarbojas ar BGI meitas uzņēmumu un par šo tēmu mazliet bija rakstīts pagājušā gada decembrī.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/vm-nav-pienemusi-izdevigaku-covid-19-testesanu-par-sadarbibu-ar-uznemumu-bazas-daudzviet-pasaule.a383768/

Vēl ir raksts par Ķīnas lielajiem plāniem Latvijā.

https://labsoflatvia.com/aktuali/bgi-kina-satiek-eiropu-baltijas-valstis/

Bet ko tas patiesībā nozīmē, nevienam neinteresē – šeit nav neviena speciālista un izlūkošanas dienesta, kuram varētu rasties jautājumi par šo kompāniju patiesajiem nolūkiem datu vākšanā no iedzīvotājiem.

One comment

  • Ta ir ,tur Gazas mūsu bērnu un mazbērnu siekalu testi ,PCR testi un tikai kolektīva apātijā un vienaldzība ļauj seit darboties komunistiskas valsts BIO zinātniskai laboratorijai bez neviena jautājuma !

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s