Maskas – identitātes dzēšana.

Kamēr masku nēsāšanas apoloģēti turpina ticēt to mistiskai spējai apturēt vīrusa izplatību, kas nekur nav novērota dabā, tikmēr krājas aizvien vairāk pierādījumu to nēsāšanas kaitīgumam.

Šajā gadījumā runa nemaz nav par fizioloģiskām veselības problēmām, bet par ko citu – proti, masku nēsāšana padara grūtāku cilvēku atpazīšanu. Respektīvi, šis ir viens no būtiskiem soļiem ceļā uz jauno normālo, kur cilvēki tiek saskaldīti, izolēti un viņu personības izdzēstas – tam ir būtiska nozīme, veidojot šo jauno biorobotu sabiedrību.

Un masku nēsāšana palīdz to paveikt. Arī šī vairs nav nekāda ‘sazvērestība’, tam jau ir reāli zinātniski dati. Nav nekāds noslēpums, ka cilvēki maskas principā vienmēr lieto tāpēc, lai netiktu atpazīti. Sejas ir tas elements, ko izmanto cilvēka smadzenes, lai atpazītu citus un piesaistītu konkrētu vārdu un identitāti konkrētai personai.

Pētījums no Izraēlas apliecina, ka šodienas masku terapija samazina cilvēka spējas atpazīt citus par 15% Jā, tas var nešķist daudz un cilvēki joprojām spēj atpazīt savus tuvākos, pateicoties dziļākām zināšanām un informācijai, ko smadzenes par viņiem glabā.

Taču tas ir pietiekoši daudz attiecībā uz pārējo sabiedrību un tas ir apzināts process, nolūkā cilvēkus atsvešināt – tas pats, kas dalījums ‘mājsaimniecībās’, kuras nedrīkst viena otru apmeklēt.

Arī iepriekšējais pētījums no Mančestras Universitātes apliecina, ka masku nēsāšana padara neiespējamu nolasīt lūpu kustības un tas ļoti apgrūtina neverbālo komunikāciju, sejas vaibstu nolasīšanu, skaņas uztveršanu – visi šie elementi ir tikpat svarīgi komunikācijā, kā verbālā sadaļa.

Bet Izraēlas pētījumā piedalījās 496 cilvēki un viņi centās atpazīt sejas ar un bez maskas, lai varētu salīdzināt, kāda starpība tad veidojas.

Spēja atpazīt sejas nokritās par 15%, jo smadzenēm ir daudz grūtāk salikt kopā informāciju no tā, kas paliek pāri aizklātas sejas gadījumā, kamēr kopējais skats ar atklātu seju ļauj informāciju apstrādāt automātiski.

“Tas var novest pie nespējas korekti atpazīt arī tos cilvēkus, kurus mēs pazīstam, kā arī vienlaicīgi sajaukt tos, kurus mēs nepazīstam, uztverot kā pazīstamus” – tā profesore Galia Avidan

Vēl lielākas problēmas tas rada tiem, kuriem tāpat fotogēniskā atmiņa nav sevišķi labi attīstīta.

Tā notiek sociālā inženierija, cilvēku personības un spējas atpazīt vienam otru pakāpeniska izdzēšana. Tas ir patiesais vīruss un visas šīs manipulācijas tiek veiktas ar vienīgu mērķi – totāla sabiedrības transformācija mentālā, psiholoģiskā un pat gēnu līmenī.

Attiecīgais pētījums publicēts žurnālā Nature sadaļā Scientific Reports.

https://www.nature.com/articles/s41598-020-78986-9

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s