des réfractaires au vaccine – Francijas vakcīnu pretestība.

27. decembrī Francijā sākās masveida vakcinācijas kampaņa, bet tūlīt pat tā arī izgāzās. Premjers Žans Kastex 16. decembrī prezentēja Francijas Nacionālajai padomei šīs kampaņas plānu trijās daļās – vispirms apmēram miljons veco ļaužu un aprūpes darbinieku attiecīgajos namos līdz jaunajam gadam, tad 14 miljoni ‘riska grupas’ vakcinēto līdz februāra beigām un tad pārējie līdz vasaras beigām.

Šai kampaņai tika atvēlēti 1.5 miljardi eiro šim gadam un tai vajadzēja notikt zem pilnīga caurspīdīguma un nelokāmas stingrības – premjera vārdiem runājot. Tādi lozungi vispār vairāk piedien militārām kampaņām un tā vien izskatās, ka Francijas valdībai patiešām nāksies pieteikt saviem pilsoņiem karu, jo tur lielais vairums neko par vakcīnām negrib dzirdēt.

Saskaņā ar socioloģiskajām aptaujām, tad vakcīnu pretinieku (des réfractaires au vaccine) skaits aug ar katru dienu. Ja vēl 2020. gada jūlijā 64% respondentu gribētu vakcinēties, tad novembrī šis skaits samazinājās līdz 53%, bet decembra beigās gatavību vakcinēties izteica tikai 40% francūžu.

Un tā lielais franču medijs Le Figaro jau 29. decembrī uzrakstīja, ka Francija ir pasaules čempione vakcīnu pretestībā. Savukārt Global Advisor veiktā aptauja apliecina, ka 72% francūžu baidās no Pfizer un Moderna vakcīnu efektiem.

“Ir jābūt veselīgām šaubām, tāpēc nedrīkst izsmiet tos, kuri par to satraucas” – tā paziņoja Nacionālās Padomes deputāts un matemātiķis Sedriks Villaini.

Šīs veselīgās franču šaubas pastiprināja arī skandāls ar Pfizer kompānijas prezidentu – 22. decembrī Debout la France! Partijas līderis paziņoja, ka Alberts Bourla negrasās vakcinēties pats. Pēdējais gan metās taisnoties, ka vienkārši gaida savu kārtu, bet tas vairs neskan pārliecinoši.

Veselības ministrs Olivjē Verans savukārt izteicies, ka vakcīna principiāli nemainīs epidēmijas gaitu. Tad kāda no tās jēga? Tikai peļņas nešana Farmai?

Franču sieviešu vidū ir divreiz mazāk vakcinētos gribošo, kā starp vīriešiem, tā kā ir pamatotas šaubas par spēju radīt bērnus. Šis jautājums nav skaidrs un arī ietekme uz vīriešu spermu tiek pētīta tikai tagad – process ilgs pusgadu. Imunologs Eriks Billi – “Ja mēs gribētu sagaidīt to, kad varēs noskaidrot šo jautājumu pilnībā, tad mums jāgaida 10 gadus”

Bet farmaceitiskā mašīna to gaidīt negrasās. Tāpēc šobrīd kovid-disidentu rindās šobrīd var ieskaitīt gandrīz 4/5 Francijas iedzīvotāju. Un tāpēc uz 31. decembri tika vakcinēti tikai 352 cilvēki, kamēr Vācijā tai pašā laikā paspēja savakcinēt 80.000.

Iedzīvotāju atbildes uz to, kāpēc viņi neuzticas šīm vakcīnām ir ļoti loģiska un pamatota – šī slimība ir pavisam jauna un vakcīnas izgatavošanai vajag gadus, bet šeit pēkšņi ir gatavas vakcīnas visai pasaulei dažu mēnešu laikā. Tā nemēdz būt.

Tāpēc galvenais iemesls ir neticība valdībai. Arī  Parīzes Ģeopolitikas akadēmijas pārstāve Aļesja Miloradovič apliecina, – “Daudzi Francijas zinātnieki visas iespējamās platformās runā par to, ka viss šis ir vienkārši krāpšana. Visi, kas var aizbraukt, tie dodas prom. Un Francijā ir tradicionāli lielāka uzticība saviem ģimenes ārstiem, nekā politiķiem – bet mana ārste pateica, ka dosies pensijā, ja viņu centīsies piespiest vakcinēties”

Apzinoties brīvprātīgās kampaņas izgāšanos, Francijā sāk skanēt balsis  par piespiedu vakcināciju. Nacionālās Padomes deputāte Valérie Six sākusi kampaņu par ‘zaļās pases’ ieviešanu, kas ļauj vakcinētiem apmeklēt restorānus, muzejus, koncertus un sporta pasākumus. Vai Francijas valdība būs gatava veidot šādu divu kastu sabiedrību, par ko publiskie strīdi sākušies arī Vācijā?

Francijā tikko ar milzīgu pretestību tika noraidīts ierosinājums atļaut izmantot sabiedrisko transportu tikai vakcinētajiem.

Tāpēc mēs varam cerēt, ka Francijā vēl ir saglabājies revolūcijas gars un francūži būs tā Eiropas nācija, kura ar savu piemēru sagraus globālo vakcinatoru un restartistu plānus. Šis ir ļoti svarīgs brīdis, kurā katrā valstī izšķiras tās tautas liktenis, būt ‘jauniem normālajiem’ vai saglabāt brīvību un pašcieņu.

https://aftershock.news/?q=node/937163

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s