Protesti Eiropā, III Lokdauns?

Visā ES strauji pasliktinās situācija ar kovidšovu un tā izraisītiem ierobežojumiem, kur jau sāk runāt par trešo lokdaunu. Pieaug arī skandālu apjoms sakarā ar vakcināciju. Tā, piemēram, izrādījās, ka Spānijā vispirms par blatu spricēti tika ierēdņi, nevis ārsti, kurus grasījās aizsargāt kā pirmos. Viss šis saspringums sāk izlieties uz ielām un šonakt Holandē tika dedzinātas automašīnas un notika pamatīgas sadursmes ar policiju.

Attīrīt ielas no demonstrantiem policisti centās visiem iespējamiem līdzekļiem – viņus sita ar stekiem, izdzenāja ar gāzi, aplēja ar ūdeni. Kādai meitenei steidzami vajadzēja medicīnisko palīdzību, bet tādu gadījumu ir desmitiem, kā raksta prese.

Paši demonstranti uzbruka policijas automašīnai, to sākumā apgāza un tad nodedzināja. Paši policisti paspēja aizbēgt. Bet viņiem nebija ne mirklis miera – uz viņiem nemitīgi lidoja akmeņi un petardes. Veikalu īpašnieki skaita zaudējumus. Izsistie skatlogi un izdemolētas sabiedriskā transporta pieturas- tā izskatās galvaspilsētas ielas. Baidoties par mēra dzīvību, viņa rezidencei nodrošināja papildus apsardzi.

Savukārt Londonas pēdējais trends ir nelegālās pagrīdes ballītes, kas arī kļuvušas par protesta veidu – nekādu masku un distances, bet slēpties no policijas bieži nākas pat skapjos.

Otrā kontinenta galā notiek iebrukumi skolās – Romas skolniekiem ir apnicis sēdēt mājās. Čehu restorānu īpašnieki arī sacēlušies un atvēruši savas iestādes, par spīti 700 eiro sodiem. Viņiem tik un tā ikdienas dīkstāves zaudējumi rēķināmi miljonos.

“Tas vairs nav iespējams! Mēs esam bijuši ciet trīs mēnešus un mēs vienkārši izputēsim, ja vēl sēdēsim” – saka Jans, kādas kafejnīcas īpašnieks.

Trešā lokdauna priekšvakarā šobrīd ir Francija, bet Vācijā karantīnā aizvērta vesela klīnika, bet 7 veselības aprūpes darbinieki sniedz tiesā kolektīvo prasību – viņus atlaida par atteikšanos vakcinēties. Spānijā savukārt viss ir otrādi. Tur armijās ģenerālštāba priekšnieks organizēja vakcināciju sev un saviem štāba ģenerāļiem ārpus rindas. Un tagad Spānijā nav štāba priekšnieka.

Otrā Atlantijas pusē cenšas noskaidrot kārējā pacienta nāves iemeslus dažas stundas pēc vakcinācijas. Kādu preparātu viņam iespricēja, nav zināms, bet izvēle jau nav liela – ASV ir tikai Pfizer un Moderna.

Pat galvenajam infekcionistam Fauči slavētā vakcīna izrādījās ne pa zobam. Pēc otrās dozas saņemšanas –

“Es cerēju, ka mani izslēgs uz īsu brītiņu. Taču es tādā stāvoklī atrados visu diennakti, Tagad viss ir labi, bet jūtos noguris un ir drudzis”

Neskatoties uz to, vakcinācijas kampaņa ASV turpinās. Pfizer piedāvā vienu ampulu izmantot ne 5, bet 6 injekcijām. Bet medicīniskais regulators atļāvis sajaukt vakcīnas – pirmo un otro dozu veikt ar dažādām vakcīnām. Nav nekādu pētījumu šajā sakarā un neviens negarantē drošību un iznākumu.

https://ren.tv/player/video/embed/795348#autoplay=1;

Tādas lietas notiek šobrīd Eiropā un ASV, par kurām nestāsta LV mediji, kuri aizņemti ar vietējā kovidšova un baidenistu oranžās revolūcijas apskatiem Krievijā, kura tur izgāzās. Bet pamazām tiek sasniegts vārīšanās punkts, kad cilvēki vairs nevar izturēt varas teroru un ir spiesti izmantot radikālas metodes. Protams, vardarbība nav labākais veids, kā šīs problēmas risināt, taču tas ir neizbēgami, ja vara absolūti neklausās savos pilsoņos, bet turpina realizēt teroru un izputināšanu.

Nu un kas tikmēr Latvijā? Pagaidām nekas, visi apmierināti gaida III un tad IV lokdaunu, privātbiznesa izputināšanu un visu tiesību atņemšanu. Protams, šis nav aicinājums uz tādiem protestiem, kā tas ir citur, bet dažādu nozaru darbiniekiem un iestādēm apvienoties un atvērt vaļā savas kafejnīcas vai salonus gan varētu – ja to dara visi kopā, tad varai nav iespēju tam pretoties, kā tas ir redzams Itālijā, Čehijā, Polijā un citur, kur šī kustība pieņemas spēkā.

2021. gads solās būt vēl dramatiskāks un intensīvāks, kā iepriekšējais. Ja 2020. cilvēki vēl ticēja, ka lokdauni un uzpurņi kaut ko var palīdzēt pret ‘vīrusu’, tad šobrīd aizvien vairāk saprot, ka tas ir tikai terors un apzināta veselu biznesa sfēru iznīcināšana. Un viņiem nav kur atkāpties, jo izvēles ir tikai divas – cīnīties visiem kopā, vai pa vienam izputēt un nonākt verga statusā uz pabalsta un zupas šķīvja no varas. Padomājiet vēlreiz par to, dārgie LV lokdaunu un varas terora atbalstītāji, mazais un vidējais bizness.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s